Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
11 Październik 2008, 12:54
Fabryczne głośniki - jakość dźwięku.
Autor Wiadomość
Przemo(c) 

Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 6
Skąd: UK, Sittingbourne
Wysłany: 22 Sierpień 2008, 09:30   Fabryczne głośniki - jakość dźwięku.

Czemu jest taka badziewna? Nie ubliżając mercedesom, ale w vectrze b miałem trójdrożne głośniki i cały zestaw grał naprawdę fajnie. Czy badziew dźwięku w W202 to norma? Da się coś z tym zrobić? Mój samochód to kombi, więc montowanie czegokolwiek dodatkowego w tylnej półce odpada. Co zatem? Możecie polecić jakieś dobre głośniki które będą pasowały do przednich drzwi? A może to wina radia? Tyle, że też, zdaje się fabryczne (Blaupunkt Paris 169).
 
 
zajac491 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 237
Skąd: olsztyn
Wysłany: 22 Sierpień 2008, 10:56   

kolego temat był poruszany nie raz nie dwa razy ani trzy więc poszukaj na forum a na pewno coś znajdziesz
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Sierpień 2008, 11:16   

Racja, w kombi jest ten problem, że standardowe nagłosnienie to tylko przód, a w lepszych wersjach + tylne drzwi. Sedan ma o tyle "łatwiej", że ma zamontowane od pewnego rocznika 8 głośników, czyli lepszy zestaw kombi + tylne półka z dwoma głośnikami "basowymi" - ktoś tu kiedyś pisał specyfikacje zestawów standardowego (Bosch Akustik, czyli Blaupunkt od pewnego czasu ;) ; Nokia i Bose).

Sam jak słucham samego przedniego "zestawu" to faktycznie nie poraża, brakuje zdecydowanych niskich tonów i najlepiej podbić je Loudnessem (sprawdzone u Mikiego na Pionerze i u mnie na Blaupunkcie - efekty podobne), ale patrząc na ta małe dustcapy tych głośniczów, cewka nie będzie tam dużych rozmiarów i szkoda traktować to dużym prądem ;)

Zdecydowaną radość ze słuchania daje właśnie tylna półka, ale do highendu, albo nawet middle- to troche brakuje :)

Wszyscy, kogo znam i troche wiedzą (wiedzą?) o akustyce samochodu, to polecają Helixy Blue - zestaw dwudrożny za około 200zł, ale wszyscy, że grają super pod radiem i w ogóle za tę cene super.

Osobiście bardziej byłem skłonny http://essa.com.pl/oferta...id=179&pid=1094 tym. Pamiętam jak ten zestaw kosztował u nich 589zł, a mój kumpel kupił za podobne pieniądze poprzedni model i mówi, że jest baardzo zadowolony (co prawda nie w Mercedesie).

A teraz odnośnie Twojego problemu :D
Ilość dróg nie zależy od jakości - prawda jest taka, że maniacy potrafią zrobić na głosniku szerokopasmowym sprzęt lepszy od słabych trójdróg. Wszystko zależy od zastosowanych przetworników i co najważniejsze od zwrotnic w przypadków dwu- i więcej -dróg.

Powinienes posłuchać audia w nowych Skodach, to by Ci się odechciało narzekania na Mercedesa ;)

Nigdy nie montowali na oryginał Blaupuntków. Zawsze Alpiny i Bekery markowane na radia Mercedes-Benz. :)

Sam mam Blaupunkta z serii RDM 168/9 (to praktycznie to samo) i mimo, że nie powala, to i tak jestem z niego zadowolony.

A teraz zamykam i zapraszam do wyszukiwarki bo to nie pierwszy taki temat (kolega wybaczy ;) ).
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,132 sekundy. Zapytań do SQL: 10