Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrolka cisnienia oleju 220 diesel 97r jest czy jej nie ma
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 22 Listopad 2006, 21:03   Kontrolka cisnienia oleju 220 diesel 97r jest czy jej nie ma

Witam po raz pierwszy i od razu pozwole zadac sobie trudne pytanie :)
Mimo usilnego poszukiwania nie znalazlem informacji gdzie znajduje sie a raczej jaka kontrolka odpowiada za cisnienie oleju silnika w c klasie z 97roku.
Posiadam instrukcje do auta aczkolwiek jest po flamandzku wiec troche trudno sie zorientowac. Na rysunku gdzie jest umieszczonu schemat deski wraz z objasnieniami w instrukcji nie ma kontrolki cisnienia ( wszytskie inne sa objasnione nawet od systemow ktotych nie mam ) oraz co dziwniejsze na samej desce rowniez nie ma takiej kontrolki !! . Szukalem i nie znalazlem na tablicy. Odlaczyc to raczej kobieta od ktorej kupilem w belgii nie odlaczyla , tam sie takich wajch nie robi a po za tym nie sadze aby w regularnie serwisowanym w ASO samochodzie z przebiegiem 195tys mial ktos odlanczac kontrolke z powodu braku cisnienia oleju. Sporo juz widzialem w 10 letniej praktyce serwisowej i nie przesadzajmy dawno by juz wylazlo poniewaz zrobilem 8 tys km i nawet grama oleju nie pobral silnik (10w40). Prosilbym aby ktos kto ma ksiazke obslugi zucil laskawie okiem na strone bodajrze 4 gdzie jest przedstawiona tablica rozdzielcza z wszystkimi kontrolkami wraz z objasnieniem. Mam trudnosci z flamandzkim jezykiem wiec nie moge zabardzo rozszyfrowac o co chodzi. Kontrolki na tym schemacie tablicy nie ma mimo ze sa objasnione wszystkie dodatkowe kontrolki ESP TSP ABS i takie tam wlacznie z kontrolkami braku plynu w spryskiwaczach itd.
A moze ma ktos chec odpisac , posiadacz c klasy z 97 i wyzej W202 poniewaz sa tam juz liczniki z troszke innym ukladem kontrolek jak do rocznika 96 wlacznie. Co dziwniejsze jezdze tym samochodem juz 8 tys km i dopiero zwrocil mi na to uwage znajomy. Jedyna kontrolka zwiazana z olejem na desce jest zolta poziomu.
Poratujcie. Smieszna sytuacja ale mimo wielu lat doswiadczen nie zwrocilem poprostu uwagi....
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Listopad 2006, 22:46   

Na początek zobacz w dziale download tam jest zamieszczona książka do :mb:
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
andrzej 

Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 80
Skąd: ok Katowic
Wysłany: 22 Listopad 2006, 23:40   

Witam
Ja mysle ze konstruktorzy silnika :mb: uznali ze taka kontrolka jak cisnienie oleju jest zbedna.
Poprostu cisnienie ma byc i tyle :D niema innej opcji.
_________________
W 202 C 1.8 1994 LPG
 
 
 
Gość

  Wysłany: 23 Listopad 2006, 00:00   

Ano nie ma :P przestudiowalem zamieszczona w download ksiazke od deski do deski.
Przy okazji musze podziekowac pieknie niezmierzona dobroc zamieszczenia tak poszukiwanej literatury. Dzieki ci panie za takich dobrych ludzi :wink:
 
 
artek30 
C200 D


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 103
Skąd: busko
Wysłany: 23 Listopad 2006, 00:31   

u mnie jest za to kontrolka poziomu oleju i inżynierowie ze Stuttgartu stwierdzili że jak olej jest to i ciśnienie musi być
_________________
Jestem też tu: http://www.bus-forum.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,109 sekundy. Zapytań do SQL: 9