Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
17 Styczeń 2012, 19:45
Zespolony przełącznik świateł i kierunkows W202 diesel 9
Autor Wiadomość
Jarek.S 

Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Kluczbork
  Wysłany: 20 Marzec 2007, 14:07   Zespolony przełącznik świateł i kierunkows W202 diesel 9

Mam pytanko, którego jeszcze nie widziałem że było na forum. Problem z zespolonym przełącznikiem świateł i kierunkowskazów. Nie działa mi zmiana krótkie długi. Czy ktoś próbował juz naprawić taki przełącznik i bawił sie w jego rozbieranie, czy też trzeba wymienić cały pomimo że reszta funkcji w nim działa dobrze ?
Ostatnio zmieniony przez Jarek.S 20 Marzec 2007, 21:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 20 Marzec 2007, 14:53   

łatwiej uzyskasz odpowiedź na swoje putanie, jeżeli wpiszesz temat tego postu informujący o problemie.
Bo z tematu pt. "Witam W202 diesel 95 r." akurat nie wynika, że dotyczy on problemu tego przełącznika.
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 20 Marzec 2007, 20:48   

witam
dołącze się do pytanie, co by nie zakładac nowego. Mianowicie mam podobny problem z tym przełącznikiem zespolonym, z tym że u mnie zaś nie działa ta opcja co można "mrugnąć" długimi światłami, a na stałe można normalnie włączyć żeby świeciły. Jaka to może być przyczyna?

Pozdrawiam
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
AdamWro25 
*C250 TD*

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 65
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20 Marzec 2007, 21:39   

Witam

Jarku S. tutaj link może coś pomorze, przełącznik zespolony był już rozbierany:)

http://www.w202.pl/viewto...ght=wycieraczki

Ja miałem kłopoty z kierunkowskazami(zanikały) i już się miałem zabierać za rozkręcanie przełącznika zespolonego ale okazało się że to był ten problem:

http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=332

Pozdrawiam
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 20 Marzec 2007, 22:35   Re: Zespolony przełącznik świateł i kierunkows W202 dies

Jarek.S napisał/a:
Nie działa mi zmiana krótkie długi.


Może by się Kolega sprecyzował:
- nie włączaja sie długie
- nie wyłączaja się długie
- nie włączaja sie krótkie
- nie wyłączają się krótkie
- działają oba na raz
- nie działają żadne

Ja wiem, że dla Ciebie jest wszystko jedno co napiszesz, bo znasz swoje auto na pamięć, i wiesz o co chodzi. Ale my nie znamy Twojego auta na pamięć, i jeżeli byłbyś w stanie bliżej opisać o co Ci chodzi, to wszyscy którzy chcą Ci pomóc będą bardzo wdzięczni (nie mamy niestety szklanej kuli) :evil:
 
 
Jarek.S 

Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 20 Marzec 2007, 22:50   

AdamWro25 napisał/a:
Witam

Jarku S. tutaj link może coś pomorze, przełącznik zespolony był już rozbierany:)

http://www.w202.pl/viewto...ght=wycieraczki

Ja miałem kłopoty z kierunkowskazami(zanikały) i już się miałem zabierać za rozkręcanie przełącznika zespolonego ale okazało się że to był ten problem:

http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=332

Pozdrawiam


Dzięki za tego linka oto mi chodziło . Teraz już wiem że można spokojnie się brać za jego rozbieranie . Robiłem to już w ford eskor i tam naprawa sie udała. PozdrawiamAdamWro25

[ Dodano: 20 Marzec 2007, 21:55 ]
Gerri napisał/a:
Jarek.S napisał/a:
Nie działa mi zmiana krótkie długi.


Może by się Kolega sprecyzował:
- nie włączaja sie długie
- nie wyłączaja się długie
- nie włączaja sie krótkie
- nie wyłączają się krótkie
- działają oba na raz
- nie działają żadne

Ja wiem, że dla Ciebie jest wszystko jedno co napiszesz, bo znasz swoje auto na pamięć, i wiesz o co chodzi. Ale my nie znamy Twojego auta na pamięć, i jeżeli byłbyś w stanie bliżej opisać o co Ci chodzi, to wszyscy którzy chcą Ci pomóc będą bardzo wdzięczni (nie mamy niestety szklanej kuli) :evil:


Nie działają długie
 
 
 
Gość

Wysłany: 21 Marzec 2007, 01:17   

witam
mialem taki sam problem nie dzialaly mi dluge swiatla.
ten wlacznik jest co prawda nie rozbieralny ale go rozebralem i dzialalo na jakis czas, ale po tem nie szlo nic zrobic i kupilem nowy serwisie kosztowalo mnie to 540 zl
 
 
Jarek.S 

Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 21 Marzec 2007, 08:34   

xzibit19 napisał/a:
witam
mialem taki sam problem nie dzialaly mi dluge swiatla.
ten wlacznik jest co prawda nie rozbieralny ale go rozebralem i dzialalo na jakis czas, ale po tem nie szlo nic zrobic i kupilem nowy serwisie kosztowalo mnie to 540 zl


Dzęki za odpowiedz. to utwierdza mnie w tym że da sie to naprawić. Myśle że problem leży w zbyt dużym amperażu przepływającym prze ten wyłacznik . Ja zamierzam dodatkowo sterować mały przekaźnik aby nie obciążać tych styków.
 
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 21 Marzec 2007, 20:40   

Jarek.S napisał/a:
Nie działają długie


No to działaj! (Powodzenia!)

Pzdr.
 
 
Arow 
arow

Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 10
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 5 Kwiecień 2007, 05:03   Przełącznik

Powiem ci że ze swojego doświadczenia wiem bo miałem podobny problem z przełacznikiem tylko u mnie palił sie kierunek w lewo cały czas nawet gdy przełacznik był ustawiony na zero.Najpierw szukałem pomocy u elektryków, pierwszy zaczął grzebać skasował 100 zł niby naprawił a i tak po tygodniu znów sie rozwalił pojechałem do innego tez rozebrał i stwierdził że tego niedarady naprawić i musze kupic nowy załamałem sie.
Zaczołem dzwonic do kolegi z serwisu mercedesa i pytałem sie o przełącznik ile kosztuje nowy bo znalazłem na allegro za 150 zł od c-klasy 95 rok.A on mi powiedział że taki niemoze byc bo musze kupić przełacznik od 97 w góre bo róznia sie od siebie.Wiec nic innego mi niepozostało jak kupić nowy dodam że zapłaciłem 317 za przełacznik i 115 zł za zamątowanie.
_________________
w202 99 rok 220CDI Esprit
 
 
Mystes 

Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 11
Skąd: Manchester
Wysłany: 13 Maj 2007, 00:37   

Nie bede otwieral nowego tematu.
Ma moze ktos schemat elektryczny tego przelacznika? Pytam dlatego, iz chcialem go wymienic. Kupilem tzw. second hand, ale okazalo sie, iz ma on o jeden pin za malo - numer 3. Zwrocilem go, i nadal jezdze bez drogowych. Chcialbym wiedziec - bez rozwiercania nitow i robierania przelacznika - do czego sluzy ten pin numer 3. Moze moge zastosowac tamten przelacznik, bez tegoz pinu. Chyba ze ktos z Was ma moze na sprzedaz takowy przelacznik. Chetnie kupie.
Znalazlem na allegro. Niestety rowniez brak pinu numer 3.
przelacznik
_________________
W202 C200 Elegance Automat
VIN-WDB2020202F161536
 
 
Jarek.S 

Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 13 Maj 2007, 11:43   

Mystes napisał/a:
Nie bede otwieral nowego tematu.
Ma moze ktos schemat elektryczny tego przelacznika? Pytam dlatego, iz chcialem go wymienic. Kupilem tzw. second hand, ale okazalo sie, iz ma on o jeden pin za malo - numer 3. Zwrocilem go, i nadal jezdze bez drogowych. Chcialbym wiedziec - bez rozwiercania nitow i robierania przelacznika - do czego sluzy ten pin numer 3. Moze moge zastosowac tamten przelacznik, bez tegoz pinu. Chyba ze ktos z Was ma moze na sprzedaz takowy przelacznik. Chetnie kupie.
Znalazlem na allegro. Niestety rowniez brak pinu numer 3.
przelacznik


Proponuje CI spróbuj go naprawić ja swój naprawiłem i działa super bez problemów. To na prawde nie jest trudne troche chęci i czasu i zrobisz go sobie. Tam są jedynie dwie rzeczy do naprawienia. styki i plastikowy popychacz tych stykówch który idzie zregenerować. Pozdrowienia Jarek.S
 
 
 
LYJO 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 13 Maj 2007, 20:54   

a ja zapytam o taka rzecz

zalaczam kierunkowskaz w czasie jazdy, obojetnie czy w lewo czy w prawo i po jego samoczynnym wylaczeniu sie po zakonczonym np skrecaniu, co jakis czas zalacza sie dlugie swiatla
wystarczy ze lekko dotkne palce drazka kierunkowskazow to sie wylacza

czy to tez da sie zrobic ?
na warsztacie mowili ze nierozbieralne i nowy trzeba :(
_________________
Celinka sprzedana. Teraz Touranek w kolekcji. Na C-klase przyjdzie znowu czas :)
 
 
 
Jarek.S 

Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 13 Maj 2007, 22:18   

LYJO napisał/a:
a ja zapytam o taka rzecz

zalaczam kierunkowskaz w czasie jazdy, obojetnie czy w lewo czy w prawo i po jego samoczynnym wylaczeniu sie po zakonczonym np skrecaniu, co jakis czas zalacza sie dlugie swiatla
wystarczy ze lekko dotkne palce drazka kierunkowskazow to sie wylacza

czy to tez da sie zrobic ?
na warsztacie mowili ze nierozbieralne i nowy trzeba :(


Jeżlei mowa o tym samym wyłączniku to odpowiem, że tak.
 
 
 
waldek500 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 330
Skąd: Chełm
Wysłany: 13 Maj 2007, 23:43   

LYJO napisał/a:
a ja zapytam o taka rzecz

zalaczam kierunkowskaz w czasie jazdy, obojetnie czy w lewo czy w prawo i po jego samoczynnym wylaczeniu sie po zakonczonym np skrecaniu, co jakis czas zalacza sie dlugie swiatla
wystarczy ze lekko dotkne palce drazka kierunkowskazow to sie wylacza

czy to tez da sie zrobic ?
na warsztacie mowili ze nierozbieralne i nowy trzeba :(

zalezy jaki masz model jak otwarty troche, to blaszke trzeba podgiąc, jak zamkniety tez sie da ale trzeba miec cierpliwosc przy rozbieraniu. ja nie mam. ale u siebie podgiąlem
_________________
E250 TD 98' avantgarde ale z przerobionym zawieszeniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 11