Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana oleju w skrzyni biegów automat 2.2 cdi 1999
Autor Wiadomość
czilej 

Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 15
Skąd: Kluczbork
Wysłany: 7 Kwiecień 2007, 13:07   Wymiana oleju w skrzyni biegów automat 2.2 cdi 1999

Można samemu wymienic olej w tej skrzyni, czy jednak trzeba skorzystac z pomocy fachowców? Olej wymieniamy tylko w skrzyni, czy jeszcze gdzies? Słyszalem, ze ponoć poltora litra wchodzi do sprzegla, czy cos. :?:
 
 
Arow 
arow

Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 10
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 01:53   

Ja też mam automat ale bałem sie samemu wymieniać oleju w skrzyni.Moim zdaniem jest to zbyt ryzykowne.Wiem że poza wymiana oleju trzeba wymienić uszczelke,i chyba cos jeszcze.Niepamietam ja u siebie za wymiane zapłaciłem 350 zł z olejem i uszczelką więc niejest to aż tak chyba dużo?
pozdrowienia
_________________
w202 99 rok 220CDI Esprit
 
 
LYJO 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 25 Lip 2006
Posty: 688
Skąd: Katowice
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 02:16   

Arow, ja za wymianę oleju w ASB płaciłem 50pln + własny olej który mnie kosztował 70 pln czyli wyszło mnie to 120 pln.
Nie wiem tylko po co wymieniałeś uszczelkę w skrzyni biegów ?
Przecież olej spuszcza się przez korek a nie rozbierając obudowę ASB ?
Coś mi się zdaje ze Cię lekko naciągnęli :x

Czilej, ja wymieniłem też sobie olej w tylnim moście. Koszt z olejem 70 pln.
Mój ma 13 lat i podejrzewam że NIEMCY nie wymieniali tam oleju bo w książce serwisowej nie ma wzmianki o tym. :P

No i oczywiście w silniku również olej został wymieniony. Ale to od razu po sprowadzeniu go było :)
_________________
Celinka sprzedana. Teraz Touranek w kolekcji. Na C-klase przyjdzie znowu czas :)
 
 
 
Arow 
arow

Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 10
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 05:03   

Powiedzieli mi że trzeba wymienić olej+ uszczelke mozliwe że mnie skroili powiem ci że mam pierwszy raz automat i nieznam sie zabardzo.Tak mi powiedzieli to myslałem że tak trzeba.
Ale dzieki za info będe pamietał na przyszłośc żeby warsztat omijać szerokim łukiem!
_________________
w202 99 rok 220CDI Esprit
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 12:13   

Mnie też niedługo czeka wymiana oleju w ASB.

LYJO: Masz C180 - ile wlałeś litrów do skrzyni i jakiego oleju?
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 12:25   

Hmm ja placilem za wymiane (robocizna+olej+filtr) jakies 350zł. I z tego co pamietam to byl to najtanszy zaklad z trzech w jakich bylem.
_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
grz 

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 352
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 13:23   

Po sprowadzeniu auta wymieniłem olej (Mobil ATF), uszczelkę i filtr, kosztowało mnie to ok. 300 zł. Uszczelka była do wymiany, bo przy 170km/h wyciskalo olej na układ wydechowy i robiła sie niezła zaslona dymna :mrgreen:
A fabryka przewiduje wymiane oleju m moście? Bo tego nie zrobiłem, a może powinieniem...?
_________________
V8
__________________________________________
www.gryuliczne.com
 
 
Gość

Wysłany: 10 Kwiecień 2007, 13:50   

Witam
LYJO napisał/a:
Nie wiem tylko po co wymieniałeś uszczelkę w skrzyni biegów ?

uszczelkę misy ASB, a musisz ją odkręcić / miskę /aby wymyć dno z ciemnego osadu i co b. ważne wymienić filtr oleju , spuszczając przez korek w misce zostaje ok 0,5l oleju więc uważaj przy odkręcaniu ,
czilej napisał/a:
Słyszalem, ze ponoć poltora litra wchodzi do sprzegla, czy cos.

olej też spuszczamy / o ile jest korek / z ''koła zamochowego '' :wink: / sprzęgła hydrokinetycznego , konwertora
czilej napisał/a:
Można samemu wymienic olej w tej skrzyni

mozna tylko w tej skrzyni nie masz bagnetu do kontroli stanu więc dokładnie zmierz ile było i wlej tyle samo , jednak dokładna kontrola stanu płynu ATF jest konieczna dla dobra dalszej eksploatacji . Od siebie dodam że warto w misce umieścić dwa mniejsze magnesy które będą wyłapywać opiłki .
pozdr. Jarek
 
 
marioostry 

Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 95
Skąd: 3miasto
Wysłany: 12 Kwiecień 2007, 23:23   

Przy okazji tematu i ja zadam pytanie. Co ile przejechanych kilometrów powinno wymienić się olej w skrzyni biegów automatycznej?Jakie są zalecenia lub co jaki czas Wy wymieniacie.
Pozdro
_________________
202 220 CDI ' 98
 
 
Arow 
arow

Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 10
Skąd: Trojmiasto
Wysłany: 14 Kwiecień 2007, 05:20   

Z tego co obiło mi sie o uszy olej w auto macie trzeba wymieniac co 100 tys. kilometrów.Aby skrzynia pracowała prawidłowo.Przynajmniej mi tak mówił mechanik z ASO.
_________________
w202 99 rok 220CDI Esprit
 
 
Gość

Wysłany: 30 Grudzień 2007, 13:10   wymiana ojeju w automacie CDI

wtrące kilka zdań, po pierwsze sprawdzić jakość istan oleju czyli kolor ma być dość jasny oraz ilość po nagrzanym silniku stan olej wzrasta. podstawowa sprawa jeśli pojazd
jeżdzi po miescie istnieje mozliwość wymiany a tak po wachowcach z aso w rocznikach
cdi 99r. jest lany ojej dożywotni. bagnet oleju do automata w aso lub kupić na allegro.
jeszcze jadna sprawa wymienić olej to prosta sprawa tylko czy nie będzie to gorszy niż ten który już jest
 
 
Sebastianp 
w202 c180 w210 300TD


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Sty 2007
Posty: 145
Skąd: Łaziska G. k.Tychów
Wysłany: 30 Grudzień 2007, 14:25   

LYJO napisał/a:
Arow, ja za wymianę oleju w ASB płaciłem 50pln + własny olej który mnie kosztował 70 pln czyli wyszło mnie to 120 pln.
Nie wiem tylko po co wymieniałeś uszczelkę w skrzyni biegów ?
Przecież olej spuszcza się przez korek a nie rozbierając obudowę ASB ?
Coś mi się zdaje ze Cię lekko naciągnęli :x


Na pewno nie naciągnęli , tylko zrobili tak jak należy.

Wymiana samego oleju nie wystarcza. W środku jest filtr którego nie wymieniłeś.
Poza tym porządne warsztaty robią tzw przepłukanie nowym olejem. Budowa skrzyni nie pozwala na pełną wymianę oleju. Na elementach skrzyni pozostaje 30% starego oleju. Więc dla prawidłowej wymiany potrzebne jest urządzenie które przepłukuje skrzynię pierwszym wlanym świeżym olejem (mniejszą ilością)
Przy takiej wymianie jak zrobiłeś niewiele sobie poprawiłeś jak nie zaszkodziłeś.

Został stary zasyfiony filtr i około 30% starego oleju. Więc jak się to wszystko wymieszało to masz olej stary pomieszany z nowym. Jeśli nowy olej był inny to się możesz domyśleć ....

Ja mam automata z 240tys przebiegu. Oleju w skrzyni nie ruszałem, wszystko pracuje OK.
Zdecyduję się na wymianę gdy znajdę od tego fachowców.
Poczytaj sobie na stronach o automatycznych skrzyniach.
Większość ludzi co nie wymieniło oleju jeździ bez problemu. Ci co wymienili w "zwykłych" warsztatach dziwią się dlaczego maja problemy. Często w warsztatach nawet nie wiedza co wlać ;)

Pozdrawiam
_________________
E-klasse w210 E300TD Elegance automat
C-Klasse w202 C180 Elegance automat LPG
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,114 sekundy. Zapytań do SQL: 9