Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
brak pradu do napedzenia sprzetu audio??
Autor Wiadomość
Manfredo 
C200D 1995rocznik

Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 133
Skąd: zza ściany:)
Wysłany: 22 Luty 2010, 23:28   brak pradu do napedzenia sprzetu audio??

witam. Juz wczesniej dolaczylem sie do jakiegos tematu o alternatorze, ale zakladam nowy temat, bo tam nie dostalem konkretnej odpowiedzi. Sprzet jaki posiadam w mieczyslawie to radio pioneer 9800bt, 2x lanzar max 12 napedzane magnatem rx44, przod jbl gto6507C+ JBL GTO 75.4 akumulator 74ah.Wczesniej wspominalem(zima) ze gdy sluchalem glosno muzyki na odpalonym silniku po kilku minutach zaczelo wszytsko charczec i przygasaly swiatla, wiec wyciagnalem caly sprzet i jezdzilem bez, teraz na nowo zamontowalem wszystko, jezdzilem 3 dni sluchajac glosno muzyki i bylo ok, lecz dzisiaj zajechalem na stacje zatankowac, zgasilem samochod po chwili probuje odpalic i lipa:/ wczesniej mialem fiata brava1.6 akumulator 47ah ten sam sprzet te same kable i nie bylo takiego problemu:/w czym tutaj moze byc przyczyna?? wspominaliscie cos o alternatorze, ze musialbym dac wiekszy?? jak moge sprawdzic jaki mam teraz?? sprawdzalem miernikiem napiecie i ladowanie jest pokazywalo 13.8V, przy sluchaniu muzyki spadalo do 11v a nawet do 10.8V w bravie nawet mialem do 10V i bylo ok.A moze problem tutaj jest w tym, ze akumulator jest w bagazniku i kable sa za cienkie do alternatora?? jest mozliwosc wlozenia aku normalnie pod maske??czy moze kondensator rozwiaze moj problem?? co radzicie?
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 22 Luty 2010, 23:52   

Manfredo napisał/a:
bo tam nie dostalem konkretnej odpowiedzi.


to nie znaczy że trzeba robić nowy temat........

Manfredo napisał/a:
czy moze kondensator rozwiaze moj problem??


tak
to tak jak byś podłączył pod transformator 16A urządzenie o mocy 10KW ile będzie działać??

poza tym czy kontaktowałeś się z kimś kto się zna na audio ??
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
automelodia.pl

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 23 Luty 2010, 10:55   

Sprzęt jest teraz w nowym aucie i nie oznacza to, że będzie sprawował się tak samo. Nie widziałem, abyś pisał coś o aku. Może on jest warty wymiany w związku z tym, że zapotrzebowanie na energię wzrosło ? Napisz jakiej średnicy masz przewody i jak podpięte ? Masa z aku ?
_________________
www.automelodia.pl - Instalacje car audio i GPS - Zapraszamy !
 
 
Manfredo 
C200D 1995rocznik

Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 133
Skąd: zza ściany:)
Wysłany: 23 Luty 2010, 12:26   

aku ma ok 1.5 roku, kable od wzmaka do aku sa krotkie maja max 1,5m, srednica 12mm, ida bezposrednio do akumulatora, ktory znajduje sie w bagazniku. Chyba, ze kable ktore ida z aku do altka sa zbyt cienkie???
 
 
 
automelodia.pl

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 23 Luty 2010, 13:08   

W pierwszej kolejności zmieniłbym okablowanie. Jak masz to spróbuj założyć coś około ~20mm^2. Jeżeli nie posiadasz, to mogę sprawdzić czy nie zostały jakieś z montażu. Chyba masz blisko to będziesz mógł podjechać i pożyczę Ci na próbę.
_________________
www.automelodia.pl - Instalacje car audio i GPS - Zapraszamy !
 
 
Manfredo 
C200D 1995rocznik

Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 133
Skąd: zza ściany:)
Wysłany: 24 Luty 2010, 11:24   

sprawdze najpierw jaki mam alternator, jesli okaze sie ze 60A to wiadomo w czym problem, jesli jednak ok 100 wpadne po kable;)dzieki i pozdro
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9