Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
SRS - mata fotela
Autor Wiadomość
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 1 Lipiec 2020, 11:48   SRS - mata fotela

Witam

Zakładam ten temat ponieważ nie znalazłem takiego na forum w202. Szukałem poprzez "szukajkę" ale oprócz wymiany maty czy montażu emulatora nic nie znalazłem. Dlatego proszę aby moderator nie wyłączał tego tematu.

Po założeniu sensora cały układ działał prawidłowo - kontrolka zapalała się przy starcie i gasła. Ale dzisiaj zauważyłem, że jak na fotelu obok usiadł pasażer to zapiła się kontrolka srs. Jak wysiadł z samochodu to kontrolka zgasła. Nie wiem czy tego człowieka mój samochód nie lubi ale po przeczytaniu paru opisów stwierdziłem, że to jest koniec maty w fotelu. Oczywiście jeszcze upewnię się diagnostyką obwodu srs Ale w tej chwili interesuje mnie tylko zabawa z matą w fotelu.

Czy jest jakiś sprawdzony sposób aby "coś" zamontować tak aby kontrolka srs zgasła?Czytałem na forum w210 parę opisów, że można połączyć dwa elementy i podłączyć a wtedy kontrolka gaśnie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany przeczytaniem tego rozwiązania to proszę podać e-mail a ja go prześlę.

Nie wiem czy to prawda ale chyba człowiek kitu by nie wciskał. Czy ktoś już to robił i ma sprawdzony sposób?

Oczywiście pomijam już mi znane sposoby takie jak:
- wymiana maty lub naprawa
- montaż emulatora
- w jakiś sposób "wyrzucanie" maty z oprogramowania poprzez użycie SD

I od razu napiszę, że nie chce wyłączać systemu srs chociażby po to aby jechać na przegląd - auto na przeglądzie było w maju. Chce tak przygotować system aby puszki w krytycznej sytuacji odpalały bez względu na to czy pasażer obecny jest na fotelu czy go nie ma. Na przednim fotelu nie mam zamiary wozić fotelika wraz z małym pasażerem.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
haftar 
haftar

Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 29
Skąd: Gliwice
Wysłany: 8 Lipiec 2020, 20:08   

kubus838 napisał/a:
Po założeniu sensora cały układ działał prawidłowo
wymieniałeś sensor ?? co było przyczyną ??
kubus838 napisał/a:
Chce tak przygotować system aby puszki w krytycznej sytuacji odpalały bez względu na to czy pasażer obecny jest na fotelu czy go nie ma

wykodowanie maty powoduje, że podczas ewentualnego wypadku poduszka pasażera wybucha bez względu na to czy jest on obecny na fotelu czy nie, dlatego po wykodowaniu zabroniony jest montaż fotelika na tym miejscu
_________________
ex W202 C250TD
W220 320CDi
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 8 Lipiec 2020, 22:44   

haftar napisał/a:

kubus838 napisał/a:
Po założeniu sensora cały układ działał prawidłowo
wymieniałeś sensor ?? co było przyczyną ??


Dokładnie nie wiadomo. Wiadomo, że uszkodzony był czujnik boczny pasażera. Po wymianie srs gasł do teraz.

haftar napisał/a:

kubus838 napisał/a:
Chce tak przygotować system aby puszki w krytycznej sytuacji odpalały bez względu na to czy pasażer obecny jest na fotelu czy go nie ma

wykodowanie maty powoduje, że podczas ewentualnego wypadku poduszka pasażera wybucha bez względu na to czy jest on obecny na fotelu czy nie, dlatego po wykodowaniu zabroniony jest montaż fotelika na tym miejscu


Tak to wiem. Tylko teraz zastanawiam się czy emulator czy wykodowanie.

robert

[ Dodano: 15 Lipiec 2020, 10:15 ]
Temat do zamknięcia - problem rozwiazany.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Abdul 


Pomógł: 195 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 3893
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Lipiec 2020, 12:24   

kubus838, w jaki sposób? ;)
_________________
EX: W202 C180 Esprit '96 WDB2020181A395981
Mój Czesiek

EX: E39 3.0iA Touring '00 GV40725
Mój Batmobil

S211 E320 4-matic '04 WDB2112821X123497
Mój Lord

 Pomogłem?
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 23 Lipiec 2020, 19:13   

Abdul napisał/a:
kubus838, w jaki sposób? ;)


A więc udało się "zmusić" autora do gadania. Jest to na pewno coś wykonane na wzór wzięty prosto z elektrody. I tu muszę potwierdzić zrobił to od ręki przy mnie i zamontował już obwód zalany klejem w w 202. Potem przekręcił kluczyk odpalił silnik i kontrolka srs nie zapaliła się. Ale tu muszę stwierdzić, że coś jest wykonane na wzór wzięty z elektrody ponieważ w tym wzorze jest mata z dwoma kabelkami. A u mnie jest mata z trzema kabelkami.

Jeżeli ktoś mi powie jak wstawić plik pdf to chętnie go opublikuje.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,117 sekundy. Zapytań do SQL: 9