Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Bardzo czuły pedał gazu na gazie
Autor Wiadomość
mlody_lukas

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 329
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 24 Listopad 2010, 22:02   Bardzo czuły pedał gazu na gazie

Witam, mam instalacje BRC sequent 24 i dziwi mnie to ze na benzynie wszystko chodzi ładnie płynnie a jak sie przełączy na gaz to ma bardzo czułą reakcje na pedał gazu jak i na wciśniecie sprzęgła. A mianowicie jak przyspieszam i nagle puszcze pedał gaz( na gazie) to czuje takie szarpnięcie a na benzynce już tego nie ma. A co do sprzęgła to podczas zmiany biegów przy wciśnięciu sprzęgła słyszę stukniecie ( ale tylko z 1 biegu na drugi) a na benzynie to przełączanie już nie jest tak słyszalne. Czy wy też macie taki czuły. ??
_________________
Super MB C180 z 1997r wersja esprit (juz po lifcie)
VIN WDB2020181A568543
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 26 Listopad 2010, 20:46   

Mam te sama isntalacje co Ty i problem ten nie wystepuje. Jezdzi tak samo na lpg jak na benzynie. Zapewne jest to kwestia ustawien/programowania sterownika gazu.
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
Amadeus 

Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 56
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27 Listopad 2010, 08:28   

Cześć
Mam tą sama instalację i podobny objaw. Spróbuj przy zmianie biegu zdecydowanie wolniej puścić sprzęgło, jednocześnie przytrzymując gaz tak na 2000 obrotów. Po prostu doprowadź do poślizgu sprzęgła, (niektórzy radzą bardziej drastycznie przypalić sprzęgło – ruszyć z 5 biegu). Jeśli pomoże to masz odpowiedź.
U mnie zjawisko które opisałeś dzieje się wybiórczo zarówno na gazie jak i na benzynie, najmocniej odczuwalne jest przy zmianie biegu z 1 na 2. Ja jednak nie obstawiał bym problemu „gazowego” tylko tarczę dociskową sprzęgła.
_________________
W202 C180 - elegance
WDB2020181A732362
 
 
mlody_lukas

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 329
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 27 Listopad 2010, 20:37   

Amadeus napisał/a:
Cześć
Mam tą sama instalację i podobny objaw. Spróbuj przy zmianie biegu zdecydowanie wolniej puścić sprzęgło, jednocześnie przytrzymując gaz tak na 2000 obrotów. Po prostu doprowadź do poślizgu sprzęgła, (niektórzy radzą bardziej drastycznie przypalić sprzęgło – ruszyć z 5 biegu). Jeśli pomoże to masz odpowiedź.
U mnie zjawisko które opisałeś dzieje się wybiórczo zarówno na gazie jak i na benzynie, najmocniej odczuwalne jest przy zmianie biegu z 1 na 2. Ja jednak nie obstawiał bym problemu „gazowego” tylko tarczę dociskową sprzęgła.


Tylko ze na benzynie chodzi idealnie :(

[ Dodano: 7 Styczeń 2011, 18:10 ]
A jeszcze jedna sprawa może to pomoże z tamtym problemem a mianowicie jak się rozpędzę i hamuje silnikiem i obroty spadają tak do 1100 to zaczyna szarpać aż do 900 później jest juz normalnie. Dodam ze na benzynie takiego czegoś się nie ma.
_________________
Super MB C180 z 1997r wersja esprit (juz po lifcie)
VIN WDB2020181A568543
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,087 sekundy. Zapytań do SQL: 9