Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Czujnik zaniża temperaturę
Autor Wiadomość
Komandor 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 39
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Marzec 2006, 16:59   Czujnik zaniża temperaturę

Witam,
W moim mietku czujnik temp. zewnętrznej zaniża temperaturę o jakieś 7C i nie wiem jaka jest tego przyczyna.
Dzieje się tak od roku.

Byłem na serwisie - nie można wymienić samego czujnika, bo jest zespolony z wiązką kabli i kosztuje 220zł.

Czy wymieniał już ktoś może taki czujnik?
Jak tak proszę o radę co trzeba rozebrać w aucie i gdzie jest złączka do wiązki.

Pozdro
_________________
w202 '95sport
 
 
newjunior 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 81
Skąd: Srebrowo
Wysłany: 30 Marzec 2006, 18:05   

moj ostanio ma jakies akcje jak na dworzu byla dodatnia to on mial - 28. Wczesniej tez mu sie zdazyla pomylka tez pare stopni sie pomylil nie wiem czemu tak sie dzieje
_________________
c200 Sport '95
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 31 Marzec 2006, 12:08   

Winny jest termistor w czujniku - końcówka jest dosyć wrażliwa na uderzenia kamieni, ulega rozszczelnieniu, dostaje się woda, a jak jeszcze przyjdzie mróz i rozsadzi, to nieszczęście gotowe. Faktycznie, ta wersja czujnika (z przewodem) jest dosyć droga. Stary kabel jest ciężko wypruć z wiązki. Nowy można pociągnąć równolegle, aż do licznika. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby nowy kabel skrócić (długość kabla nie ma znaczenia dla dokładności wskazań) i połączyć pod maską ze starym kablem w miejscu zabezpieczonym przed wilgocią. Można również zastosować czujnik z "Vito" lub okulara które są w postaci samej końcówki i za pomocą oryginalnej wtyczki przyłączyć go do starego kabla w pojeździe. Są one znacznie tańsze - koszt ok. 50zł

Pzdr. Gerri
 
 
Komandor 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 39
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Kwiecień 2006, 11:34   

Cześć

Byłem na serwisie - za czujnik od okulara bez kabla chcą tyle samo co do 202 z kanblem jakieś 230zł.


Kabel z tego starego wchodzi gdzieś do błotnika i nie jest owinięty we wiązce z razem z innymi.

Nie wiem gdzie się go podłącza czy pod maską tam gdzie bezpieczniki czy idzie do kabiny - nie mogę rozszyfrowac.
Jak ktoś to wymieniał proszę o pomoc.

Pozdr
_________________
w202 '95sport
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 9 Kwiecień 2006, 12:07   

Komandor napisał/a:
Cześć

Byłem na serwisie - za czujnik od okulara bez kabla chcą tyle samo co do 202 z kanblem jakieś 230zł.



Czujniki bez kabla (w ASO!) kosztują poniżej 50zł
 
 
Komandor 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Gru 2005
Posty: 39
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Kwiecień 2006, 13:11   

W MB Frączak Wrocław chciel 230zł, Pojadę jeszcze do MB Wróbel w pon. sprawdzić. Mam nadzieję, że masz rację.
Pozdro

[ Dodano: Sro Kwi 12, 2006 9:45 pm ]
Kupiłem czujnik od c klasy nowszego modelu produkowanego od '97 w ASO Wróbel razem z wtyczka i uszczelkami kosztował 75zł. Od '97 roku robili czujniki już wtykane, plastikowe innego kształtu, a nie zespolone z kablem jak było u mnie. Zamontowałem i jest wszystko ok, nawet kratka w zderzaku u mnie miała specjalny zatrzask na nowszy model czujnika.
_________________
w202 '95sport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,136 sekundy. Zapytań do SQL: 9