Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy przymrozek
Autor Wiadomość
TomeQ


Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Grudzień 2006, 22:22   Pierwszy przymrozek

Witam.

Chwycił dzisiaj wieczorem przymrozek, jadąc samochodem po lekko zamarzajacej mżawce, w czasie jazdy dwukrotnie poczułem jakby przez sekunde, dwie w czasie jazdy na prostej, coś kierowało za mnie. Czy w ten sposób objawia się działanie ASR? Dziwne odczucie, trzeba sie do tego przyzwyczaić, czy coś jest nie tak?

Pozdrawiam
_________________
:mb: C220 CDI Esprit Champion
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Grudzień 2006, 23:24   

ASR w normalnej jeździe raczej nie działa, chyba ze depczesz mu ostro na poważnie śliskim podłożu.

Kierowało za Ciebie? Może koleiny? ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
WasilieW 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 172
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29 Grudzień 2006, 00:46   

Tak działa ESP, może masz ten system u siebie?
_________________
MB C 180 sport '95 - wcześniej
Teraz W210 Classic '97 E200T - LPG Stag 300
 
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 29 Grudzień 2006, 08:57   

ESP nie działa podczas jazdy na prostej.

Moim zdaniem to tylko koleiny.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 30 Grudzień 2006, 00:15   

ASR przyhamowuje ślizgające się koła w czasie jazdy: również to tak odbieram, jakby ktoś kierował za mnie. Nie jest tu potrzebne silne dodawanie gazu - wystarczy bardziej sliska nawierzchnia.
ESP jest bardziej technicznie zaawansowaną wersją ASR i jak najbardziej działa w czasie zerwania przyczepności w jeździe na wprost.
 
 
sewan 
Oderint dum metuant

Pomógł: 35 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Posty: 900
Skąd: W-wa
Wysłany: 30 Grudzień 2006, 11:38   

Gerri napisał/a:
ASR przyhamowuje ślizgające się koła w czasie jazdy: również to tak odbieram, jakby ktoś kierował za mnie. Nie jest tu potrzebne silne dodawanie gazu - wystarczy bardziej sliska nawierzchnia.
ESP jest bardziej technicznie zaawansowaną wersją ASR i jak najbardziej działa w czasie zerwania przyczepności w jeździe na wprost.


To stwierdzenie to nadużycie.

Primo: ASR działa tylko do prędkości 30 km/h
Secundo: jednym z integralnych czujników ESP jest żyroskop sprawdzający stopień skrętu samochodu względem własnej osi podłużnej. Jeśli żyroskop nie wykryje tego skrętu - więc na prostej - ESP nie działa.

Wniosek? Jeśli coś działa na prostej, to może ABS lub ASR, ale na pewno nie ESP.
_________________
Myślę, więc jeżdżę :mb:
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 30 Grudzień 2006, 18:45   

Z tego co zauwazylem u mnie ESP dziala na prostej. Kiedy ostro dodam gazy wlacza sie kontrolka ostrzegawcza i system stara sie ograniczac boksowanie kół. Nie mam ASR wiec napewno jest to ESP. Zreszta testowalem jak to wyglada po wylaczeniu tego systemu, a wtedy na prostej mozna mieszkac kolami ostro oczywiscie na sliskiej powierzchni.
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 30 Grudzień 2006, 20:45   

sewan napisał/a:

Primo: ASR działa tylko do prędkości 30 km/h.


To stwierdzenie to nadużycie. Predkość ta była różna dla różnych generacji układu ASR (a było ich w Mercedesie co najmniej pięć) Poza tym nikt tu nie napisał, że jedzie - przykładowo- sto na godzinę.

sewan napisał/a:

Secundo: jednym z integralnych czujników ESP jest żyroskop sprawdzający stopień skrętu samochodu względem własnej osi podłużnej. Jeśli żyroskop nie wykryje tego skrętu - więc na prostej - ESP nie działa.


Czyli jadąc na prostej 100 km/godzinę pojazdem wyposażonym wyłącznie w ESP, po nagłym naciśnięciu hamulca rozwalę sobie mordę o najbliższe drzewo?
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Grudzień 2006, 21:02   

Heh, ESP korzysta z czujników ABS, więc ESP bez ABS nie istnieje.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,115 sekundy. Zapytań do SQL: 9