Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Domontowanie filtra kabinowego do C180
Autor Wiadomość
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 19 Kwiecień 2006, 10:46   Domontowanie filtra kabinowego do C180

Nie mam niestety filtra kabinowego w C180 '95, a bardzo mi na nim zależy!

Dzwoniłem do kilku ASO Mercedesa i w jednej powiedziano mi, że wystarczy zamontować obudowę filtra i wymienić dmuchawę (bo w wersjach bez filtra jest za słaba).
Natomiast w drugiej powiedziano mi, że trzeba jeszcze wymienić obudowę nagrzewnicy. a w trzeciej - że musze koniecznie domontować klimatyzację za 13.000 zł!

No jak widzicie - sam już nie wiem co mam zrobić?!
Gdybym wiedział, że do wymiany będzie tylko dmuchawa i ta częśc, w której siedzi filtr, to poszukałbym takich rzeczy na szrocie i po kłopoie!
Ale boję się, że do wymiany może być jeszcze kilka innych rzeczy!

Jeżeli ktoś wie jak mi pomóc to będę bardzo wdzięczny!
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
artek30 
C200 D


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 103
Skąd: busko
Wysłany: 19 Kwiecień 2006, 11:31   

a pewny jesteś że nie masz na niego miejsca?
zobacz czy nie ma zaślepki na filter i co jest pod nią
jak ja szukałem to powiedziano mi ze w c-klasie to standart i musi być
szukaj pod schowkiem
_________________
Jestem też tu: http://www.bus-forum.pl/
 
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 19 Kwiecień 2006, 13:04   

Jeszcze raz dzisiaj sprawdzę,
ale w ASO sprawdzali mi po numerze nadwozia (VIN) i potwierdzili, że nie ma filtra w moim aucie, bo jest to wersja podstawowa!
No ale jeszcze raz sprawdzę!
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 19 Kwiecień 2006, 18:55   

zmichal napisał/a:

ale w ASO sprawdzali mi po numerze nadwozia (VIN) !


No widzisz!! A myślisz, że my to szklana kulę mamy???? Przecież to kilkadziesiąt (co najmniej) różnych możliwości wyposażenia układu ogrzewania/klimatyzacji - różne roczniki, różna komunikacja z pojazdem, różne wersje wyposażenia, różne wykonania na kraj przeznaczenia itd...

ZDAJCIE SOBIE WRESZCIE SPRAWĘ (JEŻELI PYTACIE) - ŻE MERCEDES TO NIE JEST MALUCH ROBIONY W DWÓCH WERSJACH "NA KRZYŻ"!!! Jak czytam tego rodzaju pytania, to pomimo, że mam możliwości odpowiedzieć, to jednak tej odpowiedzi nie udzielam. Powód jest prosty: nie mam czasu ani ochoty na wyciąganie od najbardziej zainteresowanego bliższych szczegółów. Drugi sposób to opisanie wszystkich wersji w jednym poście - na to też nie mam czasu :? ani zresztą ochoty. Moją prośbę powtarzam już po raz kolejny,(nie tylko na tym forum) jednak jak widać bez efektu.
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 20 Kwiecień 2006, 08:19   

Gerri napisał/a:
zmichal napisał/a:

ale w ASO sprawdzali mi po numerze nadwozia (VIN) !


No widzisz!! A myślisz, że my to szklana kulę mamy???? Przecież to kilkadziesiąt (co najmniej) różnych możliwości wyposażenia układu ogrzewania/klimatyzacji - różne roczniki, różna komunikacja z pojazdem, różne wersje wyposażenia, różne wykonania na kraj przeznaczenia itd...

ZDAJCIE SOBIE WRESZCIE SPRAWĘ (JEŻELI PYTACIE) - ŻE MERCEDES TO NIE JEST MALUCH ROBIONY W DWÓCH WERSJACH "NA KRZYŻ"!!! Jak czytam tego rodzaju pytania, to pomimo, że mam możliwości odpowiedzieć, to jednak tej odpowiedzi nie udzielam. Powód jest prosty: nie mam czasu ani ochoty na wyciąganie od najbardziej zainteresowanego bliższych szczegółów. Drugi sposób to opisanie wszystkich wersji w jednym poście - na to też nie mam czasu :? ani zresztą ochoty. Moją prośbę powtarzam już po raz kolejny,(nie tylko na tym forum) jednak jak widać bez efektu.


Więc według Ciebie mam z tego typu problemami iść do księdza albo krawcowej?!!!
Przecież po to właśnie jest to forum, abyśmy poruszali różne problemy odnośnie W202 :!:

Dla osób chętnych do pomocy zamieszczam fotki tego co mam w miejscu gdzie chyba powinien znajdować się filtr przeciwpyłkowy:



Proszę, powiedzcie co ja mam tu przerobić, żeby wsadzić ten filtr?
Jak to wygląda w aucie z filtrem?
BĘDĘ WDZIĘCZNY ZA ZDJĘCIA!!!
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 20 Kwiecień 2006, 09:09   

Zapraszam tu!! http://www.filtron.com.pl...ukcje/1016k.pdf
Gerri (jedna z bardziej kompetentnych osób na forum) chciał Ci przekazać i nam wszystkicm, że przy tego typu pytaniach nr VIN jest podstawowym żródłem informacji. Dla zobrazowania sprawy wpisz na tej stronie http://www.mbclub.ru/mb/vin/?lng=eng Swój nr VIN. Zobaczysz ile Ciekawych inf. zawiera.

Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 20 Kwiecień 2006, 11:45   

Po prostu się nie zrozumieliśmy! Ja jestem tu nowy i nie wiedziałem, że po VIN-ie można wszystko rozszyfrować o danym aucie.
Mam nadzieję Geri się nie obraziłeś! A tak na przyszłość - wystarczyło napisać "podaj VIN", a nie całą litanię z morałami! :D

Dzięki Lukas za info!!!
A gdzie jest nagrzewnica?
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 20 Kwiecień 2006, 12:09   

zmichal napisał/a:

A gdzie jest nagrzewnica?


Zerknij na to. http://www.detali.ru/cat/...&SGR=045&SGN=01

W EPC (link w pierwszym chyba temacie) jest rozrysowany układ ogrzewania i wentylacji.
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 20 Kwiecień 2006, 17:31   

zmichal napisał/a:

Mam nadzieję Geri się nie obraziłeś! A tak na przyszłość - wystarczyło napisać "podaj VIN", a nie całą litanię z morałami! :D


Nie, nie obraziłem się, chociaż może trochę się zapędziłem (za co przepraszam :oops: )
Czasami chcę pomóc, ale jak się czyta "świeci kontrolka" i nic więcej: ani kiedy się zapala, ani kiedy gaśnie, ani w jakich warunkach, ani co było robione. PRZECIEŻ TO WSZYSTKO JEST SZALENIE ISTOTNE!!
Jeżeli ktoś próbuje pomóc "zdalnie" to nie ma innej możliwości, jak podać wszystkie zaobserwowane szczegóły - mogą być nieistotne dla zadającego pytanie, szalenie istotne natomiast dla odpowiadającego :shock:

Nie bierz tego w/w do siebie - zrobił się taki "post ogólny" :P
Oczywiście, że myślałem o numerze podwozia (i mogłem to napisać w tym wypadku) jednak chodzi o zasadę bardziej ogólną (nie tylko dobór częsci): TO PYTAJĄCEMU ZALEŻY NA ŚCISŁEJ ODPOWIEDZI - WIĘC NIECH TO UMOŻLIWI, SKORO INNI CHCĄ POMÓC!!!

Pzdr.

P.S.: to podaj tego VIN-a (jak się wstydzisz może być na priv) - obiecać nic nie mogę (mało casu, mało casu!!) ale jak znajdę chwilkę, to poszukam :wink:

[ Dodano: 20 Kwiecień 2006, 17:38 ]
Lukas napisał/a:

Gerri chciał Ci przekazać i nam wszystkicm, że przy tego typu pytaniach nr VIN jest podstawowym żródłem informacji.


Thx! Faktycznie, może nie każdy użytkownik Mercedesa zdaje sobie sprawę, ile informacji kryje VIN :wink:

Jeżeli forum ma (uzasadnione jak najbardziej :D ) ambicje na "wysoki poziom", to warto walczyć, żeby pytania były zadawane profesjonalnie. Wtedy profesjonalne odpowiedzi znajdą się same....
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 20 Kwiecień 2006, 19:40   

Witam kolegow pod dlugiej nieobecnosci!!

Ze zdjec wynika ze masz obudowe na filter i moze jest w nim ten filtr albo jest pusta i trzeba kupic i wlozyc, przesylam zdjecie w zalaczniku z zaznacoznym miejscem
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 21 Kwiecień 2006, 10:23   

Przemku - ale w tym miejscu co zaznaczyłeś jest dmuchawa wentylatora, a nie filtr! Wiem, bo rozbierałem! Też muślałem na początku, że tam się wkłada filtr.
Po otwarciu tej klapki uzyskujemy dostęp do łopatek dmuchawy.

Filtr jest tu:
http://www.filtron.com.pl...ukcje/1016k.pdf

Zastanawiam się czy jak wymienię tylko ten plastik, w którym jest filtr i dmuchawę to czy wszystko będzie pasowało?


PS.
Gerri - podaję VIN: WDB2020181A219655
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 21 Kwiecień 2006, 17:51   

No tak:

Nie mając pełnego VIN-u spojrzałem w EPC na auto 202018 i takie wnioski wyciągnąłęm:
Do całej skrzynki nagrzewnicy w Twoim aucie (to na środku, pod deską rozdzielczą) dla wersji BEZ filtra (też tak jak masz w aucie) nie pasuje żadna PRAWA część (tam, gdzie jest "zasys" i silniczek) z możliwością założenia filtru. Trzeba zmienić całą skrzynię nagrzewnicy - jednak nie ma tutaj konieczności założenia klimy; są również wersje z filtrem, ale bez klimy. To jest wersja oficjalna (wg EPC) Przeróbki nie robiłem, więc nie jestem w stanie określić, na ile nie pasuje prawa część (nad nogami pasażera - taka do której można zaimplementować filtr) do skrzyni nagrzewnicy którą masz w aucie. VIN który podałeś mogę rozpoznać dopiero po łykendzie - jak coś genialnego wypatrzę, to doniosę :mrgreen:
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 22 Kwiecień 2006, 20:48   

Dziękuję Ci Gerri, że zająłeś się moim problemem! :D
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje, jeżeli uda Ci się coś jeszcze ustalić!
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Gość

Wysłany: 20 Maj 2006, 11:23   Filtr przeicw pylkowy

gdzie jeste filtr przeciwylkowy żeby "smieci" nie leciały do środka?????????
Jagby coś jak go wymienić??????
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Maj 2006, 21:38   

Znajduje sie nad kolanami pasazera, musisz tylko odkrecic klape i bedziesz go widzial.
Pozdro

[ Dodano: 20 Maj 2006, 22:25 ]
Tutaj pokazane jest mniej wiecej jak wymienic ten filtr
Pozdro

Filtr przeciwpyłkowy.JPG
Plik ściągnięto 1490 raz(y) 102,86 KB

_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,204 sekundy. Zapytań do SQL: 13