Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulacja i prawidłowe ustawienia BINGO 4S
Autor Wiadomość
Kevin1986 

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 13
Skąd: Koronowo
Wysłany: 27 Sierpień 2011, 02:00   Regulacja i prawidłowe ustawienia BINGO 4S

Witam mój problem związany jest ze zbyt dużym spalaniem (tak mi się wydaje) w202 1.8 miasto około 14 L i trasa nie wiem dawno nie robiłem ,ale pewnie coś około 11L kupiłem komputer do diagnostyki i kalibracji LPG wszelkiej maści i może wie ktoś jakie powinny być ustawienia i konfiguracja takiej instalacji (II gen.) no i chciałbym się również dowiedzieć jak rozpoznać źle pracującą sondę "lambadę" po podłączeniu się z komputerem od LPG ? wszelkie wskazówki mile widziane chyba ,że spalanie które podałem jest normalne dla tej instalacji ?
 
 
 
Jordi 


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Paź 2008
Posty: 927
Skąd: Wrocław
Wysłany: 27 Sierpień 2011, 02:30   

mam wrażenie że spalanie masz w normie jak na instalacje 2 gen.
_________________
Szczęśliwi Spalania Nie Liczą :)
 
 
 
Kevin1986 

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 13
Skąd: Koronowo
Wysłany: 27 Sierpień 2011, 02:45   

w miarę jak czytam różne fora i opinie użytkowników to sam się w tym utwierdzam jednak jestem zaskoczony gdyż miałem kilka bmw(i mam nadal) i waga mercedesa nie jest wiele większa(można powiedzieć ,że ta sama) a silniki też 1.8 i 1.6 i w bmw spalanie w mieście około 11 L - 12 L max co mi wyszło ,ale na trasie spokojnie do 9 L schodziłem i zastanawiam się czym to jest spowodowane bo przecież auto też RWD i silnik na wtrysku a różnica w spalaniu LPG jest duża ? no i liczę ,że może ktoś poda mi odczytane wartości jakie muszę mieć ustawione na kompie od LPG ? a może mercedes jest bardziej czuły na sprawność parownika i całej instalacji ? szukam rozwiązania które napewno da się znaleźć ,ale potrzebuję do tego małej pomocy;) oczywiście jak znajdę rozwiązanie postaram się to wszystko przedstawić
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Sierpień 2011, 09:54   

Kevin1986, spalanie bardzo normalne, jak na drugi gen, to zastanawiam się czy nie za małe, jeśli nie boisz się o wystrzały itp.
Takie spalanie uzyskuje się M111 w autoamcie na sekwencji. Bez automatu 1 litr mniej. Ale to 4-gen.
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
Kevin1986 

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 13
Skąd: Koronowo
Wysłany: 27 Sierpień 2011, 12:17   

Wystrzały były po kupnie auta aktualnie nie strzela przy normalnej jeździe dzisiaj chyba tankowanie to będę wiedział dokładnie ile po regulacjach mi w mieście spalił ! pozdrawiam

[ Dodano: 1 Wrzesień 2011, 00:13 ]
niestety LPG dalej potrafi strzelić gazem ;/ zwłaszcza przy mocniejszym deptaniu w gaz ;/ co robić parownik ? cewka ?
 
 
 
helwet 
helwet

Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 86
Skąd: warszawa, zurich
Wysłany: 8 Wrzesień 2011, 19:02   

W 2 generacji strzela elektryka. Instalacja tego typu, do prawidłowego działania musi mieć nienaganny stan całej elektryki, powtarzam nienaganny, można powiedzieć, prawie nowy. Co do spalania, zobacz ile wynosi fabryczne spalanie benzyny, dodaj do tego 15% i to będzie normalne spalanie gazu. Ja mam kombi benzyna, instalacja sekwencja auto 99r, w miescie 13-14 to norma, a jak korki to nawet 1l więcej. W trasie 100-130 godz. w załeżnosci od stylu jazdy, częste wyprzedzanie, redukcja biegów, nigdy nie zszedłem poniżej 10l. Ale cóż, silniczek słaby 1,8 do tego kombi, który wkręca się dopiero tak naprawdę jedzie powyżej 2500 obrotów. Dodam jeszcze, że powyższe wartosci podaje jak jadę sam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,104 sekundy. Zapytań do SQL: 9