Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Nawiew centralny w mietku
Autor Wiadomość
Gość

  Wysłany: 3 Marzec 2006, 00:35   Nawiew centralny w mietku

Witam wszystkich
Sory ze zakladam nowy temat o nawiewach ale tamten sie chyba opatrzyl a mam malutkie pytanie jestem dosc szczesliwym posiadaczem w202 c200 z 89 i w201 190 2.0l z 87 oba na automacie i zaczynam sie zastanawiac jak do jasnej cho.... ustawic w obu autkach nawiew cieplego powietrza przez centralny wydmuch czyli nad radyjkiem, nie wiem czy mietki juz tak maja ze tamtedy idzie tylko zimne, ale strasznie mnie to irytuje bo tamtedy dmucha najmocniej ale i lodowato. Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi i sugestie.
 
 
Gość

Wysłany: 3 Marzec 2006, 07:26   

Witam
"Zimny" nawiew to normalka w "Mietkach" chyba że masz klimatyzację wtedy nawiew ze środkowych dysz jest taki sam jak z pozostałych poprostu w zimie nawiew środkowy się zamyka i cześć.
Pozdrawiam
 
 
Gość

Wysłany: 3 Marzec 2006, 08:47   witam

witam wszystkich
Klimy nie mam a i nawet bym miec nie chcial, a z tym nawiewem jesli to tak ma byc to musze przyznac ze sie szkopy nie postarali ale cuz mi pozostaje - bedzie wialo zimnym lecz i to sie przydaje bo w zimie ogolnie w autku cieplo a jak sobie zapale fajeczke to nie musze okien otwierac tylko wlasnie centralny nawiew na polowe otwieram i sie w dymie nie dusze :) , ale zastanawia mnie jedno - to ze przy jednym z ustawien a o ile dobrze pamietam to przy nadmuchu (opcji) tylko gora to czasem leci z tamtad tez cieple ale udalo mi sie to tylko ze 3 razy i juz nic lipa, co bym nie ustawil i tak zimnym wieje......... brrrrale musze wam powiedziec ze ten nawiew w c-klasowce i tak sie umywa do tego co mam w 190 tam jak sie nawiew na 4max wlaczy to istny tajfun przez auto leci i to z wszystkich nawet tych dolnych dysz co sa na nogi ustawione, a w C powiedzmy ze wieje ale oczywiscie najmocniej z centralnego (zimnym) .... dzieki za zainteresowanie jak macie sugestie jak to zmienic to piszczie Nara
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 3 Marzec 2006, 09:39   Re: witam

Witaj.
Ja bym chyba nic nie zmieniał. Fajna sprawa. Zima, ogrzewanie chodzi, kierowca senny sie robi to cyk, chlodne powietrzena twarz o robi sie lepiej. To naprawde jest dobre. U mnie jest tylko problem z calkowitym zamknieciem srodka. Jest wyrobiony i nie trzyma szczelnosci. Ale i na to sa sposoby. W roverze mialem regulacje i wybieralem sobie czy ma leciec zimne i swieze czy podgrzane powietrze. Co do sily nadmuchu, to czy w w201 masz filtr p.pyłkowy? Jak z astry wyjąłem filtr to głowe urywa-taki wicher.
Pozdrawiam.
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 3 Marzec 2006, 10:00   

A mi to zimne powietrze lecace z srodkowego nawiewu w zupełności odpowiada - jak wewnatrz mocno sie nagrzeje wtedy go włanczam i chlodzenie mam gwarantowane :-) .............moim zdaniem pomysl z tym zimnym powietrzem jest kozacki.
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 3 Marzec 2006, 17:43   

Bardzo dobra sprawa ten nawiew chlodnego powietrza na srodku...., przy dlugich podrozach jakie pokonuje bardzo pomaga, wlaczam wtedy ogrzewanie, w aucie cieplo, nogi nie marzna a na twarz chlodniejsze i orzezwiajace powietrze, no i czlowiek spiacy nie jest :D
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
Gość

  Wysłany: 3 Marzec 2006, 19:19   

Witam ponownie
Widze ze temat sie przyjal ale mam do was pytanie czy w waszych mietkah jak wlaczycie wewnetrzny obieg powietrza na nawiewy to tez po okolo 10 min sam sie wylacza i przechodzi na zewnetrzny nadmuch? A co do tego zimnego powietrza srodkiem dmuchanego to tez twierdze zepomysl dosc udany ale przy ostatnich prawie 30stopniowych mrozach chcialbym miec poprostu wybor czy cieple czy zimne a nie tylko zimne :) ale i tak twierdze ze mietek jest the best! no ale mam zonka bo w mojej 190 padl lancuch rozzadu i teraz musze sie tym zajmowac co oznacza ze bede nadmiernie wykozystywal cycusia czyli stara prawda mlodszy jak zwykle musi pomoc starszemu.
Pozdro dla wszyskich Mietkomaniakow
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 4 Marzec 2006, 00:32   

kozak53 napisał/a:
Witam ponownie
Widze ze temat sie przyjal ale mam do was pytanie czy w waszych mietkah jak wlaczycie wewnetrzny obieg powietrza na nawiewy to tez po okolo 10 min sam sie wylacza i przechodzi na zewnetrzny nadmuch?


Dokładnie tak jest. I to nie tylko w MB. Obieg wewnętrzny powoduje przede wszystkim brak napowietrzania kabiny czyli dusisz się we własnym sosie, co powoduje szybkie znużenie. Dodatkowo parują szyby. Więc gdyby zapomniało się kierowcy wyłączyć obiegu wew. to po ok 10 min sam się wyłączy.
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 20 Marzec 2006, 10:54   

Witam,
czy orientujecie się czy w W202 (mam C180 z 95roku) montowano filtr przeciwpyłkowy?
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 20 Marzec 2006, 12:55   

zmichal napisał/a:
Witam,
czy orientujecie się czy w W202 (mam C180 z 95roku) montowano filtr przeciwpyłkowy?


Witaj. Napewno montowano. Zdejmij osłonę nad kolanami pasażera (pod schowkiem) i tam w okolicach wentylatora będzie obudowa filtra przeciwpyłkowego. Wejdz też na strone filtrona. O ile pamiętam mają tam schematy wymiany filtrów.
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 29 Marzec 2006, 08:40   

Lukas napisał/a:
zmichal napisał/a:
Witam,
czy orientujecie się czy w W202 (mam C180 z 95roku) montowano filtr przeciwpyłkowy?


Witaj. Napewno montowano. Zdejmij osłonę nad kolanami pasażera (pod schowkiem) i tam w okolicach wentylatora będzie obudowa filtra przeciwpyłkowego. Wejdz też na strone filtrona. O ile pamiętam mają tam schematy wymiany filtrów.
Pozdrawiam


NIESTETY JEDNAK NIE MONTOWANO!!!
Okazuje się, że montowany on był tylko w wersjach z klimą! :(
Sprawdziłem dokładnie, dzwoniłem nawet do Mercedesa i powiedziano mi, że w tamtych latach filtry te były montowane tylko przy klimie.
CZY KTOŚ SIĘ ORIENTUJE JAK MOŻNA DOROBIĆ TEN FILTR? CO TRZEBA ZMIENIC, ITP?
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 29 Marzec 2006, 09:02   

Cytat:
NIESTETY JEDNAK NIE MONTOWANO!!!
Okazuje się, że montowany on był tylko w wersjach z klimą! :(
Sprawdziłem dokładnie, dzwoniłem nawet do Mercedesa i powiedziano mi, że w tamtych latach filtry te były montowane tylko przy klimie.
CZY KTOŚ SIĘ ORIENTUJE JAK MOŻNA DOROBIĆ TEN FILTR? CO TRZEBA ZMIENIC, ITP?


Może i fizycznie nie montowano, ale cos mi mówi, że jest miejsce dla niego. Sprawdzałeś to? U mnie w 93 r. wersja total-standard miejsce było. Teraz je zapełniłem ślicznym filterkiem.
http://www.wixfiltron.com...menu=1&submenu4

filtr k1016-i tam w pdf jest podany montaż.
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 29 Marzec 2006, 14:27   

w mojm mercedesie nie mam klimy a filtr pyłkowy posiadam - dokladnie tak jak pisano wyzej - pod schowkiem przy siedzeniu pasażera.
pzdr
 
 
Gość

Wysłany: 2 Kwiecień 2006, 11:19   

czyli jezeli u mnei jest climatronic to wszystko jest ok jezeli ze srodka nie leci zimne powietrze tak? pozdrawiam;]
 
 
Gość

Wysłany: 3 Kwiecień 2006, 08:39   

Tego Ci nie powiem, bo niewiem jak jest z tym nawiewem w mercach z klimą.........jak pisalem wyzej ja jej niestety nie posiadam :( nad czym bardzo bolewam bo dni coraz cieplejsze...............
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,114 sekundy. Zapytań do SQL: 9