Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
10 Luty 2012, 11:48
wycie przy przyspieszaniu 220D
Autor Wiadomość
wiktor8

Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 42
Skąd: Swiebodzice
Wysłany: 18 Grudzień 2008, 17:44   wycie przy przyspieszaniu 220D

...Pozdrawiam wszystkich serdecznie,bardzo podoba mi sie ,ze jest taka strona i mozemy dzielic sie swoim doswiadczeniem ale do rzeczy ....jestem poczatkujacym kierowca i mam PJ od dwoch miesiecy wiec doswiadczenia mam malo..O co chodzi...Kupilem w Holandii miesiac temu moje pierwsze auto 220 d z 93 r z przebiegiem 349 tys. i wydaje mi sie ,ze przy przyspieszaniu strasznie ryczy ( gdy jade 4 czy 5 przy stalej predkosci to silnika prawie nie slychac ale przy przyspieszaniu jest masakra i powyzej 120 h tez jest bardzo glosno) wiec mam watpliwosci czy to tak ma byc czy jednak jest jakis problem...dodam tylko ,ze w polsce powiedzilei mi w warsztacie kilka razy ,ze silnik jest w wysmienitym stanie i w ogole auto jest bardzo zadbane wiec o co chodzi???? ,
 
 
maciejp 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 57
Skąd: mazowieckie, Marki
Wysłany: 18 Grudzień 2008, 18:23   

Podałeś zbyt mało szczegółów. Przyczyn może być wiele np. skrzynia biegów, wał napędowy, most, nieszczelny kolektor lub wydech, opony, łożyska, nieszczelne nadwozie itd... Zauważ czy dzieje się to przy stałej prędkości czy przy jednakowych obrotach silnika. Powodzenia :wink:
_________________
C 200D '95 Elegance
WDB2021201A299413
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 18 Grudzień 2008, 21:41   

Mi jak rura od dolotu spadła, to nieźle wył przy deptaniu gazu :-)
Ale równocześnie dość głośno chodził, więc raczej nie to.. chyba.
Mimo wszystko posprawdzaj szczelność układu dolotowego (i wydechu, jak radzi maciejp).
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 19 Grudzień 2008, 06:44   

Gomezio napisał/a:
posprawdzaj szczelność układu dolotowego (i wydechu,


Oraz łożysko podpory wału .
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Krzychs2 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1554
Skąd: Krosno
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 20:09   

Witam, podepnę się pod temat :)
Wczoraj usłyszałem jakieś dziwne odgłosy dobiegającę z przodu auta podczas jazdy: wycie/gwiżdzenie, coś w tym rodzaju.
Skrzynia to raczej nie będzie bo na luzie również słychać, silnik również nie bo na postoju nie słychać wogóle. Gwizd cichnie podczas zatrzymywania się, więc myślałem, że to pewnie łożyska w przednich kołach. Wał myślę że również nie bo słychać wyraźnie z przodu a nie ze spodu lub tyłu.
Początkowo myślałem, że to gwizd powietrza w nawiewach lub wiatrak ale szybko to wykluczyłem.
Jak można domowym sposobem sprawdzić czy łożyska kół są "padnięte". Wiem, że trzeba podnieść auto i zakręcić kołem, ale chodzi mi o to czy ten dźwięk będzie w 100% do zidentyfikowania?
Czy podpora wału może wyć na biegu jałowym? Czy będą temu towarzyszyły odczuwalne drgania wału (u mnie nie czuć drgań)?
_________________
W202 C180 '99 Esprit +LPG
WDB2020181A746664
Ford Mondeo '97 2.0B +LPG
 
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 5 Styczeń 2009, 21:03   

Krzychs2 napisał/a:
Czy podpora wału może wyć na biegu jałowym?


Tylko jeśli auto jedzie i drgania na pewno będą odczuwalne . Jak hamujesz to też słychać te odgłosy, czy cichną :?:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
maciejp 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 57
Skąd: mazowieckie, Marki
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 00:13   

Najprostrzy i pewny sposób na sprawdzenie łożysk : znajdź kawałek pustej drogi lub placu i jadąc skręcaj kierownicą w prawo i w lewo przechylając nadwozie. Dociążone łożysko (jeśli zużyte) będzie "huczeć".
_________________
C 200D '95 Elegance
WDB2021201A299413
 
 
domelfm 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 172
Skąd: gdansk
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 00:19   

Witam kolegów... :) W moim wypadku to była podpora walu ... Ale wraz z podpora ktos wymienil mi olej w moscie ...(tak mi doradzil) Chyba na nie orginal mb.... I od tego czasu wyje mi most i nie wiem co mam poczac.... :)
_________________
C230 Kompressor ASB kombi 99r ESPRIT...
WDB2020851F922520
 
 
Krzychs2 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1554
Skąd: Krosno
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 14:13   

Jary napisał/a:
Tylko jeśli auto jedzie i drgania na pewno będą odczuwalne . Jak hamujesz to też słychać te odgłosy, czy cichną

Drgan nie ma żadnych więc wał odpada.
Nazwałbym to bardziej jako gwizd niż wycie, coś jak zużyte tuleje ślizgowe w wiatraku lub powietrze w jakiejś szczelinie, na ironie dobiegają jakby ze środkowych kanałów nadmuchu - wyłączanie nadmuchu i zamykanie dysz nic nie zmienia.
Dźwięk cichnie podczas zwalniania samochodu, naciśnięcie pedału hamulca nic nie zmienia (kości hamulcowe odpadają). Odgłosy ustają jak auto się już nie toczy.
Intensywność odłosów też jest różna. Gdy rano wsiadłem do auta to dźwięk byl mocniejszy, potem jakby calkiem sie uspokoiło, nastepnie był ale ciszej. Trudno do czegoś się przyczepić.
Mam również wrażenie (ale nie zawsze tak jest) że gwiżdze jak spuszczam nogę z gazu, po naciśnięciu jakby sie uspokajało - może to tłumik.
Ja już niczego nie jestem pewien, moze ktoś mądrzejszy coś doradzi.
_________________
W202 C180 '99 Esprit +LPG
WDB2020181A746664
Ford Mondeo '97 2.0B +LPG
 
 
 
m00n

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 674
Skąd: Morąg
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 16:49   

Cytat:
ktos wymienil mi olej w moscie ...(tak mi doradzil) Chyba na nie orginal mb.... I od tego czasu wyje mi most i nie wiem co mam poczac.... :)


oleju w mosci z tego co wiem sie nie wymiena, a jak sie uprze to przynajmniej taki z ASO
Ja bym do tego mechanika juz nie jezdzil na twoim miejscu i zmien jak najszybciej na orginal
_________________
C200 Esprit benzyna (bez gazu) 1994

"Jestem nędzarzem, posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp, stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,149 sekundy. Zapytań do SQL: 10