Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulacja/korekcja położenia lamp (nie zarówek!!)
Autor Wiadomość
Sebo2000 

Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 67
Skąd: Pruszków
Wysłany: 28 Luty 2012, 00:20   Regulacja/korekcja położenia lamp (nie zarówek!!)

Witam kolegów.
Mam aktualnie troszkę czasu i chcę poprawić w mesiu coś, co mnie denerwuje od zakupu.
Mianowicie, jako że mój samochód pewnie jakieś przygody ma za sobą, lewa przednia lampa (klosz, światło, reflektor czy jak tam kto woli) jest wizualnie niżej niż prawa. Namacalnie można to odczuć wsadzając palce w przerwę miedzy maskę a reflektory (po lewej stronie większa). No i ostatni dowód to to, że lampa opiera się na tej listwie co jest pod lampą, a ta, zamiast na uszczelce i dopiero na zderzaku opiera się bezpośrednio na zderzaku, co powoduje jego uszkadzanie ("wycieranie" lakieru).

Chciałbym prosić Was o pomoc, o instrukcje, czy da się to wyprowadzić, podnieść "lewą stronę", żeby to miało ręce i nogi i jakoś wyglądało.
Wskazane by były wskazówki które śruby trzeba przy tej okazji poluzować, bo sam kombinowałem ale nic mi z tego nie wyszło..
Jeśli temat wcześniej się już pojawił to przepraszam, ale do niczego podobnego nie dotarłem, proszę o pokutę i rozgrzeszenie.
_________________
C180 Esprit 98r.
WDB2020181A708090
WPR :)
 
 
Stuku 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 03 Paź 2011
Posty: 165
Skąd: NO/NOS
Wysłany: 28 Luty 2012, 13:40   

Nie chcę być pesymistą ale takie położenie lamp najczęściej spowodowane jest po wypadkową przeszłością auta. Jeśli za naprawę brał się partacz typu sąsiad Pan Mietek mogą być takie efekty. Możesz pokazać jak to wygląda na zdjęciu ??
_________________
każdy właściciel BMW kupił je tylko dlatego, że nie potrafił przeliterować słowa Mercedes
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 28 Luty 2012, 19:18   

Lampa w W202 FL jest mocowana w 3 punktach: przy kierunkowskazie (2 wkrety), przy grillu i od góry.
Górne mocowanie ma regulację wysokości (plastikowa kształtka z rozpierającą blaszką wewnątrz), a boczne otwory na wkręty są większe... Daje to możliwość sporej regulacji położenia reflektora w gnieździe...

Blaszka w kształtce często jest przeżarta przez rdzę i wkręt się w niej nie trzyma. Nowy kpl mocowań reflektora to koszt, o ile pamiętam 20-30pln...
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 10