Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
14 Styczeń 2012, 19:37
Rozciągnięcie łańcucha rozrządu
Autor Wiadomość
Maxo 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 29
Skąd: Śląsk
  Wysłany: 8 Maj 2011, 12:42   

Co Wy z tymi rozrządami :?: W Mercedesie ROZRZĄD wymienia się przy kapitalnym remoncie silnika, jak robicie kapitałkę to i owszem, ale tak bo inni zrobili to szkoda tego silnika nie wspomnę o kasie :lol:
 
 
wojtas_p 
NYC TAXI 4.6 V8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: 8 Maj 2011, 15:21   

Maxo napisał/a:
Co Wy z tymi rozrządami :?: W Mercedesie ROZRZĄD wymienia się przy kapitalnym remoncie silnika, jak robicie kapitałkę to i owszem, ale tak bo inni zrobili to szkoda tego silnika nie wspomnę o kasie :lol:

Jakieś dziwne teorie tutaj się pojawiają. Łańcuch rozrządu wymieniasz wtedy, gdy potrzeba - czyli gdy jest rozciągnięty ponad dopuszczalne parametry. Objawy, jakie temu towarzyszą to np skakanie silnika po odpaleniu, słyszalny odgłos łańcucha uderzającego o osłonę. Takie objawy kwalifikuja do wymiany łańcuch, nie trzeba remnontować wtedy silnika :wink:
_________________
https://nyc-taxi-wroclaw.pl/
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 8 Maj 2011, 16:45   

wojtas_p napisał/a:
Łańcuch rozrządu wymieniasz wtedy, gdy potrzeba - czyli gdy jest rozciągnięty ponad dopuszczalne parametry. Objawy, jakie temu towarzyszą to np skakanie silnika po odpaleniu, słyszalny odgłos łańcucha uderzającego o osłonę. Takie objawy kwalifikuja do wymiany łańcuch, nie trzeba remnontować wtedy silnika :wink:

Na poprzedniej stronie napisałem, jakie są kryteria wymiany łańcucha.
Kolega niepotrzebnie wprowadza dodatkowe zamieszanie, bo wyciągnięty łańcuch nie zawsze będzie hałasował, powodował skakanie silnika czy inne charakterystyczne objawy, bo np. ktoś już wcześniej mógł skorygować wyciągnięcie łańcucha poprzez przestawienie pompy wtryskowej i silnik będzie chodził równo (aczkolwiek nieoptymalnie)...
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
wojtas_p 
NYC TAXI 4.6 V8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: 8 Maj 2011, 19:19   

jjankiello, nawet nie wiedziałem, że można korygować rozciągnięcie łańcucha przestawiając pompę. Przed zmianą łańcucha nie dośc, że zamulał strasznie (powiedzmy, że był słabszy na oko o 10-20%), to jeszcze palił 8,5 litra - wtedy myślałem, że to normalka, bo przed celinką miałem jedynie benzyniaki. A ja nie robię zamieszania, przynajmniej staram się nie robić, piszę jedynie o tym, co wiem i czego doświadczyłem na własnej skorupie celinki:)
_________________
https://nyc-taxi-wroclaw.pl/
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 9 Maj 2011, 04:51   

wojtas_p napisał/a:
nawet nie wiedziałem, że można korygować rozciągnięcie łańcucha przestawiając pompę.
Pompę da się w pewnym zakresie obracać w stronę biegu silnika lub odwrotnie, bywa, że jakiś czas po takim przestawieniu pękają przewody wtryskowe, bo ten, kto przestawiał, zapomniał poluzować ich mocowania do kolektora. Istnieje też możliwość przestawienia koła zębatego (fali) na wałku pompy). W pewnym zakresie można w ten sposób zniwelować nierówną prace silnika wynikającą z rozsynchronizawania rozrządu, ale to tylko półśrodek.
Niestety, wielu nawet nie wie, że ma tak przestawione silniki i potem, po uzasadnionej wymianie łańcucha, silnik dalej nie pracuje jak powinien albo spala za dużo...
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
meśfan


Dołączył: 02 Lut 2010
Posty: 165
Skąd: Sejny
Wysłany: 10 Maj 2011, 11:46   

No jeśli chodzi o ten łańcuszek to u mnie w c180 290kkm, dzieje sie takie cuś. Gdy silnik odpale po nocy i jest zimny wszystko gra i chodzi ładnie, ale gdy zrobie pare km i silnik sie rozgrzeje to słychać takie delikatne brzęczenie z przodu silnika. Zaznaczam ze ten odgłos nie jest głosny i słychać go tylko jak się przystawi banie bliżej silnika. Jakieś wnioski ?? może łańcuszek w moim :mb: już trochę sie rozciągnął. Pozdro
_________________
WDB2020181A210418
 
 
 
pavel 
pavel


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 792
Skąd: szwecja
Wysłany: 10 Maj 2011, 13:51   

A moze to tylko lozysko dociskowe pasa wieloklinowego tak brzeczy?
Moja metoda wykrywania dzwieku jest gietka plastikowa rurka. jeden koniec do ucha, a drugi koniec przykladac do podejrzanych elementow. cos w rodzaju stetoskopa. doskonale slychac i latwiej zlokalizowac.
Jesli chodzi o lancuch, to bym zdjal pokrywe rozrzadu i bym sprawdzil stan lancucha przez probe podniesienia lancucha od zebatki. powinna mocno siedziec na kole zebatym.
_________________
C180 Elegance 94

VIN WDB2020181F062833
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 10 Maj 2011, 23:42   

pavel napisał/a:
to bym zdjal pokrywe rozrzadu
Powodzenia :twisted:
Ja bym zdjął pokrywę zaworów :idea:
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,077 sekundy. Zapytań do SQL: 6