Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświetlenie wnętrza jaśnieje kilka min. po starcie silnika
Autor Wiadomość
notturnomarco 


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 57
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 15 Wrzesień 2012, 00:05   Oświetlenie wnętrza jaśnieje kilka min. po starcie silnika

Witam. Jakiś czas temu zauważyłem w swoim :mb: dziwną (jak dla mnie) rzecz - mianowicie - po uruchomieniu silnika (2,5TD) jak zwykle czekam aż się choć trochę rozgrzeje - po kilku minutach silnik zmienia ton dźwięku pracy (na niższy - choć obroty przy tym się nie zmieniają) i oświetlenie wnętrza samochodu natychmiast jaśnieje - zupełnie jakby alternator zaczął dopiero podawać prąd lub jakbym wyłączył coś cholernie prądożernego :? - dodam, że po uruchomieniu rozgrzanego silnika sytuacja jest podobna, z tą różnicą że po ok. 1-2 sek. od momentu zaskoku silnika -> co to może być :?: czy to podgrzewanie paliwa? moduł grzania świec jeszcze jakiś czas od startu zimnego silnika wciąż grzeje? czy może to alternator tak późno się wzbudza?... :roll: czy ktoś z Was też tak ma w swoim :mb: ? Alternator tak czy siak za miesiąc lub 2 idzie do wymiany bo obecnie jest 70A (gdzie powinien być min. 90A), ale wolałbym już teraz wiedzieć czy coś jeszcze mam do naprawy/wymiany. Wszelkie podpowiedzi i sugestie mile widziane :) Pozdrawiam.

Problem tymczasowo rozwiązany wymianą regulatora napięcia - wymiana alternatora na nowy, mocniejszy musi poczekać bo trza było porobić kilka innych rzeczy...
_________________
Był Golf 2 (1,8 benz., ASB, 1985r)
Było BMW E36 (2,0 VANOS, benz., ASB, 1995r)
Był C250TD (2,5TD, ASB, 1997r)
Był Focus MK1 (2,0 benz., ASB, 2003r)
Było Audi A4 (2,4 benz., ASB, 1999r)
Jest BMW E39 (2,2 2xVANOS, benz., ASB, 2003r)
Ostatnio zmieniony przez notturnomarco 22 Październik 2012, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TraczU 
Michał


Pomógł: 106 razy
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3854
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 15 Wrzesień 2012, 00:38   

notturnomarco, jaki masz akumulator? liczysz się z tym, że jesli jest za mały to przy wymiane alternatora dojdzie Ci koszt wymiany aku ?
_________________

Lowered KOMPRESSOR AMG
 
 
 
notturnomarco 


Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 57
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 15 Wrzesień 2012, 01:52   

TraczU napisał/a:
notturnomarco, jaki masz akumulator? liczysz się z tym, że jesli jest za mały to przy wymiane alternatora dojdzie Ci koszt wymiany aku ?


Tym się nie martwię bo aku mam taki jaki wg. VIN mieć powinienem (czyli ~70Ah), tylko alternator mam niezgodny z VIN -> powinien być 90A, a jest tylko 70A (pewnie oryginalny padł i poprzedni właściciel wstawił taki jaki znalazł na szrocie)...akurat mam pretekst do wymiany alternatora bo ten, który mam teraz daje za mało prądu (w najlepszym wypadku pewnie regulator napięcia padł)...a że lubię jeździć w plener i lubię korzystać z elektrycznych dobrodziejstw techniki, rozważam też wstawienie alternatora 115A i aku ~100Ah :wink: w końcu automata nie da się odpalić na pych jak aku zdechnie, więc lepiej mieć więcej prądu do dyspozycji... :P

Problem tymczasowo rozwiązany wymianą regulatora napięcia - wymiana alternatora na nowy, mocniejszy musi poczekać bo trza było porobić kilka innych rzeczy...
_________________
Był Golf 2 (1,8 benz., ASB, 1985r)
Było BMW E36 (2,0 VANOS, benz., ASB, 1995r)
Był C250TD (2,5TD, ASB, 1997r)
Był Focus MK1 (2,0 benz., ASB, 2003r)
Było Audi A4 (2,4 benz., ASB, 1999r)
Jest BMW E39 (2,2 2xVANOS, benz., ASB, 2003r)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,094 sekundy. Zapytań do SQL: 9