Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
26 Styczeń 2012, 18:52
Kilka pytań odnośnie reflektorów, przewodów itp. foto
Autor Wiadomość
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 10:25   Kilka pytań odnośnie reflektorów, przewodów itp. foto

Witam.

Dziś w myśl tego co napisałem w dziale "co zrobiłem/am dziś w swojej.."
przystapiłem do wymiany żarówek itp.

Wcześniej za dużo uwagi nie przykuwałem do tego problemu.
Dziś postanowiłem zrobić kilka zdjęć i zapytać Was, co do czego, itp.

na zbiorniku od płynu do spryskiwaczy, znajduje się kilka uchwytów na przewody/rurki (do czego, od czego, czemu są uchwyty, czemu nie ma rurek/przewodów gumowych węży czy cokolwiek docelowo miało tam się znajdować)

oraz ile kosztuje w ASO nowy zbiornik bo mój po dociśnięciu w miejscu dekla piszczy - ma dziury/pęknięcia i dostaje się powietrze.



dziwny, pogięty, w kiepskim stanie czarny przewód (wygląda jak opaska termokurczliwa, po naduszeniu wciska się, szczerze mówiąc w temperaturze -2 stopnie ciężko stwierdzić, czy to stara guma czy plastik, też specjalnie nie da się wyczuć, czy coś w środku jest, jeżeli już to bardzo bardzo cienka linka w cienkiej izolacji biegnie) przychodzi zza zbiornika na płyn do spryskiwaczy, wchodzi nad obudowę od reflektora prawego (stojąc na przeciw :mb: ) to samo z drugiej strony jest i też w złym stanie wizualnym. do czego to może być? ma spory luz i bezwładnie wala się. Jest gdzieś wpięty bo nie da się go 'wyciągnąć' bardziej niż jest.



zdjęcie od środka reflektorów, brakuje bodajże węży od powietrze zgadza się? Czy polietyleny (używam ich w pracy do pneumatyki, wytrzymują spokojnie 15bar, zakres temperatury -20/+60 ) zdadzą tu egzamin, jakie Fi, ile m i gdzie je podłączyć, bo regulacji świateł nie mam :/


taki oto przewód wchodzi/wychodzi zza reflektorów, i idzie przez całą szerokość auta - domyślam sie po kolorze, że może to być jakaś samoróbka? jakieś sugestie?
trochę zbyt zimno by grzebać dlatego wpierw pytam.


taki oto zaworek znajduję po prawej stronie patrząc na wprost :mb: od obudowy wentylatora i grila, do czego to może być?

Pozdrawiam
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 10:43   Re: Kilka pytań odnośnie reflektorów, przewodów itp. foto

mnef napisał/a:
na zbiorniku od płynu do spryskiwaczy, znajduje się kilka uchwytów na przewody/rurki (do czego, od czego, czemu są uchwyty, czemu nie ma rurek/przewodów gumowych węży czy cokolwiek docelowo miało tam się znajdować)


wydaje mi się, że to miejsce na rurki podgrzewające płyn w zbiorniczku

Cytat:
oraz ile kosztuje w ASO nowy zbiornik bo mój po dociśnięciu w miejscu dekla piszczy - ma dziury/pęknięcia i dostaje się powietrze.


sprawdź nr w EPC, a potem zerknij w cennik na Mercmanii i bedziesz miał jako takie pojęcie


Cytat:
dziwny, pogięty, w kiepskim stanie czarny przewód (wygląda jak opaska termokurczliwa, po naduszeniu wciska się, szczerze mówiąc w temperaturze -2 stopnie ciężko stwierdzić, czy to stara guma czy plastik, też specjalnie nie da się wyczuć, czy coś w środku jest, jeżeli już to bardzo bardzo cienka linka w cienkiej izolacji biegnie) przychodzi zza zbiornika na płyn do spryskiwaczy, wchodzi nad obudowę od reflektora prawego (stojąc na przeciw :mb: ) to samo z drugiej strony jest i też w złym stanie wizualnym. do czego to może być? ma spory luz i bezwładnie wala się. Jest gdzieś wpięty bo nie da się go 'wyciągnąć' bardziej niż jest.


u mnie taką rurką idzą przewody do czujnika poziomu płynu w chłodnicy, ale tylko z lewej strony (z prawej patrząc od przodu)

Cytat:

zdjęcie od środka reflektorów, brakuje bodajże węży od powietrze zgadza się? Czy polietyleny (używam ich w pracy do pneumatyki, wytrzymują spokojnie 15bar, zakres temperatury -20/+60 ) zdadzą tu egzamin, jakie Fi, ile m i gdzie je podłączyć, bo regulacji świateł nie mam :/


przewody podciśnienia wchodzą do lamp z ich zewnętrznych boków, na tym zdjeciu raczej nie widac tego miejsca

Cytat:

taki oto przewód wchodzi/wychodzi zza reflektorów, i idzie przez całą szerokość auta - domyślam sie po kolorze, że może to być jakaś samoróbka? jakieś sugestie?
trochę zbyt zimno by grzebać dlatego wpierw pytam.


mi to wygląda właśnie na przewód podciśnieniowy od regulacji lamp, u mnie tez jest taki, tylko, że czarny, ale ten fiolet to jest dosyć charakterystyczny kolor dla oryginalnych przewodów podciśnieniowych. U mnie taki idzie np do skrzyni.

Cytat:
taki oto zaworek znajduję po prawej stronie patrząc na wprost :mb: od obudowy wentylatora i grila, do czego to może być?


do spuszczania płynu z chłodnicy

[/quote]
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
mbsly 
Sylwester Zabadała

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Gdansk
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 10:45   

mnef napisał/a:
czy cokolwiek docelowo miało tam się znajdować

powinny znajdowac sie tam weze od podgrzewania plynu spryskiwaczy,oczywiscie tylko wtedy jezeli auto bylo wyposazone w ten dodatek.
wedle VIN-u kod 875 WINDSCREEN WASHING SYSTEM, HEATED

mnef napisał/a:
dostaje się powietrze

nie ma takiej potrzeby,aby byl szczelny,chyba ze masz wycieki
A2028690020/2028690620 cena okolo 130 pln

mnef napisał/a:
domyślam sie po kolorze, że może to być jakaś samoróbka

no i tu sie zdziwisz,jest to oryginal.

mnef napisał/a:
do czego to może być?

jest to korek spustowy plynu chlodniczego

pozdr :mb: :wink:
_________________
C 36 AMG WDB2020281F421896
 
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 10:48   

dwa ostatnie zdjecia,
rozowy przewod jest od regulacji wysokosci swiatel (podcisnienie) - fabryczny
ostatnia fotka to zawor do spuszaczania wody z chlodnicy

co do zbiornika spryskiwacza to te uchwyty trzymaly chyba przewody od klimy, a tam z tylu jest miejsce na dodatkowa pompke do spryskiwacza (kombi, wycieraczki na swiatlach)
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 12:39   

dziękuję za pomoc i jeszcze dopytam:

zdjęcie 3:
w takim bądź razie do czego są te wystające (hmm..) gniazda? dławiki? końcówki..
czarne, są dwie na reflektorze.
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 13:58   

mnef napisał/a:
w takim bądź razie do czego są te wystające (hmm..) gniazda? dławiki? końcówki..
czarne, są dwie na reflektorze.


to są chyba gałki do ręcznego ustawiania świateł (wykonywanego na stacji diagnostycznej), jedna reguluje w pionie, druga w poziomie
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 14:21   

ok, dzięki, przyjrzę się temu dzisiaj. pozdrawiam! :D
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
pip 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 479
Skąd: W-wa
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 15:38   

to przy okazji przewodów do regulacji świateł:
moje światła "opadają na zderzak" podczas jazdy 100km\h i "rosną" jak zdejmuję nogę z gazu.
co może być przyczyną - na forum jest napisane aby sprawdzić połączenia, ale ponieważ mam org. wszystko pod maską zamontowane do tego mam opcję :mb: z dużą ilością przewodów pod maską nie wiem gdzie szukać jakiś połączeń?
_________________
W202 DT T 250 Automat '97 ellegance
 
 
btx

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 1736
Skąd: Looblyn
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 15:57   

masz cos na odwrot :)
bo na ogol opadaja a podnosza sie przy dodaniu gazu jak nieszczelnosc jest.

wyglada na to, ze cos "zabiera" podcisnienie przy wyzszych obrotach. pytanie co. moze cos z turbina ?
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 15:59   

mbsly napisał/a:
powinny znajdowac sie tam weze od podgrzewania plynu spryskiwaczy,oczywiscie tylko wtedy jezeli auto bylo wyposazone w ten dodatek.
wedle VIN-u kod 875 WINDSCREEN WASHING SYSTEM, HEATED

Zgadza się, ale na pewno to nie jest do podgrzewanego płynu. Przy opcji 875 był zupełnie inny zbiornik z miejscem na grzałke itp. (Sprawdzcie u Verity ;) ). To o co pyta się Mnef to przygotowanie zbiornika pod spryskiwacze reflektorów. Przynajmniej tak mi się wydaje :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
mnef 
C180 ESPRIT

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 417
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 18:13   

czyli całkiem prawdopodobne z tym co wspomniałeś o reflektorach, bo o zgrozo, mam dwa różne.. jakby się przyjrzeć.. tak jakby ktoś coś wymontował przed sprzedażą auta polakowi (poprzedni właściciel mojej :mb: faktycznie albo był dobrym aktorem albo totalnym laikiem i mocno zaniedbał auto a wcisnąć mu można było cokolwiek)

jeden Boscha, drugi jakiś "noname" w dodatku klejony jakimś butaprenem.. auto miało dzwona na 100% wiedziałem to od razu gdy tylko właściciel podniósł klapę, i że reflektory są dwa różne też wiedziałem, aż tak w tej cenie nie przykładałem do tego wagi (dla mnie :mb: to koń który musi wpierw zarobić na owies, bym później kupił mu podkowy itp.) póki co nie chcę inwestować w samochód z powodów dla mnie oczywistych. Świecić świecą, aczkolwiek wygląda :mb: jak zezowaty lew Clarens :mrgreen:

dlatego też póki co fotkami się nie chwalę za bardzo bo wstyd ;)
jak się otrzepię z kurzu, który zostawiła moja ex-narzeczona, zacznę coś powoli działać i doprowadzać Gwiazdę do jako takiego wyglądu i kondycji ;)
_________________
MB W202 C180 97' ESPRIT
 
 
mbsly 
Sylwester Zabadała

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Gdansk
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 18:23   

Camel- napisał/a:
Przy opcji 875 był zupełnie inny zbiornik z miejscem na grzałke

grzalka jest wsadzana od gory,przez wlew plynu do zbiornika,a w tych wycieciach w zbiorniku ida weze z plynem chlodniczym podlaczonym do grzalki. mam u siebie wiec wiem to napewno.
:P
Camel- napisał/a:
to przygotowanie zbiornika pod spryskiwacze reflektorów.

przygotowanie zbiornika pod spryski jest tylko takie,ze zbiornik posiada miejsce na druga pompke spryskiwaczy. :wink:
_________________
C 36 AMG WDB2020281F421896
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 18:37   

btx napisał/a:


co do zbiornika spryskiwacza to te uchwyty trzymaly chyba przewody od klimy, a tam z tylu jest miejsce na dodatkowa pompke do spryskiwacza (kombi, wycieraczki na swiatlach)


W kombi jest oddzielny zbiornik na płyn do spryskiwaczy.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
mbsly 
Sylwester Zabadała

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 428
Skąd: Gdansk
Wysłany: 10 Grudzień 2008, 18:39   

Daniel napisał/a:
W kombi jest oddzielny

dane na podstawie sedana/benzyny M104 :P
_________________
C 36 AMG WDB2020281F421896
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,114 sekundy. Zapytań do SQL: 10