Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
11 Październik 2008, 13:16
Gazu ponad stan!
Autor Wiadomość
Pavulon 


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Wrzesień 2008, 20:49   

Marcin Pop. napisał/a:
Pojemność butli jest jest to tzw. pojemność wodna :idea: np. 45L - to tyle wlejemy wody do niej. Wiadomo gazu wchodzi 80 % czyli ok 36 L.(+/- pare litrów)

Bo jak wszystkim powinno być wiadome, to co potocznie nazywamy gazem, w istocie nim jest, tylko że w postaci cieczy, a oddam moją celinę z całym sprzętem temu kto spróbuje sprężyć ciecz do takiego stopnia, żeby zmniejszyła swoją objętość 8) :lol:
To są podstawowe prawa fizyki, o których ja uczyłem się w 7 klasie szkoły podstawowej :wink:
Ale jak widać teraz edukacja nie obejmuje podstaw, bo już kilkakrotnie obsługiwacz stacji gazowej próbował "kompresją gazu" wyjaśniać w jaki sposób do butli nominalnie 45 l. wlazło 54 l. i to bez wysiłku :lol: :lol: Z reguły w tych wypadkach albo płaciłem połowę, albo wcale, bo jak się upierał że tak jest, to wyjmowałem telefon z ostrzeżeniem że dzwonię na policję.
O przechyłach i związaną z tym zmianą kubatury zbiornika jeszcze nie słyszałem, ale dobre to jest :lol: :lol: :lol:
_________________
Veni, Vidi, Volo W-202
1.8 benz +gaz sekwenc.
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 10 Wrzesień 2008, 20:57   

wojtas_p napisał/a:
A tutaj całkowicie nie masz racji. Jest dokładnie odwrotnie.


No cóż, tkwij w swoim przekonaniu i płać za gaz którego Ci nie zatankowano, w końcu to twoja kasa :wink:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Pavulon 


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Wrzesień 2008, 21:11   

Na kimś stacje przecież muszą zarabiać :lol: A wiadomo że najlepiej naciąć takiego, co się nie zna i każdą pierdołę łyknie :lol: :lol:
_________________
Veni, Vidi, Volo W-202
1.8 benz +gaz sekwenc.
 
 
bubu_piotr 
TAXI DRIVER


Pomógł: 153 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 1174
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 11 Wrzesień 2008, 04:04   

Pavulon,
Pavulon napisał/a:
O przechyłach i związaną z tym zmianą kubatury zbiornika jeszcze nie słyszałem, ale dobre to jest :lol: :lol: :lol:

Nie napisałem, że zwiększa się pojemność zbiornika, lecz znam z doświadczenia, że gdy obróciłem butlę względem osi, to pływak w niej automatycznie też i wtedy wlewałem do zbiornika ok. 2-3 litrów więcej niż dotychczas.

[ Dodano: 11 Wrzesień 2008, 04:09 ]
Oczywiście wlanie do butli więcej gazu niż jego pojemność to czyste oszustwo i tyle !
Przy tankowaniu gazu, jednak po odbiciu zaworu (załóżmy 80% napełnienia) istnieje możliwość dodygania go jeszcze do pełnej np. kwoty.
I oto mi chodziło w mym poście.
_________________
C200 CDI' 1999 SEDAN w ELEGANCIE
VIN : WDB2021341A794554

 
 
wojtas_p 
NYC TAXI 4.6 V8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: 11 Wrzesień 2008, 05:48   

Pavulon napisał/a:
O przechyłach i związaną z tym zmianą kubatury zbiornika jeszcze nie słyszałem, ale dobre to jest


Kolega stara się być zabawny. Także o tym nie słyszałem, aby pojemność całkowita zbirnika zmieniała się z przechyłem. A gdzie o tym kolega wyczytał? Zauważam ironię względem mojego postu oraz postu kolegi bubu_piotr. Jednak nikt z nas nie pisał o zmianie pojemności butli podczas przechylenia, lecz o osiągnięciu pewnego poziomu przez pływak w butli podczas przechylenia. Bo to pływak zamyka wielozawór. Braki w edukacji... Hm, a kiedy było w szkole czytenie tekstu ze zrozumieniem?? Chyba przed szóstą klasą zanim jeszcze doszła fizyka 8)
_________________
https://nyc-taxi-wroclaw.pl/
 
 
Pavulon 


Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Wrzesień 2008, 08:20   

Matko miłosierna :lol: :lol: :lol: :lol:
Ileż jadu .... No to widzę że muszę wyjaśnić :lol: Żadnych przytyków co do waszych postów nie czyniłem i nie zamierzam, to znaczy zaraz to zrobię , ale tylko raz :lol:

Fragment mojego postu, który wzbudził tyle emocji:

...bo już kilkakrotnie obsługiwacz stacji gazowej próbował "kompresją gazu" wyjaśniać w jaki sposób do butli nominalnie 45 l. wlazło 54 l. i to bez wysiłku :lol: :lol: Z reguły w tych wypadkach albo płaciłem połowę, albo wcale, bo jak się upierał że tak jest, to wyjmowałem telefon z ostrzeżeniem że dzwonię na policję.
O przechyłach i związaną z tym zmianą kubatury zbiornika jeszcze nie słyszałem, ale dobre to jest :lol: :lol: :lol:

Czy teraz jest jasne co i o kim pisałem :?: Czytanie ze zrozumieniem, złośliwcze ... :lol: :lol:
Przygadał kocioł garnkowi :lol: :lol: Myślę że sprawa wyjaśniona i nie ma się o co kopsać :wink:
Pozdro i do miłego :wink:
_________________
Veni, Vidi, Volo W-202
1.8 benz +gaz sekwenc.
 
 
wojtas_p 
NYC TAXI 4.6 V8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: 11 Wrzesień 2008, 10:34   

E tam zaraz jakies tam podejrzenia o jadowitość ;p No może trochę, babcia mi dała do rozgrzewania korzonków maść z jadem żmiji :mrgreen:
_________________
https://nyc-taxi-wroclaw.pl/
 
 
adurweb 
Visca El Barça!


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 634
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 16 Październik 2008, 22:11   

Okazało się, że lakiernik źle mi założył zawór gazu (jak go wykręcał do malowania zderzaka, to mu się rozsypał), wszystko tam było wsadzone odwrotnie, po poprawieniu i ułożeniu tego w normalny sposób, wszystko jest OK.
_________________
MB W202 C200 Esprit - brilliant silver metallic. LPG. Koniec roku 94, model 95.
VIN: WDB2020201A205202.

cykl mieszany.
 
 
 
bubu_piotr 
TAXI DRIVER


Pomógł: 153 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 1174
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 17 Październik 2008, 05:44   

A pisałem żebyś sprawdził to co ruszał lakiernik !!!
Byłem pewny, że nie dokręcił rurki od zaworu tankowania lub wkręcił ją krzywo a tu taki numer :!:
No ale byłem blisko :shock:
_________________
C200 CDI' 1999 SEDAN w ELEGANCIE
VIN : WDB2021341A794554

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10