Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
wyciek na wtrysku
Autor Wiadomość
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 13 Styczeń 2007, 21:57   wyciek na wtrysku

Witam.
Znalazłem dziś wyciek na ostatnim wtrysku. Wcześniej już się lekki pociło tam ale teraz to już jest "obsmarkane". Przy zwiękaszaniu obrotów naokoło w szczelinie między wtryskiem a głowicą takjakby się wydobywały bardzo mełe pęcherzyki powietrza :?:
Jutro chciałem go przegonić ok.300km i zastanawiam się czy to mu nie zaszkodzi.
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 13 Styczeń 2007, 23:05   

Witam , diesel 200D to cierpliwy wynalazek , nic z twojego opisu mu nie zaszkodzi , jedź do celu bez nerw 8) , jedynie bedzie smierdzieć ON , proponuję wymiane zaslepki 4 wtrysku , cena jeden złoty :wink: , fotka , jak nie posiadasz to w węzyk przelewowy wkręć śróbke M 4 , kawałek elektrody 3,2 , albo cóś :D
pozdr. Jarek

DSC01316.JPG
Plik ściągnięto 311 raz(y) 46,28 KB

 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 13 Styczeń 2007, 23:34   

Wielkie dzięki. A już chciałem wykręcać wtryskiwacz :oops:
Mam nadzieję, ze dostanę tę zaślepkę.
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 13 Styczeń 2007, 23:39   

albo sam sobie zrób , nie problem , albo moge ci wysłac , mam na stane ze 100 sztuk :D
p. Jarek
 
 
artek30 
C200 D


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 103
Skąd: busko
Wysłany: 14 Styczeń 2007, 01:48   

wszyscy wiemy że to :mb: i zawsze do domu o własnych siłach dojedzie
ale wyciek z od wtryskiwacza to niebezpieczeństwo uszkodzenia głowicy i zapalenia sie auta
Nie licz na to że ktoś ci napisze że nic sie nie dzieje i możesz tak jedzić
_________________
Jestem też tu: http://www.bus-forum.pl/
 
 
 
Gość

Wysłany: 14 Styczeń 2007, 14:05   

artek30 napisał/a:
ale wyciek z od wtryskiwacza to niebezpieczeństwo uszkodzenia głowicy i zapalenia sie auta
kolego nie siej strachu i dramatu , jak głowicy może zaszkodzić ON :shock: , auto moze sie zapalić jak np. rozrusznik zamieni sie w grzałkę , czy instalacja dostanie zwarcie , małe pocenie sie wtrysku czy węzyka przelewowego powoduje smród ale to nie jest dramat taki żeby unieruchomic pojazd . :D
pozdr. Jarek
 
 
artek30 
C200 D


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 103
Skąd: busko
Wysłany: 14 Styczeń 2007, 17:36   

yaro 65 napisał/a:
artek30 napisał/a:
ale wyciek z od wtryskiwacza to niebezpieczeństwo uszkodzenia głowicy i zapalenia sie auta
kolego nie siej strachu i dramatu , jak głowicy może zaszkodzić ON :shock: , auto moze sie zapalić jak np. rozrusznik zamieni sie w grzałkę , czy instalacja dostanie zwarcie , małe pocenie sie wtrysku czy węzyka przelewowego powoduje smród ale to nie jest dramat taki żeby unieruchomic pojazd . :D
pozdr. Jarek

Przeczytaj najpierw co pisze kolega LUKAS na początku z kąd sie wydobywaja pęcherze powietrza i z kąd to powietrze czy czasami nie z komory spalania więc wężyki to nie są a nieszczelna komora spalania to samo zdrowie według ciebie?
Ostatnio zmieniony przez artek30 14 Styczeń 2007, 20:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gość

Wysłany: 14 Styczeń 2007, 18:33   

zastanów sie kolego co piszesz ?? , nieszczelna wstępna komora spalania powoduje - Znalazłem dziś wyciek na ostatnim wtrysku. Wcześniej już się lekki pociło tam ale teraz to już jest "obsmarkane". - , jak by to był silnik CDI to nieszczelne gniazdo wtryskiwacza może powodować tworzenie sie skorupy w kolo wtrysku , wygląda to jak dobrze ''obsmarkane '', a opisane -
Lukas napisał/a:
takjakby się wydobywały bardzo mełe pęcherzyki powietrza
to część spręzanego powietrza minimalnie przechodząca przez kilkakrotnie użytą podkładę termiczną , zresztą wystarczy ''podlać '' pozostałe wtryski np. wodą i pewnie na pozostałych mogą pojawić sie wspomniane pęcherzyki . Nie wiem co ma do tego zdrowie :shock: .
Z mojej strony uważam temat za wyczerpany .
 
 
artek30 
C200 D


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 103
Skąd: busko
Wysłany: 14 Styczeń 2007, 18:51   

z mojej też popraw tylko cherbaty na herbaty
_________________
Jestem też tu: http://www.bus-forum.pl/
 
 
 
Gość

Wysłany: 14 Styczeń 2007, 19:20   

ok , popraw
artek30 napisał/a:
pęcheże
na pecherze
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 14 Styczeń 2007, 23:33   

Komora to raczej nie jest. Dziś po dokładniejszym obejrzeniu wtrysku widać, że wyciek zaczyna się od wspomnianego przelewu lub przewodu ciśnieniowego i ON ścieka po wtrysku. Najbardziej martwiły mnie te pęcherzyki pojawiające się przy wtrysku (wokół niego zalega ON) . Mógłbyś mi rozwinąć przyczynę ich powstawania i czy nie jest to powód do zmartwień?

Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gość

Wysłany: 16 Styczeń 2007, 11:19   

Lukas napisał/a:
Mógłbyś mi rozwinąć przyczynę ich powstawania i czy nie jest to powód do zmartwień?
- to nie powód do zmartwień , natomiast jeśli masz klucz 27 do wtrysków http://img413.imageshack....dsc01363jg5.jpg , sam sobie poradzisz , wymontowany wtryskiwacz http://img214.imageshack....dsc01354rg2.jpg
należy wyczyścic z nagarów http://img440.imageshack....dsc01355pv3.jpg
dno komory wyczyścic z podobnym skutkiem usuwając starą podkladkę http://img180.imageshack....dsc01358yx2.jpg
Wazna jest podkładka termiczna , która równiez uszczelnia / to pewnie powód nieszczelności w Twoim przypadku /
http://img223.imageshack....dsc01357az9.jpg
wic polega na tym , aby między wtryskiem , jego obudowa i nową podkład. powstała szczelina która zniknie w czasie wkrecania wtrysku 90 Nm.
http://img204.imageshack....dsc01361hu3.jpg
mozna obie strony podkładki lekko potraktowac smarem .
Na koniec bardzo ważna rzecz , dokladnie sprawdz wyciek paliwa , o ile jest przez słabo dociagnięta nakrętke przewodu wys. ciśnienia , czy starego przelewu to mozna wymontowac wtrysk , przeciek pojawia sie częst ze srodka obudowy wtrysku i tu juz jest mały problem , powinno sie rozebrać wtryskiwacz , przeszlifować przekładkę itd. na końcu ustawić ciśnienie otwarcia .
pozdr. Jarek
 
 
staszko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 66
Skąd: katowice
Wysłany: 20 Styczeń 2007, 13:52   

Mam wyciek paliwa z pompy wtryskowej,a dokładnie spod 1 i 2 sekcji. Czy da się to zrobić samemu,czy tam są jakieś uszczelki?
_________________
C250TD 96"
 
 
Marcin13736 
MBmiłośnik


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 466
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 21 Wrzesień 2007, 22:51   

staszko napisał/a:
Mam wyciek paliwa z pompy wtryskowej,a dokładnie spod 1 i 2 sekcji. Czy da się to zrobić samemu,czy tam są jakieś uszczelki?


Robiłem to swojej C250TD u mechanika. Koszt 120zł, ale jak zobaczyłem jak on to robi, to następnym razem zrobię to sam. Trzeba odkręcić przew.w. ciśnienia i pokolei, ostrożnie wykręcać sekcje. Tylko uważaj bo tam są sprężynki. Na obudowie sekcji jest oring, który z czasem puszcza. Koszt podobno 4zł/szt. Tylko nie zabrudź wnętrza pomy.. Pozdrawiam
_________________
C-250TD 150KM '97- ex
E-320 PB automat. '00
Z przodu gwiazda z tyłu gwiazda, no i ta JAZDA
 
 
rzuru222 
Bartek

Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 466
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 6 Czerwiec 2015, 21:31   

Czesc Chlopaki

Słuchajcie, po wymianie podkladek pod wtryskiwaczami i poskladaniu wszystkiego "do kupy"
występuje problem z zapowietrzaniem sie ukladu paliwowego, jak nie dodam gazu lekko przy odpalaniu to zdechnie i musze krecic pol minuty az odpali.

Jest wyciek z jednego wtrysku z pod tej plastikowej nasady zaraz pod przelewem,mokro na zaznaczonym na zdjeciu miejscu, to nie jest na bank wyciek z przelewu, paliwo ucieka z pod plastikowej nasady wtrysku, czy da sie to jakos dokręcić? Jak ten wyciek usunąć, nigdy wtryskow jeszcze nie rozbierałem.
Pozdrawiam

Zdjecie pogladowe
_________________
:mb: W202 2.5TD Elegance WDB2021281A652509
Wołga GAZ24 1979' na wesela lub podwozy do skarbówki:)
UKw202 220CDI 2021932F991108
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,175 sekundy. Zapytań do SQL: 12