Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszkodzona uszczelka pod głowicą. LPG
Autor Wiadomość
Kosoo1

Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 8
Skąd: jbe
Wysłany: 29 Grudzień 2010, 20:09   

Camel- napisał/a:
Jeśli masz instalacje niesekwencyjną, to bardzo możliwe, że mieszanka jest za uboga i tlen robi swoje ;) Mi padła uszczelka pod głowicą, ale przez to, że wisko było niesprawne i pare razy doszło do 110°C temp. wody i się stara uszczelka rozpadła. Miałem dokładnie to samo: olej w wodzie.


Camel Ty masz LPG w swoim samochodzie? Ile km. zrobiłes po wymianie uszczelki i jak się sprawuje silnik?
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 11:16   

Minął rok czasu i równe 18 tys km. Silnik chodzi bez zarzutu. Nic się nie leje, siłę ma, startuje od "strzała" :)

Tfu tfu i puk puk - oczywiście :D
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
Ostatnio zmieniony przez Camel- 30 Grudzień 2010, 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 11:18   

Camel- napisał/a:
startuje od "strzała" :)

Od "strzała" mówisz?

http://www.w202.pl/viewto...=asc&start=1973

:mrgreen:
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Grudzień 2010, 11:19   

Gomezio, trochę pojeździła i już odpala ;) Bardziej mnie martwi ten syf na całym aucie - ale nie ma go jak umyć :(
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Artzgodka

Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 73
Skąd: Mińsk Maz
Wysłany: 10 Maj 2011, 15:46   

Świeżo jestem po wymianie uszczelki, stara padła przy około, 220 tys, płyn chłodniczy wywalało na zewnątrz.
Oglądałem z mechanikiem starą uszczelkę i nie bardzo było widać na niej jakieś ślady a mimo to ciekła. Planowanie głowicy było i nic więcej, oleju nie bierze, ci co planowali głowice sprawdzali szczelność zaworów jakimś przyrządem i wszystkie są szczelne.
Poza uszczelkami i planowaniem nic nie było więcej robione, całość zamknęło się w kwocie 630zł .
Oczywiście poczytałem wcześniej na forum o napinaczu i zrobiłem wydruk mechanikowi. Pierwszy raz się z tym spotkał ale zrobił tak jak zalecacie na forum czyli rozebrał i złożył jeszcze raz napinacz i wszystko jest ok.
Jak rozebrał napinacz to zatrybił o co w nim chodzi i poświadczył, że właśnie tak trzeba z nim robić.
Więc i on czegoś się nauczył - o dzięki ci forum :D

Miejmy nadzieję, że wszystko będzie ok.

Ah jeszcze jedno w środku głowica czyściutka, gaz nagar powypalał :)
_________________
W 202, C180 `97, LPG, Kombi, Esprite-Klima
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,116 sekundy. Zapytań do SQL: 9