Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Clarion ARX7370RW + zmieniarka Clarion CDC634
Autor Wiadomość
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 25 Styczeń 2011, 21:30   Clarion ARX7370RW + zmieniarka Clarion CDC634

Panowie, obecnie mam zamontowane radyjko alpine CDE-9871RR.
W kartonie leżą Clarion ARX7370RW + zmieniarka Clarion CDC634.
Jak myślicie, lepiej sprzedać alpinkę i kupić jakiś używany procesor dźwięku clariona, i zamontować taki zestawik na początek, czy lepiej nie kombinować? Miał ktoś z was taki zestaw? Jakie wrażenia?
_________________
»składak
Ostatnio zmieniony przez ralf 26 Styczeń 2011, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sanon 


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Styczeń 2011, 15:49   

jak chcesz sie bawic tak gleboko, czyli montowanie procka, to poszukaj pozadnej alpinki na swiatlowodzie najlepiej cos z serii CDA bo seria CDE to tak zwane budzetowka i za wiele z niej nie osiagniesz. No i przede wszystkim czy reszta twojego zestawu (glosniki, piecyki) jest na tyle dobra zeby to mialo sens? bo nic nie napisales co masz.
_________________
Bylo W210 E240 V6 Avantgarde
Bylo W208 CLK 430 V8 Avantgarde
Jest Astra Cabrio Bertone
Systemy alarmowe, systemy audio, mechanika.
Tel. 519 86 33 86
 
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 26 Styczeń 2011, 18:50   

sanon napisał/a:
jak chcesz sie bawic tak gleboko, czyli montowanie procka, to poszukaj pozadnej alpinki na swiatlowodzie najlepiej cos z serii CDA bo seria CDE to tak zwane budzetowka i za wiele z niej nie osiagniesz.

Wybacz, ale co to niby za rada. Równie dobrze mogłeś napisać „kup droższe radio”, bez podawania modelu. Zawsze to samo, człowiek pisze, jakie ma możliwości, aż tu nagle ktoś wyskakuje z tekstem „dołóż tysiaka i będzie ok" :x Nieważne.
Procek do tego zestawu nie chodzi drogo, a na dzień dzisiejszy nie chcę dokładać do interesu, jak sprzedam alpinkę i kupię używany procesor to zostanie trochę cash.
Z tego, co znalazłem w necie wynika, że arx7370r które mam to wysoki model clariona z 98'(kaseciaki). 6x RCA i tym podobne. Wiadomo, technika idzie do przodu, ale stare decki (niektóre modele oczywiście) nadal wymiatają.
sanon napisał/a:
No i przede wszystkim czy reszta twojego zestawu (glosniki, piecyki) jest na tyle dobra zeby to mialo sens? bo nic nie napisales co masz.

Reszta na dzień dzisiejszy nie ma znaczenia, w końcu od czegoś trzeba zacząć...
_________________
»składak
 
 
kostekj23 

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 126
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 26 Styczeń 2011, 20:29   

ralf, no i niepotrzebnie się kolego pieklisz, sanon, napisał trochę ogólnikowo, ale ma rację, zmień swoje CDE na CDA a na pewno poczujesz różnice... nie znam Twojego zestawu, i nie wiem jak gra, ale przesłuchałem kilka innych sprzętów i jak dla mnie ( o gustach się nie dyskutuje) Alpine bije na głowe wszystko. Już wcześniej pisałem o konkretnych modelach, więc jak poszukasz to znajdziesz.

ralf napisał/a:
Z tego, co znalazłem w necie wynika, że arx7370r które mam to wysoki model clariona z 98'(kaseciaki). 6x RCA i tym podobne. Wiadomo, technika idzie do przodu, ale stare decki (niektóre modele oczywiście) nadal wymiatają.


Sama prawda, stare caraudio jest o niebo lepsze od nowego.. niestety..., jeśli mówimy o tym przedziale cenowym... ale bez zmiany przetworników, wygłuszenia auta i konkretnego pieca Twoje starania to jak strzelanie kulą w płot. To jak byś założył super opony do malucha, nie pojedzie szybciej... w Car Audio jest jedna zasada, zestaw gra tak, jak jego najsłabsze ogniwo. Więc reszta ma takie samo znaczenie jak najlepszy deck.
_________________
WDB2020181A052845 C180'93
 
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 26 Styczeń 2011, 21:08   

Nigdzie nie pisałem, że oczekuję cudów po zmianie samego radia, a to właśnie sugerujesz.
Na wszystko przyjdzie czas, a od czegoś trzeba zacząć. Więc jeśli piszę, że cała reszta na dzień dzisiejszy nie ma znaczenia, nie oznacza to wcale, że nie zamierzam już nic zmieniać. Krok po kroku, ziarnko do ziarnka :wink:
I jeszcze jedno- jak tu się nie pieklić, skoro pytam się wprost- co lepiej może grać: obecnie zamontowany alpinie, czy wymieniony przeze mnie zestaw clariona + procesor dźwięku, a otrzymuję odpowiedź kup coś z serii CDA :D
Kurcze, żebym miał ten procek to po prostu zrobiłbym porównanie, a tak lipa.
W każdym razie dzięki za zainteresowanie :wink:
_________________
»składak
 
 
sanon 


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Styczeń 2011, 22:08   

Zdecydownie KUP procka! Napewno zagra lepiej od tej Alpiny, recze wlasna glowa i reputacja!
_________________
Bylo W210 E240 V6 Avantgarde
Bylo W208 CLK 430 V8 Avantgarde
Jest Astra Cabrio Bertone
Systemy alarmowe, systemy audio, mechanika.
Tel. 519 86 33 86
 
 
 
kostekj23 

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 126
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 26 Styczeń 2011, 23:24   

ralf, ja nic nie sugeruję... pytałeś, więc starałem się odpowiedziec... jak już wcześniej wspomniałem, gusta są są różne, niekoniecznie moje wrażenia będą odpowiadały Twoim i odwrotnie, więc nie oczekuj gotowej recepty na sukces. Ja napisałem Ci swoje wrażenia i podpowiedzi, co z tym zrobisz zależy od Ciebie... kup procka, podłącz, porównaj, a jak będzie Ci mało ( a na pewno będzie) to działaj dalej...
_________________
WDB2020181A052845 C180'93
 
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 27 Styczeń 2011, 16:17   

sanon napisał/a:
recze wlasna glowa i reputacja!

he he w takim razie nie mam więcej pytań :D
kostekj23 :wink:
_________________
»składak
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Styczeń 2011, 21:20   

ralf napisał/a:
Wiadomo, technika idzie do przodu

Technika cyfrowa może i tak. Robi się coraz mniejsze, szybsze i pochłaniające mniej energii scalaki, procesory... Prawdę mówiąc w wysokiej klasy sprzętach korzysta się dalej z tej samej lub podobnej techniki co kiedyś, ewentualnie stosując te "lepsze i szybsze" scalaki jeśli coś nie jest zrobione na piechotę. Nowsze radio może lepszy zintegrowany wzmacniacz bo jest zrobiony na scalaku, choć przy tej klasie brzmienia jest to w sumie nie zauważalne. Ja sugeruję Ci - zamiast kupować procesor dźwięku zainwestuj w jakiś epokowy wzmacniaczyk i podłącz to pod chociaż dwa z sześciu RCA. Osobiście szykuje się na stare modele Denona/Philipsa 2(4)x30W. Są zrobione na tranzystorach, porządna końcówka mocy mimo, że nie jest mocna. Dobrze się wkomponuje w oryginalne audio. Musisz poczytać co warto kupić. Wzmacniaczy jest pełno.
I skoro mówią, że CDE to już nie ten stary Alpine, to tym bardziej warto zainteresować się Clarionem. Swoją drogą - jedynym wąskim gardłem w porównaniu CDE+wzmacniaczem a ARX+wzmacniaczem może być odtwarzacz CD - który jest zbudowany na scalaku DAC, na scalonych wzmacniaczach operacyjnych itd - także warto zrobić odsłuchy przed dokonaniem ostatecznego wyboru. :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
automelodia.pl

Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 31 Styczeń 2011, 09:41   

Decyzję co zagra lepiej powinieneś podjąć sam. Posiadasz zarówno Alpine jak i Clariona. Podepnij i sprawdź w jakiej konfiguracji brzmienie będzie dla Ciebie bardziej odpowiednie. ARX 7370R ma wbudowaną końcówkę mocy, więc możesz bez problemu wykonać szybki test. Jeżeli przypadnie Ci do gustu, to dokupisz procesor. Choć w mojej ocenie będzie to raczej posunięcie w kierunku zdobycia doświadczeń i zabawy z systemem w tej konfiguracji. Zakładam, że posiadasz fabryczny system audio i podpinając procek miałbym również na uwadze pasywne elementy, które posiadasz za pewne w samochodzie.
Nikt nie będzie w stanie powiedzieć Ci co zagra lepiej, bo jeżeli poda Ci odpowiedź, to wydaje mi się, że będzie zgadywał. Podałeś bardzo mało informacji na temat swojego systemu. Nikt w tej sytuacji nie jest w stanie stwierdzić czy słuchał tego samego konfigu w tym samym aucie. Poza tym każdy lubi coś innego. Jedni aktywne systemy, inni pasywne. Nie wspominając już o zwolennikach radioodtwaraczy wymienionych przez Ciebie producentów. Mi na przykład totalnie nie leży Alpine, "nawet" w serii CDA.
Podłącz, posłuchaj i wybierz.
_________________
www.automelodia.pl - Instalacje car audio i GPS - Zapraszamy !
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Luty 2011, 16:40   

Jeśli ktoś zastanawia co lepiej zagra pod seryjnym audio... to w sumie nie ma się nad czym zastanawiać.
Wziąłem swoje domowe klocki i podłaczyłem pod oryginalny przedni zestaw w C-klasie. Okazało się, że to nie moje radio nie ma rozdzielczości tylko głośniki. To prawda, wysokie tony z domowym audio okazały się lepsze, ale nie na tyle by można było usłyszeć różnicę podczas jazdy. Ogólnie całość ma wyraźną górkę w średnicy. Od czego bym zaczął przy modyfikacjach to zmiana wysokotonówek - a nie wooferów jak to większośc sugeruje. Choć prawdę mówiąc przydałoby się wymienić komplet.
Większa moc zadziałała na korzyść oryginalnego zestawu, bo przy głośniejszym słuchaniu nie było zniekształceń, zwłaszcza basu. Także nowsze odtwarzacze powinny sobie lepiej poradzić ze względu na lepsze scalaki ;) Porównywałem kiedyś tanie Sony z moim Blaupunktem i nie było większych różnic. Porównywałem także z moje BP z BP z Audi to zestaw potrafił grać głosniej bez wyraźnych zniekształceń.
Ale jednym zdaniem: oryginalny zestaw nie wart lepszego radia/wzmacniacza.
Ralf, możesz się podzielić co wyszło w praniu z porównania :)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Luty 2011, 20:39   

Więc tak. Na dzień dzisiejszy moje głośniki to seria. W skrócie- porównując oba radia doszedłem do wniosku, że zostawię sobie clariona. Alpine może i ma więcej możliwości sterowania tonów niskich i wysokich, ale za to dźwięk w clarionie jest bardziej wyrazisty, nasycony, zwłaszcza wysokie tony. No i ta możliwość podłączenia procesora dźwięku. Jakoś nie martwi mnie brak możliwości odsłuchu mp3, przynajmniej uniknę katowania swoich uszu niskiej jakości nagraniami :wink:
W tym roku mam w planach:
-wygłuszenie drzwi, i kilku newralgicznych miejsc w aucie, bo po obniżeniu zawieszenia zrobiło się głośniej (w czasie jazdy oczywiście)
- montaż zestawu na przód Hertz esk 165 + 2 kanałowy wzmak (jeszcze nie wiem jaki dokładnie)
-tył PB s12 + HPB-1502. Wywalę głośniki i gąbki z tylnej półki, a jak będzie mało to pokombinuję z apteczką...
Wiem, że przy tym wszystkim radio może się wam wydawać kiepskie, bo stare i kosztuje teraz grosze...ale za to w 98’ kosztowało ponad 1,5k, więc myślę, że o czymś to świadczy. A może się mylę :?: :P
_________________
»składak
 
 
kostekj23 

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 126
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 5 Luty 2011, 21:01   

nie Mylisz się... :wink: stare dobre sprzęty grają naprawdę dobrze, szczególnie godne polecenia te w dobrym stanie... grają o wiele lepiej od dzisiejszych budżetówek... wcześniej stawiano większy nacisk na jakośc, obecnie też znajdziesz nowe sprzęty o konkretnych parametrach, ale już za inną cenę...
co do nagłośnienia, to zamiast inwestowac w głośniki do tylnych drzwi czy tylnej półki, przemyśl sprawę doinwestowania przodu... jak idziesz na koncert to scenę też Masz z przodu :P a do tyłu wsadź jakiś zacny subik jako uzupełnienie.
Wzmaka też od razu proponuję 4 kanałowego, i kable zasilające grubsze... unikniesz kosztów w przyszłości przy rozbudowie :wink: . Warto też położyc nowe okablowanie do głośników, min 2,5mm2 OFC ze wzmacniacza do zwrotki i ze zwrotki do midbasa, ze zwrotki do tweetera wystarczy 1,5mm2.
Jakiej muzy słuchasz??
_________________
WDB2020181A052845 C180'93
 
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 5 Luty 2011, 21:10   

kostekj23 napisał/a:
co do nagłośnienia, to zamiast inwestowac w głośniki do tylnych drzwi czy tylnej półki, przemyśl sprawę doinwestowania przodu...

Zgadza się :wink: To, co podałem to zestawik na przód i sub do bagażnika, żadnych głośników w tylnych drzwiach czy półce.
kostekj23 napisał/a:
Wzmaka też od razu proponuję 4 kanałowego, i kable zasilające grubsze... unikniesz kosztów w przyszłości przy rozbudowie

Z kablami racja, a wzmak, sam już nie wiem- czy tak jak pisałem 2szt 2 kanałowe czy 1szt 4 kanałowy.
_________________
»składak
 
 
kostekj23 

Pomógł: 11 razy
Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 126
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 5 Luty 2011, 21:45   

hehe, sorki, przydzieliłem Ci PB jako głośniki w drzwi :roll: ...ale..
zamiast tego proponuję Ci suba
http://allegro.pl/interte...1427190119.html
potrafi naprawde wiele, szczególnie w skrzyni BR, poczytaj, poszukaj. Projekt skrzynki mogę podełsc na PW, BR szczelinowy, skrzynka podwieszona pod tylną półkę, demontowalna, kąt nachylenia zgodny z tylnym oparciem. Nadmienię, że mam to u siebie 8)
a co do przodu zapomnij o ESK, niewiele droższe a znacznie lepsze są Rainbow SAX... czasem zagłuszają mi suba (drzwi wygłuszone), uwierz mi, sam już wymieniałem...
reasumując... SAXy mają raczej podniesiony środek i delikatne wysokie (reszta MDS08), jak słuchasz rocka, jazzu czy R&B to spokojnie wystarczy, do techno trzeba szukac czegoś z wyższą górą.

co do wzmaka... dobra czterokanałówka wyjdzie Ci taniej niż dwie dobre dwukanałówki.. a dobrą czterokanałówką napędzisz przód plus subik w mostku. Poza tym miejsce... ja wszytko zmieściłem między tylną półką a górną półka bagażnika, plus dobre dojście do regulacji wzmaka od strony apteczki (która z racji stanu trafiła do bagażnika :wink: )
_________________
WDB2020181A052845 C180'93
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,123 sekundy. Zapytań do SQL: 10