Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
26 Styczeń 2012, 18:52
elektryka pod siedzeniem
Autor Wiadomość
Marek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2005
Posty: 115
Skąd: Bielsk
Wysłany: 15 Czerwiec 2006, 19:49   

Koledzy to nie jest czasem sensor zajęcia miejsca na fotelu? (znaczy sie czy ktoś tam siedzi czy nie) a powiązanie z poduchami i napinaczami jest takie że jak ktoś jest to znaczy że trzeba napiąć pas i odpalić poduchę, jak nikogo nie ma to nie ma sensu napinać pasa i odpalać poduchę.

Pozdrawiam wszystkich
_________________
Czarna gwiazda C180 99r.
 
 
 
marcin19_87 


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 84
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 15 Czerwiec 2006, 22:30   

może i masz rację :oops: , ale czemu po odpięciu tego kabelka cały czas mi się świeciła kontrolka SRS nawet jak tam nikt nie siedział w dodatku to nie było na zapłonie ani na uruchomionym silniku (tak jak radio działa czyli I "stopień")???? :?
pozdr.
_________________
W202 220 DIESEL 96r. WDB2021211F502998
 
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 15 Czerwiec 2006, 23:12   

Marek napisał/a:
Koledzy to nie jest czasem sensor zajęcia miejsca na fotelu? (znaczy sie czy ktoś tam siedzi czy nie) a powiązanie z poduchami i napinaczami jest takie że jak ktoś jest to znaczy że trzeba napiąć pas i odpalić poduchę, jak nikogo nie ma to nie ma sensu napinać pasa i odpalać poduchę.

Pozdrawiam wszystkich


Troche pewnie improwizujemy i fachowiec miałby niezły ubaw z nas, ale ostatnio oglądałem walniętą w202 i mimo rozwalonej prawej strony poducha pasażera była ok a kierowcy wywalona. Czyli pewnie czujnik w pasach, zapinacze pasów i SRS są ściśle połączone, a odłączenie tej kostki jest sygnalizowane błędem w układzie SRS.
To taka moja teoria.
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 15 Czerwiec 2006, 23:53   

Witam
U mnie odpiecie tego kabelka nie wywolalo zadnej widocznej reakcji. Kluczyka nie mialem wtedy w stacyjce.
Dokladniejsze ogledziny miejsca wskazuja ze z tej wtyczki kabelki biegna pod siedzeniem i "wchodza" od spodu w fotel w poblizu zapinania pasow.
_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
 
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 16 Czerwiec 2006, 00:15   

Podalbys kolory tych kabelkow, to moznaby do czegos dopasowac, a tak, to tworzymy jakies teorie oparte na domyslach. Inna sprawa, ze sposob dzialania ukladu SRS byl bardzo zroznicowany zaleznie od oprogramowania. Czasami bylo powiazanie z zapieciem pasa, czasem nie (jak nie bylo kabelka do klamry); rozne byly predkosci wyzwalania, rozne katy uderzenia, byly tez czujniki na siedzeniu - niektore tylko jako maty kontaktowe, niektore natomiast zawieraly oparty na dzialaniu procesora i fal radiowych odlacznik airbagu w przypadku identyfikacji fotelika dzieciecego (AKSE)
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 16 Czerwiec 2006, 19:17   

Do tej pomarańczowej wtyczki dochodza dwa kabelki - brazowy z bialym paskiem oraz szary z zoltym paskiem. Pod siedzeniem "za wtyczka" - w szarej koszulce o malutkim przekroju jeden bialy i jeden niebieski. Na tym gniazdku widnieja nastepujace numery: 1405450340 obok jest tez nr 2824 i z boku jeszcze symbole >TA-GF<

Pozdrawiam
_________________
C180 classic 4/97 (before FL)
Ostatnio zmieniony przez toart 19 Czerwiec 2006, 07:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 17 Czerwiec 2006, 00:29   

Na razie nie mam dojscia do danych - niestety, dopiero w przyszlym tygodniu :?
 
 
mar2000 
mar2000

Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 29
Skąd: gdynia
Wysłany: 6 Grudzień 2008, 14:10   

ta opcja z powiazaniem owych kabelków z airbagiem nie wiem czy jest do konca słuszna, ja mam airbag kierowcy i pod siedzeniem sa kabelki, airbagu pasazera nie mam, ale kabelki tez sa kabelki.
_________________
C220 benz WDB2020221A002422
 
 
s600amg 
W202 2.2CDI 99r.

Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 12
Skąd: Kielce
Wysłany: 7 Grudzień 2008, 15:36   

moja celina miala lekkiego dzwona i wystrzelily przednie poduszki. Oczywiscie wszystko zostalo wymienione nowa deska rozdzielcza airbagi ale nadal swiecil mi sie SRS i airbag off na dole. Problem sie rozwiazal jak odlaczyli te kabelki wlasnie pod fotelem. To jest ponoc jakas specjalna mata ktora dziala razem z fotelikiem dzieciecym oryginalnym :mb: i byla ona juz troche zajechana wiec sie swiecilo. To moze to samo jest u Ciebie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,121 sekundy. Zapytań do SQL: 11