Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
1 Grudzień 2012, 23:16
Pompa wody - naprawa.
Autor Wiadomość
wojtas_p 
NYC TAXI 4.6 V8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: 21 Maj 2011, 22:58   Pompa wody - naprawa.

Pompa wody cieknie. Silnik OM601.913, czyli najprostszy. Nowa pompa kosztuje około 150-300 zł, zależnie od producenta. Ale mam czas i kusi mnie rozebranie jej i naprawienie. Wiem, niby naprawiane gorsze, ale co mi szkodzi zmierzyć się z tym wyzwaniem? Bo się pompy nie naprawia a wymienia? Jakoś nienaprawialną "kiwaczkę" naprawiłem sam - miała luz i trzeba było ją wymienić, bo się nie naprawia a ja kupiłem do niej łożysko i sam wymieniłem i działa. Więc co z tą pompą? Czy ktoś z Was sam naprawiał taką pompę? Da się ją naprawić czy jest to faktycznie (udekumentowane doświadczeniem a nie zgadywaniem-teoretyzowaniem) niemożliwe?
_________________
https://nyc-taxi-wroclaw.pl/
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 22 Maj 2011, 00:41   

wojtas_p napisał/a:
Więc co z tą pompą? Czy ktoś z Was sam naprawiał taką pompę? Da się ją naprawić czy jest to faktycznie (udekumentowane doświadczeniem a nie zgadywaniem-teoretyzowaniem) niemożliwe?
wszystko można naprawić, tylko czy za taką cenę odważysz się jechać w trasę? Długo może nie pochodzić pompa, a naprawa na trasie do przyjemnych nie należy.
Druga sprawa, że przymierzałem się do naprawy, jednak zdjąć sam wirnik to wyższa szkoła jazdy i może na tym się skończyć :wink:
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
wojtas_p 
NYC TAXI 4.6 V8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: 19 Lipiec 2011, 20:35   

No i po problemie. W maju dokręciłem pompę wody oraz element pod spodem, tam, gdzie mieści się termostat. I już płynu nie ubywa. Ot, tak właśnie ta wymiana była potrzebna. MB nie przestaje mnie zaskakiwać.
_________________
https://nyc-taxi-wroclaw.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,103 sekundy. Zapytań do SQL: 10