Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
13 Luty 2012, 12:01
c280 przeplywomierz
Autor Wiadomość
rafbor 

Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 51
Skąd: Gdansk
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 00:58   c280 przeplywomierz

witam
pojawiły sie problemy z przepływomierzem, aso wyceniło na 1600zl, dużo...

mam kilka pytań

1. czy czyszczenie może pomóc i jak ewentualnie to przeprowadzić (jakim środkiem)
2. czy warto zakupić zamiennik i na co ewentualnie zwrócić uwagę
3. czy istnieje możliwość zakupu tej części z katalogu Bosch

jest to bardzo pilne, na dniach szykuję się do podróży a auto zrobiło się bardzo spragnione

dzięki za pomoc
_________________
c280 sport
 
 
pHre4ker 


Pomógł: 125 razy
Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 287
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 03:56   

1. Na to pytanie nie odpowiem, nie chcę kłamać. Ale wiem, że jak oddałem :mb: po zakupie na przegląd to czymś próbowali czyścić i nie pomogło. Tłumaczyli, że jest to czuły element i nawet jeden strzał może załatwić nowy przepływomierz.
2. Jak zdecydowałem się już na kupno, Sprzedawca zaoferował mi całą gamę zamienników. Był o tyle miły i uczciwy, że proponował same wkłady. Bo tak naprawdę uszkodzony jest tylko element w środku; po co płacić za plastik. Sprzedawca polecił mi wkład Pierburg'a, koszt 500zł z wymianą (nie jest trudna, ale jeśli chce się mieć gwarancję... ;) )
3. Istnieje, jest to ok. połowa ceny z ASO.

Widzę, że jesteś z Gdańska, podjedź na ul. Hallera, do punktu Bosch'a:
http://www.pmcentrum.pl/i...id=62&Itemid=78

Chyba, że masz inne miejsce. Podałem to, gdzie byłem :)

Pozdrawiam!
_________________
Ex - Mercedes-Benz W202 C200 Esprit '97 po liftingu + LPG

"...co lepiej działa na wyobraźnie niż to, czego nie widać, nie słychać, a zabija?..."

 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 09:34   

Generalnie czyszczenie przepływomierza to bardzo trudna sprawa, tam są bardzo cienkie druciki oporowe, bardzo łatwo je zerwać.
Ja w swoim czasie kupiłem przepływomierz z katalogu Boscha za circa 50% ceny ASO. Na oryginalnym przepływomierzu masz nabite numery katalogowe i MB i Boscha.

Wymiana wkładu ponoć :mrgreen: jest możliwa, ale prościej jednak kupić cały i mniejsze ryzyko uszkodzenia przy montażu.
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
rafbor 

Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 51
Skąd: Gdansk
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 11:03   

dziekuje za odpowiedzi

wiem, ze jest to wielka niewiadoma, ale jak wyglada sprawa zamiennika na allegro, widzialem cos za ok 200zl z gwarancja 1rok, to zawsze lepiej niz uzywka z gwarancja rozruchowa,

Mozliwe, ze ktos juz mial cos wspolnego z produktem oferowanym z internetu, zapewne robionym przez ,,male chinskie raczki,,
_________________
c280 sport
 
 
Kruk 
Daniel


Pomógł: 44 razy
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 630
Skąd: Wrocław/Walencja
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 13:15   

Miałem ten sam problem z przepływomierzem. Czyszczenie nic mi nie dało (czyściłem benzyną ekstrakcyjną i pędzelkiem). Dopiero gdy kupiłem nowy przepływomierz problem ustąpił. Kupiłem MagnetoMarelli za ok 300zł. Jak na razie jest ok, pamiętaj jednak o odłączeniu akku na kilka, kilkadziesiąt minut i na uruchomieniu auta na ok 30-40 min na biegu jałowym (bez dodawania gazu!!) tak aby komputer się zaprogramował. Pozdro



Ps. Istnieje też możliwość kupienia samego wkładu ale musisz mięć specjalne śrubokręty (najprawdpopodobniej są to torxy ale nie pamiętam jakie) są tam dwie śrubki które trzeba okręcić aby go wymontować. Ja się mordowałem kombinerkami.... :mrgreen: :mrgreen:
_________________
BMW 120D E87 163KM
 
 
pHre4ker 


Pomógł: 125 razy
Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 287
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 14:12   

corvus-corax napisał/a:
pamiętaj jednak o odłączeniu akku na kilka, kilkadziesiąt minut i na uruchomieniu auta na ok 30-40 min na biegu jałowym (bez dodawania gazu!!) tak aby komputer się zaprogramował.

A widzisz... U mnie po prostu zamontowali, poczekali aż silnik ostygnie, odpalili i kazali jechać :)

corvus-corax napisał/a:
Ps. Istnieje też możliwość kupienia samego wkładu ale musisz mięć specjalne śrubokręty (najprawdpopodobniej są to torxy ale nie pamiętam jakie) są tam dwie śrubki które trzeba okręcić aby go wymontować. Ja się mordowałem kombinerkami.... :mrgreen: :mrgreen:

Jest to torx z otworem w środku o oznaczeniu T20.
rafbor - gdybyś potrzebował zdjęć przepływomierza (bo kiedyś z ciekawości go rozebrałem) lub samej końcówki do wymiany wkładu - daj znać :)
_________________
Ex - Mercedes-Benz W202 C200 Esprit '97 po liftingu + LPG

"...co lepiej działa na wyobraźnie niż to, czego nie widać, nie słychać, a zabija?..."

 
 
rypley 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 265
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 15:22   

Ja u siebie wstawiłem Pierburga za 400 zł - sam wkład - i wszystko śmiga należycie. Do :mb: tylko Bosch i Pierburg.
_________________
MB C180 Elegance VIN: WDB2020181A532233
 
 
rafbor 

Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 51
Skąd: Gdansk
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 19:53   

to potruje troche d....
wiecie moze gdzie w okolicach Gdanska moge kupic Magneti Marelli lub Pierburga, skoro jest to sprawdzone.
obecnie mam mozliwosc zakupu w sklepie na Slowackiego (zapewne znanym dla kogos z Gdanska) 300 zl, jednak jakas dziwna marka, wlasciciel sklepu jest na tyle ok, ze zgadza sie na montaz i jesli obroty beda falowac to przyjmie czesc .... osobiscie wole cos pewnego....
_________________
c280 sport
 
 
pHre4ker 


Pomógł: 125 razy
Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 287
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 21:44   

Pozwolę sobie na powtórzenie ;)
http://www.pmcentrum.pl/i...id=62&Itemid=78

al. Gen. Hallera 132 - zaraz obok stacji Lotos'u i salonu FIAT'a

Tam kupowałem i montowałem swój wkład Pierburg'a. W piątek zamówiony, w poniedziałek dotarł i był montowany. Od chwili montażu (odpukać) nie ma żadnych problemów.
_________________
Ex - Mercedes-Benz W202 C200 Esprit '97 po liftingu + LPG

"...co lepiej działa na wyobraźnie niż to, czego nie widać, nie słychać, a zabija?..."

 
 
Krzychs2 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1554
Skąd: Krosno
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 22:04   

Możesz sprawdzić ofertę tego sklepu: http://www.kolmot.com.pl/index.php
Ja (i co najmniej dwóch forumowiczów) zakupiłem u nich przepływomierz Bosch z identycznymi numerami jak mój oryginalny. Kupiłem sam wkład (oszczędność 80 zł) bo sprzedający zadzwonił i powiedział, że akurat nie mają plastików, upewniłem się, że solidnie to zapakują i zamówiłem. Zrobiłem na nim ok 6 tys km i jest super.
Co do śrubek: na każdej stacji benzynowej i sklepie motoryzacyjnym zakupisz komplet kluczy podobnych do kompletów imbusowych.
_________________
W202 C180 '99 Esprit +LPG
WDB2020181A746664
Ford Mondeo '97 2.0B +LPG
 
 
 
rafbor 

Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 51
Skąd: Gdansk
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 22:45   

dzieki
powyzsze adresy juz wczesniej sprawdzilem
1. phcentrum- sprzedaz czesci niemozliwa, powod wakacje
2. ph kolmot, cena bardzo ciekawa 190zl, jednak brak danych dotyczacych marki.
moze ktos ma juz pewne doswiadczenie o jakosci produktow z ,,kolmot,,
_________________
c280 sport
 
 
Krzychs2 


Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1554
Skąd: Krosno
Wysłany: 13 Sierpień 2010, 22:52   

Cytat:
2. ph kolmot, cena bardzo ciekawa 190zl, jednak brak danych dotyczacych marki.
moze ktos ma juz pewne doswiadczenie o jakosci produktow z ,,kolmot,,

190 zł to raczej za mało na boscha, sprawdź inne lub zadzwoń.

Tak jak napisałem wyżej, u mnie pisze Bosch, jest gwarancja i wygląda kropla w krople jak mój oryginalny. Jakość oceniam na b.dobrą.
Odłączyłem aku, zamontowałem, wpiąłem aku i odpaliłem bez gazu, silnik pracował kilkadziesiąt minut bez gazowania. Zgasiłem, odpaliłem ponownie i w drogę. Przez ok 100-500 km czasem zdarzył się spadek obrotów poniżej 500obr/min ale teraz jest ok - ponoć jakiś czas sczytuje parametry ;)
Ja polecam, ale sprawdź czy mają bosch'e do Twojego silnika.
_________________
W202 C180 '99 Esprit +LPG
WDB2020181A746664
Ford Mondeo '97 2.0B +LPG
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11