Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
26 Styczeń 2012, 18:40
Czujnik temperatury wnętrza
Autor Wiadomość
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Październik 2009, 17:14   

Javoreczek, sprawdź, może podciśnienie inaczej zadziała z autem. Wystarczy uchylić. Prawidłowo działające ogrzewanie powinno bez problemu ogrzać wnętrze auta przy uchylonym szyberdachu nawet w zime. No i pamiętaj, że z szyberdach nie dmucha, tylko szyber ciągnie ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
papuga911 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2006
Posty: 66
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 3 Listopad 2009, 22:28   

Witam. W kratce na środku jest zamontowany mały wiatraczek, który zasysa powietrze z kabiny i czujnik, który mierzy temperaturę w kabinie. Rozbierałem to, bo pękła mi śmieszka i musiałem połączyć kabelkiem a płytkę skleiłem, trzeba delikatnie się z tym obchodzić przy rozbieraniu, bo można połamać.
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Listopad 2009, 10:18   

papuga911 napisał/a:
W kratce na środku jest zamontowany mały wiatraczek, który zasysa powietrze z kabiny i czujnik, który mierzy temperaturę w kabinie.


no toś mnie teraz zaskoczył :shock: :shock: :shock:
Nie rozbierałem tego sterownika jeszcze, ale dokonałem oględzin organoleptycznych przez te dziurki i widac tam tylko główkę jakiegoś termistora. Wiatraczka nie widac, ani nie słychać... ale może nie działa i dlatego...
Gdzie on mniej wiecej jest, gdzieś głebiej, czy pod sama kratką powinien być?
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
papulator 

Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 84
Skąd: Częstochowa / Łódź
Wysłany: 21 Listopad 2009, 22:08   

Odświeżam temat, bo mam identyczny problem jak opisany przez kolegów. Czy ktoś rozwiązał już problemy z ogrzewaniem?
_________________
była MB C 200D '94
jest Opel Vectra 2.0 DTI '00
 
 
schlottermeyer 

Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Marzec 2010, 18:54   

Javoreczek napisał/a:
Wiatraczka nie widac, ani nie słychać... ale może nie działa i dlatego...
Gdzie on mniej wiecej jest, gdzieś głebiej, czy pod sama kratką powinien być?


Javoreczek, miałem ten sam problem co Ty - dodatkowo zauważyłem, że na zmienność komfortu termicznego ma wpływ także prędkość jazdy ;)
U mnie jednak wiatraczek było słychać non stop, to było takie upierdliwe cykanie nie wiadomo skąd. Dużo czasu zmarnowałem, zanim metodą prób i błędów wykryłem, że przykry dźwięk dochodzi z panelu sterowania nawiewem. Wyciągnąłem panel, rozebrałem go na części pierwsze i okazało się że cykanie to efekt zużytego amortyzatora miniwiatraczka czujnika temperatury (3 sprężynki, w tym jedna płaska, od spodu). Nijak nie wiedziałem jak się za to zabrać, więc niechcący urwałem oś wiatraczka (on chyba jest wogóle nierozbieralny). Czeka mnie teraz spory wydatek...
Aha - wiatraczek jest pod termistorami, w zakratkowanym okienku na samym środku panelu. Warto dbać o czystość tej kratki.
Pozdrawiam!
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Marzec 2010, 21:52   

papulator napisał/a:
Czy ktoś rozwiązał już problemy z ogrzewaniem?


Taaa... jak pukne w te kratkę, to po 2 min. zaczyna grzać normalnie :mrgreen:
Znaczy coś sie rozlazło wewnątrz i trzeba to rozebrac i polutowac w środku porządnie. Kiedys sie za to wezme :wink:
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
mchali 
W202 2.5td 95'


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 125
Skąd: MC-P
Wysłany: 14 Grudzień 2010, 20:49   

hmm nie bardzo rozumiem... poprawcie mnie jeśli źle dumam, jeżeli coś stanie się nie tak z tym wiatraczkiem bądź czujnikiem to przy nastawieniu pokręteł na grzanie będzie leciało cały czas zimne lub też odwrotnie, przy nastawieniu na zimne będzie leciało ciepłe ??
 
 
janucha78 


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 727
Skąd: skarzysko
Wysłany: 14 Grudzień 2010, 21:04   

mchali napisał/a:
hmm nie bardzo rozumiem... poprawcie mnie jeśli źle dumam, jeżeli coś stanie się nie tak z tym wiatraczkiem bądź czujnikiem to przy nastawieniu pokręteł na grzanie będzie leciało cały czas zimne lub też odwrotnie, przy nastawieniu na zimne będzie leciało ciepłe ??

Nie musi byc az tak skrajnie ale czujnik temperatury w srodku bedzie podawał błędne dane do panelu sterowania i ogrzewanie nie bedzie dzialac tak jak powinno.
_________________
C220CDI '00 ELEGANCE SELECTION
WDB2021931F994067
 
 
 
mchali 
W202 2.5td 95'


Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 125
Skąd: MC-P
Wysłany: 14 Grudzień 2010, 21:54   

ehh czyli powodem słabo działającego ogrzewania może być właśnie ten czujnik.. sprawdzałem elektrozaworki działają dobrze (otwierają i zamykają) ale przy ustawieniu na zimne leci ciepłe ( a przy ustawieniu na czerwone gorące). jak kiedyś bedę miał wolną chwilę to sobie tam podłubie, pewnie nie szybko bo teraz zimno i używa się tylko ciepłego powietrza a ja jestem leń... :D trochę szkoda że dopiero teraz i to przez przypadek się o tym dowiedziałem, no ale lepiej późno niż wcale :)
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Grudzień 2010, 14:55   

mchali, a układu zapowietrzonego nie masz? ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15 Grudzień 2010, 18:13   

Javoreczek napisał/a:
Camel- napisał/a:
Javoreczek, a jak reguluje? Może wszystko jest ok? :P


Otóż reguluje w zasadzie poprawnie, choć efekty dla pasażerów są kiepskie.
Gałki ustawione mam na białem polu i generalnie ich nie ruszam. Kiedy jest ciepło, to nie grzeje, kiedy jest zimno grzeje. Nie ma problemu, kiedy jade 20 min. do roboty. Wsiadam do zimnego samochodu, ogrzewanie się włącza i zaraz jest ciepło. Problem się robi, gdy w samochodzie mam spędzić godzinę, albo dlużej. Wtedy cała ta konsola środkowa nagrzewa się, przy czym nie robi się oczywiscie ciepła, tylko osiąga powiedzmy temperature pokojową. Problem w tym, że ogrzewa się ona nie od powietrza w kabinie, tylko od czegos pod spodem (obudowy nagrzewnicy, radia, czy ChGW czego jeszcze), skutkiem czego jest cieplejsza niż powietrze w kabinie. Czujnik umieszczony wewnątrz sterownikia oczywiście równiez osiąga tą temperaturę (bo nie ma żadnego wiatraczka, który by wymuszał obieg powietrza) i ogrzewanie mysli, że już się nagrzało, zmniejsza intensywnośc grzania i z kratek zaczyna lecieć letnie powietrze - niewystarczające do zapewnienia komfortowych warunków wewnątrz. Przekręcenie gałek na czerwone pole niewiele daje, bo powietrze robi się tylko troche bardziej letnie. Oczwiście można przekręcić gałkę na maxa, aż pstryknie wyłącznik w srodku, tylko, że wtedy robi się w środku sauna, więc tez nie o to chodzi.
Irytuje mnie to bardzo, delikatnie mówiąc. Dlatego właśnie się zacząłem zastanawiać, co może być nie tak, bo sterowanie wykonuje swoją pracę jak najbardziej właściwie, tylko lokalizacja czujnika jest trochę chybiona. Przyszło mi zatem do głowy, że może jednak powinieniem mieć tez ten czujnik w obudowie lampki.
W tej chwili otwieram sobie trochę środkowy nawiew z zimnym powietrzem i ustawiam go na maxa w dół. Troche niby pomaga, ale to chyba nie powinno tak być. Już mi do głowy przychodzą takie pomysły, żeby jakiś wiatraczek nad tym czujnikiem zamontować :mrgreen:

Mam identyczne objawy jeśli chodzi o wadliwe działanie ogrzewania z tym że w moim aucie mam ten wiatraczek w lampce, czy też może on być walnięty? Bo chyba zasada działania jest identyczna a tylko różni się umiejscowieniem co?
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Grudzień 2010, 20:57   

Pewnie, że może byc walnięty. Masz o tyle lepiej, że lampkę jest łatwiej rozebrać.

Ja u siebie już rozkmniniłem o co chodzi. Wiatraczek jest, tylko czasem nie rusza. Zaczyna się kręcić dopiero jak się puknie w ten panel i wtedy wszystko działa w porządku, jak już zresztą wyzej wspomniałem.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
Bartosz 202 

Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 16
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 16 Grudzień 2010, 08:22   

Podłącze się do waszej dyskusji bo też mam problem z ogrzewaniem, zazwyczaj wewnątrz auta mam za gorąco i nijak nie mogę tego wyregulować - albo za zimno albo gorąco. Powiedzcie czy te zaworki pod maską powinny pukać co kilka sekund czy też powinny otworzyć lub zamknąć i tyle? Jak ewentualnie rozprawić się z nimi?
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 16 Grudzień 2010, 08:31   

Bartosz 202 napisał/a:
czy te zaworki pod maską powinny pukać co kilka sekund czy też powinny otworzyć lub zamknąć i tyle?

Powinny pukać. Chyba, że pokrętła sterowania ogrzewaniem są na czerwonym polu, wtedy pozostają otwarte.
Bartosz 202 napisał/a:
Jak ewentualnie rozprawić się z nimi?

Zajrzyj do działu "Zrób to sam", jest obszerny wątek na temat zaworków.
 
 
Bartosz 202 

Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 16
Skąd: Piotrków Tryb.
Wysłany: 16 Grudzień 2010, 08:50   

Oki, dzięki, faktycznie jest co czytać, będę próbował coś z tym zrobić, materiał na pewno będzie pomocny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 10