Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
13 Luty 2012, 12:01
Prosze o diagnoze problemu silnikowego.
Autor Wiadomość
pawelwy 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 257
Skąd: Białystok
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 11:28   

lambda control to faktycznie zła mieszanka, ale na zawalonej przepustnicy i przepływomierzu na gazie też działyby się komedie. mieszanka to też ilość paliwa wtryskiwana do cylindra. poza tym każdy błąd da się wykasować. odepnij na godzinkę akumulator i nie ma błędu. tylko jest problem taki że wykasujesz wszystkie ustawienia np instalacji gazowej. wszystko zacznie pracę od zera z fabrycznymi ustawieniami.

janao
zobacz jak kopci samochód (na biało-masz do wymiany uszczelkę pod głowicą, bo puszcza płyn chłodniczy, na czarno-wtryskiwacze dają za dużo paliwa, czyli coś z czujnikami, na niebiesko-pierścienie, uszczelka pod głowicą, uszczelniacze zaworowe-coś do wyboru albo wszystko po trochę). jak uporasz się z kopceniem to zajmiesz się spalaniem i szarpaniem. jedno może wynikać z drugiego, więc trzeba się zająć tym czego na pewno być nie powinno.

topol napisał/a:
to jest normalne, to jest ogranicznik obrotów
o ile wiem to ogranicznik obrotów w silniku 1.8 działa przy 6200 rpm. co prawda na luzie nie sprawdzałem, ale od dźwigni zmiany biegów nie idą żadne przewody, które mogłyby informować silnik czy samochód jest na biegu czy nie. wiem też, że maksymalny moment obrotowy silnik osiąga właśnie przy 4500 rpm więc czemu projektanci mieliby zabraniać z niego korzystać np przy ruszaniu?
_________________
C180 '94 elegance
WDB2020181A105186
 
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 11:36   

pawelwy napisał/a:
czemu projektanci mieliby zabraniać z niego korzystać np przy ruszaniu?

Hint: bieg jałowy. Czytaj uważnie ;-)
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 11:53   

pawelwy, dopóki nie ruszysz :mb: silnik nie będzie się kręcił szybciej, bo po co....
ruszysz to ten ogranicznik się wyłącza....

pawelwy napisał/a:
ale od dźwigni zmiany biegów nie idą żadne przewody, które mogłyby informować silnik czy samochód jest na biegu czy nie


do tego nie trzeba kabli, wystarczy sygnał VSS, IMHOOC
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Janao 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 218
Skąd: Bytom
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 13:45   

Cytat:
zobacz jak kopci samochód (na biało-masz do wymiany uszczelkę pod głowicą, bo puszcza płyn chłodniczy, na czarno-wtryskiwacze dają za dużo paliwa, czyli coś z czujnikami, na niebiesko-pierścienie, uszczelka pod głowicą, uszczelniacze zaworowe-coś do wyboru albo wszystko po trochę).

wiec tak; kopci na biało-szaro ale bardziej to jest biały niz szary. jak sprawdzic czy rzeczywiscie ta uszczelka jest do wymiany i jaki bedzie koszt wymiany ?
 
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 14:05   

Janao napisał/a:
jak sprawdzic czy rzeczywiscie ta uszczelka jest do wymiany

http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=976
 
 
Majkel 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2008
Posty: 103
Skąd: Okolice Krakowa
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 15:29   

@pawelwy. rozumiem ze na lpg dzialo by sie to samo lecz chyba przeczyszczenie tego ne zaszkodzi a tylko pomoc moze w sumie. jest to najtanaza opcja poki co mysle a moze bedzie skuteczna. w sobote wiecej napisze bo zostawiam auto w piatek wiec podepnie sobie auto na zimnym silniku moze wtedy wyjda jalkies nowe rzeczy. oby nie.
_________________
w202, Sedan 2.2 benzyna + LPG, automat. 1994 r.
 
 
pawelwy 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 257
Skąd: Białystok
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 16:20   

przeczyszczenie nie powinno zaszkodzić, ale ja jestem z natury leniwy :wink: i zawsze wolę znaleźć co dokładnie mi bruździ, niż robić wszystko po kolei (zwłaszcza, że najczęściej taka robota kosztuje).
tak zupełnie z innej beczki to ktoś kiedyś powiedział mi, że lenistwo to oznaka zdrowia psychicznego i tego się trzymam. :P
_________________
C180 '94 elegance
WDB2020181A105186
 
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 17:21   

Janao napisał/a:
jak sprawdzic czy rzeczywiscie ta uszczelka jest do wymiany i jaki bedzie koszt wymiany ?


Sprawdź czy nie masz wycieku oleju z przodu z prawej strony silnika (nad alternatorem).
A tak poza tym to te silniki maja pewną wadę o której już sporo było pisane, a która skutkuje koniecznoscią wymiany uszczelki pod głowicą. Także nie jest kwestią to czy uszczelka będzie do wymiany, tylko kiedy
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
Janao 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 218
Skąd: Bytom
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 18:13   

ile kosztuje uszczelka, a ile wymiana takiej uszczelk ?
_________________
C200 D Elegance 1994r. WDB2021201A098217
Przynajmniej tanio jeżdżę :D
 
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Wrzesień 2010, 20:39   

Myślę, że ciężko Ci się będzie zmieścić w 1000 ze wszystkim.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
Janao 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 218
Skąd: Bytom
Wysłany: 9 Wrzesień 2010, 00:21   

Cytat:
Myślę, że ciężko Ci się będzie zmieścić w 1000 ze wszystkim.

:|
sprawdzilem wszystko i sprawa wygląda tak: dolałem płynu(wody) do konca i kontrolka chłodnicy nadal swieci.
w garazu pod rurą wydechową zauwazylem wyciek jakiegos płynu..(wydaje mi sie ze to jest woda) włożyłem palec do tłumika i niestety zauwazylem ze jest tam woda.
teraz pytanie takie;czy to na 100% jest ta uszczelka pod głowicą i czy jest bezpiecznie jezdzic z taką usterką ?

[ Dodano: 9 Wrzesień 2010, 00:24 ]
czy to ta uszczelka: http://allegro.pl/uszczel...1208885749.html

[ Dodano: 9 Wrzesień 2010, 00:30 ]
Cytat:
Myślę, że ciężko Ci się będzie zmieścić w 1000 ze wszystkim.

ale ile kosztuje sama uszczelka i gdzie mozna taką dostac ? w tym tysiaku liczysz tylko uszczelke i robocizne, czy jeszcze cos ?

[ Dodano: 9 Wrzesień 2010, 00:41 ]
Cytat:
Miałem podobną sytuacje z wyciekiem płynu
Jak układ dostawał temperatury wyciekał płyn nie wiadomo skąd,też myślałem że uszczelka
na szczęście skończyło sie na wymianie korka od zbiorniczka układu,korek robi za drugi termostat otwiera sie w 100C jak ukłąd dostaje temperatury to korek puszcza i wylewa płyn cieżko zaobserwować przecież jest rurka odprowadzająca która wypluwa płyn(u mnie jest 98r 2.0B,ja wymieniłem korek za 20zł nowy i jest ok.

jest nadzieja ze moj problem dotyczy korka od zbiornika ?
czy moze cos zatkane..
trudno pogodzic mi sie z myslą ze musze wydac ponad tysiak
 
 
 
Janusz51
C220 Elegance


Dołączył: 23 Maj 2010
Posty: 110
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 9 Wrzesień 2010, 06:28   

Janao napisał/a:
sprawdzilem wszystko i sprawa wygląda tak: dolałem płynu(wody) do konca i kontrolka chłodnicy nadal swieci.
w garazu pod rurą wydechową zauwazylem wyciek jakiegos płynu..(wydaje mi sie ze to jest woda) włożyłem palec do tłumika i niestety zauwazylem ze jest tam woda.
teraz pytanie takie;czy to na 100% jest ta uszczelka pod głowicą i czy jest bezpiecznie jezdzic z taką usterką ?

Woda w układzie wydechowym będzie dlatego, że przy chwilowym odpalaniu silnika i obecnie dość niskich temperaturach skrapla się woda ze spalin dopiero po przejechaniu kilku kilometrów woda odparuje z układu jedynie ubytek płynu może wskazywać na uszczelkę. Jeżeli chodzi o dym to również zapach spalonego oleju może wskazywać na uszczelkę.Jazda z uszkodzoną uszczelką raczej nie jast wskazana.
_________________
ELEGANCE C220D 94'
WDB2021211A103001
:mb:
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Wrzesień 2010, 09:09   

Janao napisał/a:
teraz pytanie takie;czy to na 100% jest ta uszczelka pod głowicą


a jak z tym wyciekiem oleju nad alternatorem?
jesli cieknie to możesz dalej nie szukać

Janao napisał/a:
ale ile kosztuje sama uszczelka i gdzie mozna taką dostac ?


wyżej widze po linku z Allegro, że sobie sam już odpowiedziałeś

Janao napisał/a:
w tym tysiaku liczysz tylko uszczelke i robocizne, czy jeszcze cos ?


Wszystko, robocizne i części, aczkolwiek ten 1000 to naprawde raczej optymistyczny wariant przy wymianie uszczelki. Ja zapłaciłem trochę ponad 1000 za wymiane uszczelki (wraz z częściami i planowaniem głowicy), ale to dlatego, że robiłem jeszcze kilka innych rzeczy i w sumie w warsztacie zostawiłem prawie dwójkę. W opisie tej aukcji z uszczelką masz napisane co jeszcze by się przydało wymienić i to wcale nie jest ściema allegrowicza.

Janao napisał/a:
jest nadzieja ze moj problem dotyczy korka od zbiornika ?


zanim się ewentualnie weźmiesz za tą głowice, to poprostu go wymień, to nie jest majątek
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
Janao 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 218
Skąd: Bytom
Wysłany: 9 Wrzesień 2010, 10:46   

Cytat:
a jak z tym wyciekiem oleju nad alternatorem?
jesli cieknie to możesz dalej nie szukać

niestety słabo sie znam, wiec nie znalazłem ewentualnego wycieku.

a gdzie moge dostac taki korek, bo na allegro nie widze czegos takiego
 
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 9 Wrzesień 2010, 10:51   

Janao napisał/a:
gdzie moge dostac taki korek

ASO, sklepy specjalizujące się w MB albo kolega maly919 (http://www.sklep-mercedes.pl/).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11