Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
10 Luty 2012, 11:34
Wymiana uszczelek zaworowych
Autor Wiadomość
Mauro 

Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 17
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Marzec 2010, 19:45   Wymiana uszczelek zaworowych

Zmagam się ze zużyciem oleju w silniku - w granicach 0,2l/1000 - może trochę więcej. Silnik jest suchy, żadnych wycieków, odma przeczyszczona, odpala bez problemów, nie dymi.
Zmierzyłem kompresję w cylindrach i wszędzie prawidłowo i równo. Mechanior powiedział, że uszczelki na zaworach, to jest to od czego trzeba zacząć, ale nie ma żadnej gwarancji, że np. po 5tys. problem nie wróci. Stwierdził, że osobiście tego nie zrobi i nie zna nikogo kto mógłby to zrobić. I faktycznie, gdy pojeździłem po Poznaniu i okolicach, to nie znalazłem ambitnego na tę robotę. Powiedzieli tylko, że gdyby ktoś chciał to zrobić, to taka robota kosztowałaby min.500zł.
Czy mieliście kiedyś doświadczenia z uszczelkami, wiecie, kto to robi i jakie są faktyczne koszty?
_________________
MB C180 LPG Sport '94
WDB2020181F109784
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 25 Marzec 2010, 12:50   

Mauro, a puszcza Ci dymka przy zapaleniu? jesli tak to uszczelki jesli nie to ja bm sie w to nie pchal bo jednak jest koszt spory, w prawie kazdym warsztacie wiaze sie to ze sciaganiem glowicy ale zaklady ktore sie tym lubuja robia to bez sciagania i wtedy koszt mniejszy i naprawa krótsza no ale czy akurat w tym silniku jest taka mozliwosc to nie wiem
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
Mauro 

Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 17
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Marzec 2010, 13:11   

Jeśli puszcza dymka to jest on naprawdę niewielki, może trochę po odpaleniu wyczuwalny jest zapach oleju... Słyszałem, że da się to zrobić bez zdejmowania głowicy, ale potrzebny jest specjalny sprzęt.
_________________
MB C180 LPG Sport '94
WDB2020181F109784
 
 
Amadeus 

Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 56
Skąd: Gliwice
Wysłany: 25 Marzec 2010, 13:37   

Witam

Co do wymiany uszczelniaczy bez zdejmowania głowicy to jest to możliwe nawet we własnym zakresie.
Mam jescze jedno autko w rodzinie jest Mitsubishi Carisma i tam taką operację chcialem przeprowadzic.
http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?t=361 - to opis jak to zrobić.

Nie wiem czy w przypadku W202 jest identycznie, ale mysle że wymiana jest możliwa.

Ja ze względów na brak pomieszczenia do takich zabaw szukałem mechanika który sie podejmie takiej operacji i nie znalazłem. Tyle samo roboty i wieksze pieniądze mają za zdjęcie głowicy więc niechcą się bawić.
_________________
W202 C180 - elegance
WDB2020181A732362
 
 
13696 
Mateusz

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 664
Skąd: lubelskie
Wysłany: 25 Marzec 2010, 16:57   

no i wszystko jak na dloni jesli chcesz to zrobic sam to 100 zl musisz wydac na przyrzad ale jak masz maly warsztacik to bez wiekszego problemu sam sobie taki zrobisz potrzebna tez bedzie sprezarka i stara swieca zaplonowa którą przewierca sie na wylot wkreca w glowice do tego cylindra przy którym bedziesz wymienial uszczelniacze podlanczas do niego sprezarke i pompujesz zawory maja byc w pozycji zamknietej dzieki temu nie uciekna Ci do glowicy, bedzie trzymac je cisnienie
_________________
c200 kompressor (lpg stag-4)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,105 sekundy. Zapytań do SQL: 11