Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
1 Luty 2012, 21:25
Zanika sygnał radiowy gdy włączam spryskiwacz wycieraczek.
Autor Wiadomość
Sycylek 

Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 181
Skąd: wawa
Wysłany: 17 Lipiec 2008, 19:55   Zanika sygnał radiowy gdy włączam spryskiwacz wycieraczek.

Jak w temacie. Włączam spryskiwacz - zanika sygnał radiowy (w radiu cisza). I to bez znaczenia czy silnik jest włączony czy wyłączony. Dodam, że antena jest w jak najlepszym porządku. I zanikają tylko niektóre stacje takie jak (ZET, Eska :lol: ) Spotkał się ktoś z podobnym problemem i może mi podpowiedzieć w czym tkwi problem ?
_________________
Mercedes W202 220D. 1993r. Classic!
<W trakcie przywracania go do stanu fabrycznego>
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 17 Lipiec 2008, 23:18   

Może to być wina zakłóceń wprowadzanych przez silnik spryskiwacza - po prostu zbyt mała izolacja masy obwodu od reszty.
U mnie zauważyłem podobne zakłócenia w CB w momencie zadziałania spryskiwaczy reflektorów. Tyle, że u mnie jest to słyszalne w postaci trzasków w głośniku CB. U Ciebie może po prostu radio wycisza, gdy brak jest sygnału lub jest on mocno zakłócony.

Tyle mi na gorąco do głowy przychodzi.
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
winiar789 

Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 110
Skąd: warszawa
Wysłany: 18 Lipiec 2008, 09:24   

witam u mnie calkowicie zanika radio gdy wlaczam swiatla wymienilem juz tyle anten od radia teraz mam antene przyklejana na przednia szybe ktara sie podlancza do 12 v jak swiatla sa wylaczone ladnie gra ale jak wlacze swiatla calkowicie zanika dzwiek jak mozna to zredukowac???
 
 
art-34 
C220 Elegant D 16V

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 251
Skąd: LB
Wysłany: 18 Lipiec 2008, 09:54   

winiar789 napisał/a:
witam u mnie calkowicie zanika radio gdy wlaczam swiatla wymienilem juz tyle anten od radia teraz mam antene przyklejana na przednia szybe ktara sie podlancza do 12 v jak swiatla sa wylaczone ladnie gra ale jak wlacze swiatla calkowicie zanika dzwiek jak mozna to zredukowac???


Witam!
Może zmień radio :lol: oczywiście "na próbę"...
Pzdr!
_________________
Wiek średni poznajemy po tym jak szeroki umysł z wąską talią zamieniaja się miejscami... ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W202
WDB2021211A327558
http://www.partscatalog.ru/mercedes/ wklejamy Vin i kod do radia gratis... ;)
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Lipiec 2008, 09:59   

winiar789 napisał/a:
witam u mnie calkowicie zanika radio gdy wlaczam swiatla wymienilem juz tyle anten od radia teraz mam antene przyklejana na przednia szybe ktara sie podlancza do 12 v jak swiatla sa wylaczone ladnie gra ale jak wlacze swiatla calkowicie zanika dzwiek jak mozna to zredukowac???


Znaczy to nie wina anteny.
Może masz coś pomaklaczone w instalacji od radia i np przewód od podświetlenia masz podłączony do wejscia wyciszenia w radiu, czyli tam gdzie podłącza sie sterowanie z zestawu głośnomówiącego z telefonu.
Trzeba wyciągnąc radio i sprawdzić czy na którymś przewodzie pojawia się (ewentualnie zanika) napięcie po włączeniu świateł (lub po włączeniu spryskiwacza, jak w pierwszym przypadku).
Co do dalszego postepowania to można bedzie coś wymyslic po sprawdzeniu powyższego.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
winiar789 

Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 110
Skąd: warszawa
Wysłany: 18 Lipiec 2008, 18:00   

ok ja to sprawdze wszystko i dam znac co dalej czyli musze zlokalizowac kabelek od ktorego odchodzi wlaczenie swiatel ..w radiu
 
 
art-34 
C220 Elegant D 16V

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 251
Skąd: LB
Wysłany: 18 Lipiec 2008, 18:38   

winiar789 napisał/a:
ok ja to sprawdze wszystko i dam znac co dalej czyli musze zlokalizowac kabelek od ktorego odchodzi wlaczenie swiatel ..w radiu


Sprawdziłeś czy takie same objawy są po podłączeniu innego radyjka ??
Zerknij jeszcze na wzmacniacz antenowy jesli go masz oczywiscie... :lol:
_________________
Wiek średni poznajemy po tym jak szeroki umysł z wąską talią zamieniaja się miejscami... ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W202
WDB2021211A327558
http://www.partscatalog.ru/mercedes/ wklejamy Vin i kod do radia gratis... ;)
Ostatnio zmieniony przez art-34 18 Lipiec 2008, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sycylek 

Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 181
Skąd: wawa
Wysłany: 18 Lipiec 2008, 18:56   

Generalnie od kostki wychodzą 2 kabelki po 12 V+, 2 kable od głośników i ostatni kabel to przewód antenowy który zamyka cały obwód. Jeden z kabelków 12 V+ to jednocześnie masa od akumulatora (w niemieckich autach kolor czarny lub brązowy). Ja bym dołożył masę do przewodu antenowego bo również mi zanikało radio jak włączyłem światła.
_________________
Mercedes W202 220D. 1993r. Classic!
<W trakcie przywracania go do stanu fabrycznego>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,111 sekundy. Zapytań do SQL: 11