Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
mam problem kurka i sie przerazilem! pomozcie
Autor Wiadomość
Gość

  Wysłany: 7 Kwiecień 2006, 12:15   mam problem kurka i sie przerazilem! pomozcie

witam,

Sluchajcie czy ktos z Was tak mial?.......zostawilem wlaczone swiatla na noc i rozladowal sie akumulator ..odpalilem auto na kable ale niestety przestal mi dzialac licznik kilometrow, predkosciomierz i swieci sie kontrolka ABS! nic nie daje zgaszenie i odpalenie sam. ponownie....jak ktos zna przyczyne prosze o odp.
 
 
Adam8203 
C-180 sport

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 96
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Kwiecień 2006, 13:08   

Witaj. Prawdopodobnie powstał błąd i musisz jechać na komputer do Merca żeby Ci to wykasowali. Taka przyjemność kosztuje 100zł a trwa około 5 min :D . Tak mi się wydaje chodz pewien nie jestem. U mnie paliła sie kontrolko SRS bo wypiołem kostke od licznika nie wyłanczając zapłonu.Zapłaciłem 100 i błąd wykasowali. Pozdrawiam
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 7 Kwiecień 2006, 15:14   

spróbuj na chwilę odłączyć masę od akumulatora - może się zresetuje!
U mnie jak mi fiksował centralny zamek taki zabiegł pomagał!
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Kwiecień 2006, 22:28   

Nie jestem zbyt doswiadczony ale tez wydaje mi sie ze to jest blad i ztrzeba go usunac komputerowo.
Pozdro
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 8 Kwiecień 2006, 08:26   Re: mam problem kurka i sie przerazilem! pomozcie

ppppp napisał/a:


Sluchajcie czy ktos z Was tak mial?


Witam.

Może kolega byłby uprzejmy napisać, co za model i co za rocznik
Na przestrzeni lat wyprodukowano kilkadziesiąt modeli tego samochodu które różnią się (czasem bardzo znacznie) instalacją elektryczną, więc nie mając bliższych danych możemy sobie gdybać przez kilkadziesiąt postów... :?

Z opisanych objawów można stwierdzić, że winny tu może być niedziałający ABS. Brak wskazań prędkościomierza i drogomierza jest uszkodzeniem wtórnym, gdyż licznik działa bez linki, na podstawie sygnałów otrzymywanych właśnie od ABS-u.
Tak się dzieje, gdy zostanie odcięte zasilanie układu ABS. Może kolega na ułamek sekundy pomylił kable rozruchowe? Wtedy zadziała układ zabezpieczający komputery pojazdu przed taką ewentualnością. W starszych rocznikach jest to taki srebrny przekaźnik w komorze silnika, po prawej stronie, na podszybiu, pod plastikową klapką. Przekaźnik ma na górze dwa bezpieczniki - sprawdź je. Jeżeli takiego przekaźnika nie ma, to widać jest to rocznik późniejszy auta i to zabezpieczenie jest wykonane w inny sposób. Nie znam jednak ani modelu ani rocznika :(
Z rozłączaniem klemy to bardzo często prawda: sterowniki najbardziej głupieją w sytuacji, gdy zasilane są napięciem znacznie niższym od znamionowego (rozładowany akumulator) Próba rozruchu w takich warunkach powoduje dalszy spadek napięcia i nieprzewidziane komplikacje.
 
 
Gość

Wysłany: 9 Kwiecień 2006, 11:37   

Witam miałem taki sam problem i w pełni zgadzam się z Garry-m padło ci któreś z zabezpieczeń w ABS na przekażniku jest bezpiecznik i to jest przyczyna braku ABS licznik powinien zacząć działać a jeśli nie to sprawdź wszystkie bezpieczniki.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,109 sekundy. Zapytań do SQL: 10