Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
11 Październik 2008, 12:59
pomoc w wyborze glosnikow i wzmacniacza
Autor Wiadomość
comza 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 605
Skąd: Batumi
Wysłany: 19 Listopad 2008, 16:19   

Drzwi wygłuszę, ale chyba jest coś co zamontowane zamiast serii poprawi jakość dźwięku?
 
 
Łukasz 

Pomógł: 110 razy
Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 3803
Skąd: EPWA
Wysłany: 19 Listopad 2008, 16:22   

comza napisał/a:
ale chyba jest coś co zamontowane zamiast serii poprawi jakość dźwięku?

Ja zmieniłem przód na HELIX Blue 62, same woofery zamontowałem i brzmienie poprawiło się znacząco.
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Listopad 2008, 16:26   

comza, w zasadzie drzwi w C-klasie są już nieźle wygłuszone, a nawet skłonny jestem powiedzieć, wystarczająco dobrze dla budżetowego systemu. Drzwi się głównie wygłusza w takich autkach jak Golf czy Octavia, gdzie niestety występuje w obu zjawisko "powaznego rezonansu drzwi" nawet na seryjnych głosnikach - takim to ja się nie dziwie :)

Masz kombi, to w takim razie polece Ci jakąs fajniejszą jednostke sterującą, odetniesz sobie bas na przednich głosnikach i poślesz go na jakąś ciekawszą skrzynkę - chociażby budżetową na MDS08 - i jestem powien, że przy dobrym ukształtowaniu wszystkiego będziesz zadowolony. :)

Oczywiście mówiać o budżetówce, bo głosniki w C-klasie rzeczywiście nie powalają, a główna ich zaleta to to, że nie męczą brzmieniem ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
rutkam 

Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 155
Skąd: Łomża, Zambrów
Wysłany: 19 Listopad 2008, 18:19   

Camel- napisał/a:
comza, w zasadzie drzwi w C-klasie są już nieźle wygłuszone, a nawet skłonny jestem powiedzieć, wystarczająco dobrze dla budżetowego systemu. Drzwi się głównie wygłusza w takich autkach jak Golf czy Octavia, gdzie niestety występuje w obu zjawisko "powaznego rezonansu drzwi" nawet na seryjnych głosnikach - takim to ja się nie dziwie :)


?????
Chyba mamy rozbieżne pojęcia co do wygłuszenia drzwi. Uważasz, że w 202 nie ma rezonansu? Jeśli nie masz wzmacniacza to może i nie ma, bo radio nie jest w stanie tak "zatrząść" membrana, aby blacha zaczęła drgać. Natomiast jeśli masz podłączony wzmacniacz to blacha nawet wygłuszona potrafi nieźle sobie podrgać.

Wygłuszenie to podstawa!!!!

Nawet na fabrycznych głośnikach zobaczysz dużą różnicę po wygłuszeniu i naprawdę warto to zrobić, mimo iż w naszych autach jest to zadanie dosyć trudne i wymagające cierpliwości. W duży otwór na dole drzwi przykręć jakiś dodatkowy kawałek blachy, bo tam żadne maty ani taśmy bez dodatkowego wspomagania nie pomogą.
_________________
C200T CDi => 2000r. Tiptronic

Alpine 7893R => Sinuslive HighEnd => Hifonics Son of Aphrodite => Ground Zero GZTC 165T + Kicker Comp w BR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,119 sekundy. Zapytań do SQL: 11