Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
14 Styczeń 2012, 20:16
Zapychanie wstępnego filtra paliwa W202 2.0D
Autor Wiadomość
pawelciech 

Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: ciechanów
Wysłany: 11 Październik 2009, 17:02   Zapychanie wstępnego filtra paliwa W202 2.0D

Od jakiegoś czasu co około 1tys. km zapycha się wstępny filtr paliwa. Jest w nim jakaś czarna twarda maź jakby rozpuszczony nagar. Myślałem że jest coś w zbierniku jednak po oczyszczeniu zbiorników jest to samo. Czy istnieje możliwość przedostania się zaniaczyszczeń od strony silnika lub pompy wtryskowej.
Najgorsze jest to że nie wiem w którym momęcie nastąpi spadek mocy i unieruchomienie silnika. Najgorzej że może stać się to przy wyprzedzaniu a wtedy o wypadek nietrudno.
 
 
yachoo17 

Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 25
Skąd: Malbork
Wysłany: 11 Październik 2009, 18:02   

Może kolega tankuje jakieś BIO-paliwo? Może ono rozpuszczać gumowe przewody oraz uszczelnienia. A możliwość przedostania zanieczyszczeń intnieje poprzez powrót nadmiaru paliwa z wtrysków i pompy do baku.
_________________
Janek. C220D 95KM 1996R Automat
 
 
pawelciech 

Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: ciechanów
Wysłany: 11 Październik 2009, 22:26   

Tankuję zwykły ON na zaufanej stacji paliw.
Co do powrotów to czy istnieje możliwość sprawdzenie czy paliwo nie jest zanieczyszczone.
Pompa wtryskowa o ile mi wiadomo smarowana jest paliwem za filtrami powinno być czyste więc skąd może być zanieczyszczony powrót. Czy istnieje możliwość przedostania się zanieczyszczeń z silnika. Przewody przelewowe wtrysków są szczelne.Ciśnienie paliwa na wtryskach jest tak duże że wykluczam aby zanieczyszczenia dostały się przez wtryskiwacze
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 12 Październik 2009, 07:09   

pawelciech napisał/a:
Czy istnieje możliwość przedostania się zanieczyszczeń z silnika.


Nie istnieje, prawdopodobnie w zbiorniku masz magazyn zanieczyszczeń :wink:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 12 Październik 2009, 07:55   

pawelciech napisał/a:
Tankuję zwykły ON na zaufanej stacji paliw.


Zmień stację.

pawelciech napisał/a:
Pompa wtryskowa o ile mi wiadomo smarowana jest paliwem


Twoja pompa wtryskowa jest smarowana olejem silnikowym.


pawelciech napisał/a:
Myślałem że jest coś w zbierniku jednak po oczyszczeniu zbiorników jest to samo.


Może zrobiłeś to niezbyt dokładnie?
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11979
Skąd: Perzów
Wysłany: 13 Październik 2009, 16:20   

Ja na Twoim miejscu to zmienił bym jednak stacje paliw... Zaufana?? Hmm dla mnie nie ma takiego pojęcia bo Jan Chrzciciel może się wszędzie zdarzyć- nawet na Shellu :wink:
Jak miałem Beczke to kupiłem kiedys 50 litrów tańszej ropy od kolegi. Zapewniał że jest to dobry ON od kierowców tirów. Jednak chyba nie był dobry, bo samochód zaczął palić jakies 10 litrów/100km a normalnie palił około 8.... I zawsze miałem takie spalanie przed zalaniem i po zalaniu tej ropy zawsze wychodziło niecałe 8 litrów na setke. Tylko na tym jednym tankowaniu "dobrego paliwa od znajomego" wyszło więcej. Tak poza tym z autem się nic nie działo.
Jak kuzyn zatankował na zaufanej (prywatnej) stacji do Xsary Picasso HDI to miał do wymiany filtr paliwa
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
pawelciech 

Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 7
Skąd: ciechanów
Wysłany: 16 Październik 2009, 14:47   

Jeszcze raz wywaliłem zbiorniki i wypłukałem benzyną.Zmieniła kolor na ciemny ale nie było żadnych paprochów. Czekam teraz na odparowanie benzyny. Po zamontowaniu bądę lał z kanistrów przez lejek z dobrym sitkiem. Zobaczę czy znowu się zatka.
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
 
 
JB 
JB

Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 114
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 9 Grudzień 2009, 11:37   filtr wstępny paliwa

A gdzie sie znajduje ten wstepny filtr? Ostatnio dopiero doczytałem w instrukcji ze cos takiego jest. Mechanik wymienia mi filtr paliwa, ale o wstepnym dopiero sie dowiedziałem - jak często trzeba go wymieniać - razem z właściwym?
_________________
JB
Mercedes C 220 CDI Elegance, 1999r.
Inowrocław
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 9 Grudzień 2009, 11:47   

JB, "Sam naprawiam" nic nie mówi o wstępnym filtrze paliwa w CDI. W dodatku znowu kłania się "szukajka":
http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=5088
:twisted:
 
 
JB 
JB

Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 114
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 9 Grudzień 2009, 11:53   

no Gomezio - ale chyba sam przyznasz ze to co tam się znajduje to chyba nie jest wskazówką! Co to za podpowiedź ze jest albo tu albo tam? Bez przesady. I nie czapiaj sie tak tej szukajki bo nie wszyscy są tacy oblatani na tym forum - czasem sie szuka dość długo, wpisuje różne hasła w wyszukiwarce, przegląda posty i nie mozna znaleźć, więc troszkę wiecej wyrozumiałości.
_________________
JB
Mercedes C 220 CDI Elegance, 1999r.
Inowrocław
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 9 Grudzień 2009, 12:00   

JB napisał/a:
Co to za podpowiedź ze jest albo tu albo tam?

Przeczytałeś do końca? Podpowiem: CDI to silnik OM611.
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 9 Grudzień 2009, 12:00   

JB napisał/a:
no Gomezio - ale chyba sam przyznasz ze to co tam się znajduje to chyba nie jest wskazówką! Co to za podpowiedź ze jest albo tu albo tam? Bez przesady. I nie czapiaj sie tak tej szukajki bo nie wszyscy są tacy oblatani na tym forum - czasem sie szuka dość długo, wpisuje różne hasła w wyszukiwarce, przegląda posty i nie mozna znaleźć, więc troszkę wiecej wyrozumiałości.


JB - w silniku OM611 nie ma wstępnego filtra paliwa.
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
JB 
JB

Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 114
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 9 Grudzień 2009, 12:07   

Gomezio - sorki jeśli źle to zrozumiałem, ale tak właśnie to odczytałem: CRACOF "... jest z tyłu pod samochodem po prawej stronie ..." a potem Silverhammer "... No albo mi sie zle wydaje albo silniki OM 611 nie ma wstepnego ..." - ALe pewności nikt nie ma i dlatego pytam. Nie wszystko musi być jasne dla tych co nie siedzą często na forum. Nawet nie jest to oczywiste dla tych co są tu dłuzej ode mnie.
_________________
JB
Mercedes C 220 CDI Elegance, 1999r.
Inowrocław
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,141 sekundy. Zapytań do SQL: 10