Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Płyn chłodniczy.
Autor Wiadomość
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 13 Listopad 2006, 14:15   Płyn chłodniczy.

Mam u siebie taki żółty kolor płynu i jestem ciekaw czy można go mieszać z zielonym, niebieskim czy czerwonym,bo słyszałem że ma to znaczenie.(w serwisie powiedzieli mi że ten żółty to był kiedyś firmowy :mb: ) A no i jak sprawdzić czy dany płyn jest jeszcze ok.
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 13 Listopad 2006, 14:30   

Skoro byłeś w serwisie, to powinni ci byli zmierzyć krzepliwość płynu. Jak tego nie zrobili, to marny to serwis.
Płyn lepiej wymienić w całości, nie dolewać nowego do starego. Każdy sprzedawany obecnie płyn spełnia wszelkie wymogi - nawet ten najtańszy, więc nie ma co cudować.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
radams 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13 Listopad 2006, 15:17   Re: Płyn chłodniczy.

jacon napisał/a:
Mam u siebie taki żółty kolor płynu i jestem ciekaw czy można go mieszać z zielonym, niebieskim czy czerwonym,bo słyszałem że ma to znaczenie.(w serwisie powiedzieli mi że ten żółty to był kiedyś firmowy :mb: ) A no i jak sprawdzić czy dany płyn jest jeszcze ok.


Płynów nie wolno mieszać, mają różny skład, niektóre zawierają składniki antykorozyjne (np krzemiany) i zmieszanie może spowodować ich wytrącenie albo różne inne skutki, o których nie mam pojęcia :D

W sklepach motoryzacyjnych możesz kupić aerometry wyskalowane do płynów z układów chłodzenia, które Ci wskażą temperaturę zamarzania, niedawno nawet widziałem takie coś w lidlu, koszt ok 8 zł, zmierzyłem i u mnie przyrząd pokazał -40 stopni. Można też sprawdzić to sposobem domowym, a mianowicie nabrać nieco płynu do słoiczka i wrzucić do zamrażarki na parę godzinek, w mojej było -22 stopnie, nic się z płynem nie działo :)
pzdr
Rafał
_________________
c200 CDI
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9