Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
12 Styczeń 2012, 08:58
Świece żarowe
Autor Wiadomość
tomekcuba84 
C250D

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 19
Skąd: Kutno/łódzkie
Wysłany: 16 Marzec 2008, 11:28   

kontrolkasie swieci po przekreceniu kluczyka.gasnie kontrolka czekam 5 sekund odpalam.zaczyna zucac obrotami. pozniej jest ok.jak odpale silnik to kontrolka swiec zarowych nie zaswieca sie tak wiec wiem ze niby swiece sa dobre.no ale problem tkwi. przejcie pradu stego co mi mechanik powiedzial na swiece jest.

[ Dodano: 16 Marzec 2008, 10:41 ]
mozliwe moze byc to ze swiece sa slabe ale nie spalone do konca i dlatego kontrolka po odpaleniu silnika sie nie zaswieca?????
Boje sie szczerze o wymiane swiec.
Moj :mb: to c250D automat 20v i z tego co wiem to ma swiece olowkowe czyli ciezkie w wymianie bo potrafia sie ukrecic????
Podobno jest preparat wspomagajacy odkrecanie aluminium. warto go zastosowac???
Jakie swiece polecacie do mojego Mieczyslawa i jaki jest symbol katalogowy zamienikow czy tez orginalow no i cena.
wiadomo chcialo by si kupic tanie a dobre. Ale dbam o niego i wole kupic raz a porzadnie.
Mialem 190 to mozna by powiedziec ze byla lepiej serwisowana niz w serwise :mb: nie obrazajac oczywiscie serwisu :mb:
Pozdrawiam wszystkich i dziekuje z gory za fachowe porady
_________________
C250D WDB2021251A265950 95rok automat
 
 
 
borys 
borys

Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 13
Skąd: śląskie
Wysłany: 27 Marzec 2008, 17:06   

szukając dzisiaj informacji na temat świec żarowych ( czeka mnie wymiana )
trafilem na taką oto stronkę - myślę że komus może się przydać
http://www.autoraid.ru/ca...oges/NGK_GP.pdf
_________________
C200 2,2cdi esprit 99
 
 
guciu69 

Dołączył: 12 Wrz 2008
Posty: 139
Skąd: wlkp
Wysłany: 18 Wrzesień 2008, 14:28   

a co sądzicie o świecach NGK D-Power?
 
 
makawel 
VIP


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 760
Skąd: K- Koźle/EŁK
Wysłany: 18 Wrzesień 2008, 14:36   

guciu69 napisał/a:
a co sądzicie o świecach NGK D-Power?

nie mam o nich dobrego zdania(po wymianie na nowe dalej swiecila sie kontrolka ze jakas jest spalona wiec wymienilem na beru i jest ok) wymien wiec na beru i bedzie git a nie na jakies wynalazki typu ngk :P
_________________
Polska – tutaj nawet kryzys się nie udał.

Moje autko
WDB2021881F621600
 
 
 
123kicek 

Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Październik 2008, 20:30   

koledzy mnie też czeka wymiana świec żarowych, już nawet zakupiłem takowe firmy CHAMPION gość w sklepie pokazywał mi certyfikat że właśnie świece tej firmy poleca mercedes, tylko że ja jestem w w belgi :D ale moje pytanie jest takie: w książce sam naprawiam pisze iż świece należy wkręcać kluczem dynamometrycznym z określoną siła, ja takiego klucza nie posiadam i boje się aby nie ukręcić świecy; jak wy wkręcaliście u siebie?
aha i jeszcze jedno czy zawsze odkręcacie oprócz tego przewodu poprzecznego również kolektor, bo w książce piszą o samym przewodzie poprzecznym
pozdrawiam

[ Dodano: 22 Październik 2008, 15:14 ]
jeszcze jedno pytanie ponieważ jestem w belgi to tutaj każdy mechanik chce co najmniej 150 euro za wymianę, sam nie mam gdzie tego zrobić ani czasu i moje pytanie jest takie czy z taka nie sprawna świecą można jeździć? Pytam ponieważ za kilka tyg jadę do Polski i tam chce to wymienić.A silnik jaki mam to 2.2D
 
 
 
TAQ 
sto(L)ica


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1872
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Listopad 2008, 12:51   

podczepie sie do tematu.. pytanie mam takie... czy przekaźnik od kazdego w202 bedzie pasował do 2.2 D? Bo musze kupić a nie wiem czy jest różnica między przekaźnikami od np CDI czy TD ?
_________________
Przyhamuj mordę i nie gadaj więcej nic
I niechaj każdy wie: kto na nas szarpie się,
To zara bokiem mu to wyjdzie - może nie?
Na Warszawiaka nie ma cwaniaka -
Chcesz z nami zacząć to se trumnę wcześniej kup
 
 
 
makawel 
VIP


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 760
Skąd: K- Koźle/EŁK
Wysłany: 6 Listopad 2008, 13:48   

123kicek napisał/a:
aha i jeszcze jedno czy zawsze odkręcacie oprócz tego przewodu poprzecznego również kolektor, bo w książce piszą o samym przewodzie poprzecznym
pozdrawiam

musisz odkrecic by miec lepsze dojscie do wszystkich swiec. by nie ukrecic swiecy uzywaj chinskich kluczy bo wczesniej one sie poddadza niz swieca :) dobra wracajac do tematu jest super srodek do odkrecania zapieczonych polaczen np swiec nazywa sie on LIQUI MOLY Odrdzewiacz z efektem zimnego szoku(http://moto.allegro.pl/item472715553_liqui_moly_odrdzewiacz_z_efektem_zimnego_szoku.html) jest poprostu niezawodny za kazdym razem jak nie moglem odkrecic swiecy z pomoca niego udaje sie . oczywiscie okrecamy swiece na cieplym silniku.
ja ostatnio caly dzien odkrecalem swiece zapieczona wiec wytrwalosci zycze :D no i wspomagania :P
_________________
Polska – tutaj nawet kryzys się nie udał.

Moje autko
WDB2021881F621600
 
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 6 Listopad 2008, 19:08   

makawel napisał/a:
musisz odkrecic by miec lepsze dojscie do wszystkich swiec. by nie ukrecic swiecy


Tym bardziej jesli robisz to po raz pierwszy - powodzenia :wink:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
123kicek 

Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Listopad 2008, 19:34   

dzięki koledzy, ale zanim się dobrze za to zabrałem wyskoczył problem z pierwszą swiecą, mianowicie chyba poprzedni właściciel chciał je wymienić bo gniazdo na klucz na świecy jest obrobione i nie można jej wykręcić, byłem tu u mechanika (Belgia) i powiedzieli mi minimum 200 euro za wymianę z taką świecą, dla jasności powiem, że nie było to ASO tylko zwykły warsztat, za tydzień będę w Polsce i się tym zajmę. Wiecie może ile taka wymiana może kosztować w ASO, lum może ktoś zna jakiegoś dobrego mechanika z okolic Lublina?
 
 
 
apurc 
C 200 CDI

Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd: Włodawa
Wysłany: 13 Grudzień 2008, 19:52   

Sytuacja podobna do waszej. Po odpaleniu auta przez ok 1min. paliła mi się kontrolka świec żarowych. Więc wymieniłem tą spaloną na nową. Po wymianie na nową (NGK) ku mojemu zdziwieniu kontrolka już nie gasła po 1 min. świeciła cały czas.
Koleś powiedział, że to może dlatego że nie wymieniłem wszystkich. Więc wymieniłem wszystkie. I co? oprócz tego że dalej się świeci to jeszcze do tego wariuje przekaźnik. Słychać jak się załącza ok 3-4 razy. Kolega MAKAWEL pisze że to wina świec. Czy oby na pewno?????? Nowe świece wymienić na nowe:)))
 
 
 
Nex@pl 
ex C180T 98'


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 2111
Skąd: Szczecin
Wysłany: 13 Grudzień 2008, 20:13   

apurc napisał/a:
Sytuacja podobna do waszej. Po odpaleniu auta przez ok 1min. paliła mi się kontrolka świec żarowych. Więc wymieniłem tą spaloną na nową. Po wymianie na nową (NGK) ku mojemu zdziwieniu kontrolka już nie gasła po 1 min. świeciła cały czas.
Koleś powiedział, że to może dlatego że nie wymieniłem wszystkich. Więc wymieniłem wszystkie. I co? oprócz tego że dalej się świeci to jeszcze do tego wariuje przekaźnik. Słychać jak się załącza ok 3-4 razy. Kolega MAKAWEL pisze że to wina świec. Czy oby na pewno?????? Nowe świece wymienić na nowe:)))


Niekoniecznie, winą może być obarczony przekaźnik grzania świec - gdy styki są już nieco wypalone, bądź elektromagnes czy jak się nazywa to co tam siedzi nie ma pierwotnej mocy może sie tak dziać. Miałem tak w Vito, pomogło podoginanie, podszlifowanie i generalnie czyszczenie :) Fakt faktem, kontrolka w ogóle mi sie nie zapalała.
_________________
W123 - 2.0E - 1980
ex W201 - 2.5D - 1988
ex W638 - 2.3TD - 1997
ex WVW 53b - 1.6FR - 1981
 
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 13 Grudzień 2008, 21:39   

Prawidłowa procedura wymiany świec (świecy) w tym modelu obejmuje kasowanie błędu w sterowniku. Bez tego kontrolka zazwyczaj świeci dalej - choć po pewnym czasie powinna przejść w tryb pracy prawidłowej. :lol:
 
 
Nex@pl 
ex C180T 98'


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 2111
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Grudzień 2008, 11:04   

Gerri napisał/a:
Prawidłowa procedura wymiany świec (świecy) w tym modelu obejmuje kasowanie błędu w sterowniku. Bez tego kontrolka zazwyczaj świeci dalej - choć po pewnym czasie powinna przejść w tryb pracy prawidłowej. :lol:


Cieszę się, że mam benzyne... :)
_________________
W123 - 2.0E - 1980
ex W201 - 2.5D - 1988
ex W638 - 2.3TD - 1997
ex WVW 53b - 1.6FR - 1981
 
 
 
Daniel 
Dociekliwy

Pomógł: 50 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 4110
Skąd: Tczew
Wysłany: 14 Grudzień 2008, 17:36   

Nex@pl napisał/a:
Gerri napisał/a:
Prawidłowa procedura wymiany świec (świecy) w tym modelu obejmuje kasowanie błędu w sterowniku. Bez tego kontrolka zazwyczaj świeci dalej - choć po pewnym czasie powinna przejść w tryb pracy prawidłowej. :lol:


Cieszę się, że mam benzyne... :)


Tak, tak... Świece zapłonowe, przewody wysokiego napięcia, cewki :wink:
_________________
S202 OM611 75kW
WDB2021941F870839


"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S.Lem
 
 
Nex@pl 
ex C180T 98'


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 2111
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14 Grudzień 2008, 21:07   

Daniel napisał/a:
Tak, tak... Świece zapłonowe, przewody wysokiego napięcia, cewki :wink:


Owszem, ale to już inny temat ;) Nie ma iskry - auto nie działa, jak diesel nie chce zapalić to juz robi się kosztowniej :)
_________________
W123 - 2.0E - 1980
ex W201 - 2.5D - 1988
ex W638 - 2.3TD - 1997
ex WVW 53b - 1.6FR - 1981
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,217 sekundy. Zapytań do SQL: 11