Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Łukasz
26 Styczeń 2012, 18:31
Problem z SENSOREM DESZCZU
Autor Wiadomość
Gość

  Wysłany: 22 Kwiecień 2007, 23:56   Problem z SENSOREM DESZCZU

Witam

Z wracam się do Was z proźba o pomoc. Mam MB w202 z roku 2000. Mój problem jest w sensorze deszczu a dokladnie w jego działaniu. Do przedwczoraj myślalem że jest popsuty ponieważ podczas jazdy w deszczu nie dział, po wlaczeniu wycieraczka scierała jeden raz i na tym sie konczylo, ale tak jak mówilem do przedwczoraj, ponieważ przyszlo mi na mysl że spróbuje polac wodą pod ciśnieniem na szybe w miejscu sensora i tym momęcie wycieraczka zaczeła chodzić. Ucieszyłem się khhee :) .. ale niestety ona chodzi tylko pod duzym ciśnieniem wody, jak polewalem delikatnie na szybe ona nie reagowała. Czy jest możliwa moze tego sensora jakas regulacja czulości??? Czy może któs miał podobny problem???

Prosze serdecznie o jaką kolwiek pomoc ...
Z góry serdecznie dziekuje za każdy post..

Pozdrawiam
 
 
lojek 
mesio

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 607
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Kwiecień 2007, 08:20   

Czytałem na tym forum o tym, może trzeba go przeczyścić bo się czymś zasyfił?
_________________
W 202 z 1995- sprzedany
W 203 C200 K z 2002r - sprzedany
W 202 z 1993 2,2 benzyna w automacie
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi ... naprawdę ...aż ciężko czasami ich wyprzedzić.
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 23 Kwiecień 2007, 21:55   

Wystarczy lekko poślinić palec i dotknąć w polu sensora - wycieraczka powinna ruszyć.
Może ktoś wymieniał szybę, wstawił gołą bez czujnika, a czujnik przekleił. Wtedy jest gwarantowane, że czujnik działa nieprawidłowo, lub nie działa w ogóle.
 
 
kobert 

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Listopad 2010, 09:41   

podczepie sie pod tematu:

Kilka dni temu wymieniana byla przeddnia szyba. Prrzedd wymiana czujnik dzialal poprawnie. Po wymianie nie! Po wlaczeniu wycieraczek na pozycje 1 - czujnik deszczu, wycieraczka dziala w trybie ciaglym!

Wymiana byla przeprowadzana w JaanGlasie, niestety moj bladd nie sprawdzilem tego przed odbiorem auta - tj. podpisaniem dokumentu :( .

Od kolegi z w210 podmienilem czujnik /optyke - ale ten sam efekt . Co ciekawe u niego po podlaczeniu mojej optyki - tez nie dziala --> tryb ciagly.

Czy komus przychodzi do glowy co i jak moze byc nie/tak?!

ps; znalazlem jeden post z takimi objawami jednak sugestia ze jest szyba zasyfiona olejem zostala wykluczona

odpowiadajac na pytanie - nie , szyba jest zalozona prawidlowa z czujnikiem , nie byl przeklejany tylko fabrycznie zamontowany.

Maciek

[ Dodano: 4 Listopad 2010, 09:29 ]
jedna rzecz mi zasugerowal "mechanik" w Jaanglasie, poniewaz nie wyciagal wycieraczki (ramienia) przy montazu, poniewaz okazalo sie ze wycieraczka jest podlaczona bez kostki (bezposrednio) . Czy wycieraczka jest jakos powiazana "elektrycznie" z czujnikiem deszczu. Zmierzam do tego , ze moze ktorys przewod sie "odlaczyl" gdy fach'man tam grzebal...

Maciek
_________________
c240 esprit 99r automat sedan
WDB2020261F824024
Ostatnio zmieniony przez G. 4 Listopad 2010, 09:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
madzara31 

Pomógł: 95 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 3313
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 4 Listopad 2010, 11:05   

Witam posiadacza sensora deszczu.Czy sensor u ciebie miał podstawę plastikowa czy szklaną ?Szły takie i takie :!: Jeśli nie wiesz to jedź i spytaj majstra co robił (odklejał czujnik ),z czego była stopka sensora(ta część co się styka z szybą).Nie sugeruj mu nic.Jeśli odpowie na pewniaka :!: że plastik,to bardzo mi przykro,ale te są jednorazowe.Jeśli szklany to znaczy że nie podłączyli,coś zepsuli lub zabrali dobry ,a wstawili zepsuty.
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 4 Listopad 2010, 11:26   

madzara31, ale czy szyba nie musi być od razu z czujnikiem deszczu ??

w Pilkingtonie jak się pytałem kiedyś dla kolegi o szybę to ważne było czy z czujnikiem czy bez, jak na to spojrzysz ?? kto ma rację :)
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
madzara31 

Pomógł: 95 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 3313
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 4 Listopad 2010, 12:29   

maurycy napisał/a:
kto ma rację :)
Ja.Jeśli zastosowano w szybie plastikowy sensor to trzeba zamawiać z sensorem- to przecież wynika z mojego poprzedniego postu.
PS.Taki bystry jestem bo jak spec z serwisu Pilkingtona wymieniał mi szybę, to opowiadał co i jak. :wink:
 
 
kobert 

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Listopad 2010, 13:40   

madzara31 napisał/a:
maurycy napisał/a:
kto ma rację :)
Ja.Jeśli zastosowano w szybie plastikowy sensor to trzeba zamawiać z sensorem- to przecież wynika z mojego poprzedniego postu.
PS.Taki bystry jestem bo jak spec z serwisu Pilkingtona wymieniał mi szybę, to opowiadał co i jak. :wink:


i wlasnie byla juz z "wbudowanym" sensorem, nic nie bylo przeklejane itp, do tego nastepnie przeklada jest "optyka" czarne pudeleczko. Wlasnie majster tam zasugerowal mi ze to ten element musi byc zepsute skoro nie dziala teraz, zwlaszcza ze bez podlaczania tego "pudeleczka" wycieraczka dziala w trybie czasowym.
Zreszta pisalem wczesniej ze podmienialem ten element z kolegi w210 i co ciekawe nie dzialalo u mnie na jego elemencie, a u niego na moim. Wiec...tego nie rozumiem tez.
_________________
c240 esprit 99r automat sedan
WDB2020261F824024
 
 
 
maurycy 
C43 ///AMG


Pomógł: 97 razy
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 5420
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 4 Listopad 2010, 13:54   

madzara31 napisał/a:
Ja.


ołrajt :) :mrgreen:
_________________
MB C43 AMG
Szmaragdowe C43 AMG 98'
WDB2020331F726355

nie mam czasu pomagać poza forum, proszę nie wysyłać do mnie maili z pretensjami :)
 
 
madzara31 

Pomógł: 95 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 3313
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 4 Listopad 2010, 14:31   

kobert napisał/a:
Zreszta pisalem wczesniej ze podmienialem ten element z kolegi w210 i co ciekawe nie dzialalo u mnie na jego elemencie, a u niego na moim. Wiec...tego nie rozumiem tez.
Czyli co ? Szyba wadliwa ?A jakiej marki ta nowa szyba ?

[ Dodano: 4 Listopad 2010, 13:35 ]
Moją chodź montowali w autoryzowanym serwisie "Pilgtona" to pod sensor zamówili Securita takiego jak na pierwszy montarz,ale bez znaczka :mb: Majster stwierdził że pod sensor ta opcja będzie "bezpieczniejsza" - nie wiem co miał na myśli.
 
 
kobert 

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd: Gliwice
Wysłany: 4 Listopad 2010, 19:24   

madzara31 napisał/a:
kobert napisał/a:
Zreszta pisalem wczesniej ze podmienialem ten element z kolegi w210 i co ciekawe nie dzialalo u mnie na jego elemencie, a u niego na moim. Wiec...tego nie rozumiem tez.
Czyli co ? Szyba wadliwa ?A jakiej marki ta nowa szyba ?

[ Dodano: 4 Listopad 2010, 13:35 ]
Moją chodź montowali w autoryzowanym serwisie "Pilgtona" to pod sensor zamówili Securita takiego jak na pierwszy montarz,ale bez znaczka :mb: Majster stwierdził że pod sensor ta opcja będzie "bezpieczniejsza" - nie wiem co miał na myśli.



w Jaanglasie uzywaja nordglass , tez to podejrzewam , tylko dziwi mnie ze na mojej optyce (mam na mysli czarne pudeleczko, ktory przyczepia sie do sensora) nie dziala rowniez u znajomego, ma taki sam objaw jak u mnie - tryb ciagly
_________________
c240 esprit 99r automat sedan
WDB2020261F824024
 
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 4 Listopad 2010, 21:14   

Zdejmij to pudełeczko, zajrzyj do środka i zobacz czy (bodajże powinny być cztery) są całe elementy optyczne. Przede wszystkim jedź do firmy która wstawiała szybę i reklamuj, powinni dać w JAAN-ie gwarancję, jeżeli sensor nie działał to na karcie pracy powinni napisać, a Ty własnoręcznym podpisem oświadczasz, że to czy to masz uszkodzone. Znam ich procedury więc nie powinieneś odpuścić, jeżeli będą zbywać Cię napisz do mnie :wink: Oczywiście jeżeli w 100% działał Tobie sensor przed wymianą szyby.
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
kobert 

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 73
Skąd: Gliwice
Wysłany: 18 Listopad 2010, 20:46   

sprawa rozwiazania, po "duszeniu" Jaanglassa zamowili szybe pelingtona, wstawili i ku ich zdziwieniu czujnik dziala , oddali kluczyki ze zdziwieniem ze to ich pierwsza taka sytuacja i podziekowalem :-)

dziekuje all za pomoc zwlaszcza Adaśko
_________________
c240 esprit 99r automat sedan
WDB2020261F824024
 
 
 
Adaśko 
Pomorskie

Pomógł: 100 razy
Dołączył: 18 Cze 2007
Posty: 2557
Skąd: Rumia
Wysłany: 19 Listopad 2010, 09:19   

Cieszę się, że mogłem co nie co podpowiedzieć i pomogło :wink:
_________________
Pozdrawiam Adam
S203 2,7 CDI WDB2032161F389561

 
 
madzara31 

Pomógł: 95 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 3313
Skąd: Centrum Wszechświata
Wysłany: 19 Listopad 2010, 09:27   

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: "Majster stwierdził że pod sensor ta opcja będzie "bezpieczniejsza" - nie wiem co miał na myśli."
Teraz już wiem co do mnie mówił. :wink: Pozdro, niech pracuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,073 sekundy. Zapytań do SQL: 7