Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
13 Luty 2012, 12:01
Zacięcię się linki ? - Wycie silnika.
Autor Wiadomość
phoks 
phoks

Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Sierpień 2010, 16:26   Zacięcię się linki ? - Wycie silnika.

Hej,

Wczoraj miałem bardzo dziwny przypadek z moim mietkiem c180. Jadąc szosą nagle silnik zaczął wyć a obrotomierz dojechał do końca. Samochód nie wyrwał do przodu (moze odruchowo wcisnąłem sprzęgło) ale wycie nie ustąpiło do czasu aż zjechałem na pobocze i wyłączyłem silnik. Po 5 minutach odpaliłem znowu auto i znowu to samo. Obrotomierz do końca. Po kolejnych 10 minutach dalej i znowu ta sama sytuacja. Otworzyłem maskę i szwagier wciskał pedał gazu. Cały mechanizm wyglądał na to, że działa. Wycie pozostało. Zawołałem lawete i zawiozła mnie pod warsztat. Na następny dzień mechanik oblukał auto i nie znalazł nic a autko jeździ bez problemu nic się nie dzieje. Zaznaczam, że pedał nie wpadł mi do podłogi i działał ok.

Macie jakieś pomysły co to może być ?Strach trochę tym jeździć gdzieś dalej jak ma mi się to znowu przytrafić.

pomocy !
_________________
Rudy je mojego Mietka!
 
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 9 Sierpień 2010, 20:30   Re: Zacięcię się linki ? - Wycie silnika.

kolega nie napisal nawet rocznika i nie wiadomo jaki ma rodzaj przepustnicy.podejrzewam ze cos sie zacina i wd40 by pomoglo
 
 
 
phoks 
phoks

Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 11:40   Re: Zacięcię się linki ? - Wycie silnika.

polofix napisał/a:
kolega nie napisal nawet rocznika i nie wiadomo jaki ma rodzaj przepustnicy.podejrzewam ze cos sie zacina i wd40 by pomoglo


sorry ;) rocznik 94. generalnie przepustnica trochę skrzypi i taki mam właśnie plan - popsikam wd40 albo jakimś odpowiednikiem.
_________________
Rudy je mojego Mietka!
 
 
 
marcin18l 
CLK 230 Kompressor


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 119
Skąd: kraków
Wysłany: 10 Sierpień 2010, 12:17   

Wd40 o ile nie zaszkodzi to pomoże tylko na chwilę. :D
Ja bym proponował przesmarować linke przy tym całym mechanizmie jakimś stałym smarem. U siebie też tak zrobiłem przy okazji czyszczenia przepustnicy i wszystko jest ok.
_________________
 
 
 
Kruk 
Daniel


Pomógł: 44 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 630
Skąd: Wrocław/Walencja
Wysłany: 11 Sierpień 2010, 20:27   

phoks, miałem to samo w swoim C180 - urwała Ci się sprężyna (lub też jest zużyta, wyciągnięta ) która powinna odbijać linkę od gazu - jutro postaram się Ci wrzucić fotkę o co kaman. Pozdr
_________________
BMW 120D E87 163KM
 
 
phoks 
phoks

Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Sierpień 2010, 10:46   

corvus-corax napisał/a:
phoks, miałem to samo w swoim C180 - urwała Ci się sprężyna (lub też jest zużyta, wyciągnięta ) która powinna odbijać linkę od gazu - jutro postaram się Ci wrzucić fotkę o co kaman. Pozdr


Dzięki - zwrócę na nią uwagę - rozumiem, że wymiana nie jest wielkim problemem. Jeżdżę nim już tak 2 tygodnie i nic się nie działo. Dzisiaj na nią rzucę okiem.

Czekam na foto :)
_________________
Rudy je mojego Mietka!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10