Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
odgrzewany kotlet...
Autor Wiadomość
TAQ 
sto(L)ica


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1872
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Listopad 2012, 17:16   odgrzewany kotlet...

Witajcie, chcialem aby odkopali mi temat z archiwum jednakze nie bylo to podobno mozliwe wiec musze zalozyc nowy. Zapewne wielu z was podejdzie do tego olewczo bo ile razy mozna pytac o to samo ale obecnie kupno samochodu aby byl tego wart nie jest takie proste i dlatego potrzebuje o wasze opinie, moze ocene, podzielenie sie doswiadczeniem albo dowiem sie czegos ciekawego czego nie wiedzialem...

Czas rozstac sie z moja celinka, na zakup nowego autka maksymalnie bede mial zapewne okolo 40 tysiecy, ale nie chcialbym wydac wiecej nic 30/makssymalnie 35 bo wiadomo ze cos tam trzeba by byo w nim zrobic a to moze jakies felgi dokupic, albo audio, oplacic ubezpiecznie podatek itp itd, dlatego tez 35 to jest dla mnie górna granica.

Mam kilka juz swoich typów zarówno jezeli chodzi o silniki benzynowe jak i dieslowskie, to co napewno musi byc to ze golasa nie zaakceptuje, pewny wypas i jakos wykonczenia musi byc na odpowiednim poziomie, w sumie wolalbym skrzynie manualna (ale nie koniecznosc), silnik aby byl conajmniej 150 konny (tutaj chodza w gre silniki VAG-owskie 1.9 TDI bo mam czlowieka który mi podciagnie je nawet do 170 kucy bez jakiegos wiekszego zagrozenia dla calosci napedu i skrzyni), wolalbym naprzod tył ale z tych aut co wam przedstawie bedzie to w sumie nie mozliwe, naped na 4 łapy odpada ze wzgledu na koszty naprawy. Autko powinno byc oszczedne jezeli chodzi o paliwo (ale bez przesady nie boje sie spalania 12 litrow jak bedzie to silnik 200 konny), jak bedzie trzeba to wchodzi mozliwosc zalozenia gazu, naprawy powinny byc takze w granicach rozsadku (dlatego tez 1.9 tdi - znany motor).

Oto kilka marek które by mnie interesowaly:

Audi - A3 po 2003 roku w Sportbacku, z silnikiem 1.9 i najlepiej w S-line. W gre wchodza takze silniki benzynowe tak miej wiecej do 2.0 najlepiej z turbinka. Moze autko nie za duze ale podoba mnie sie, bagaznik okolo 350 litrow mysle ze by styknal.

Audi - A4 - mniej wiecej to samo co sie tyczy A3.

BMW - E39, benzynka okolo 2 litry, albo 3.0 w dieslu. Ten samochod podoba mi sie tylko w sedanie, no i dobrze jak by byl na full wypasie w wersji Indywidual.

BMW - E90 - ciekawa propozycja ale w tej kwocie znalezc cos dobrego bedzie pewnie ciezko.

VW - Passat B6 - z silnikiem tak samo 1.9 albo benzynka. Autko wg mnie ciekawe i nie bywa w golasie, jezdzi tego sporo ale ma ten samochodzik cos w sobie.

Toyota - Avensis i Corolla Verso - tutaj pojawia sie problem z moca silnika bo owe D4D maja tylko 116 kucy, 1.8 w benzynie chyba 130 niecale a nie wiem jak to sie czuje na chipie i jak inne podzespoly. Ale jedno i drugie autko jest typowo rodzinne co dla mnie jest wazne i uzykownicy sobie je chwala.

Subaru - Forester, duzy fajny i slniki Subaru to wchodza w gre tylko benzynowe.
Legancy - w kombi/

Mazda - 6 okolo rocznika 2006-2007, takze tylko w kombii (wybor tylko ze wzgledu na to ze jest nie brzydka, ale tutaj tez lekki problem z moca w dieslu bo 2.0 - 136 KM)

Ford (tak jeden bedzie z Fjordów) - S-MAX - podobny do Toyoty Corolli Verso, z dwojga zlego wolalbym Toyote ale S-Max jest tez ciekawy chociaz do tej kwoty bedzie ciezko kupic cos ciekawego.

Skoda - Octavia II z silnikiem 1.9 (nie 2.0) albo tez silniczek benzynowy. Tutaj bedzie ciezek z wypasem ale mozna trafic cos ciekawego. Jezeli chodzi o Skode to wchodzi w gre takze Superb ten starszy i tam ciekawy jest silnik 1.9 albo benzynowy chyba 2.6?

Peugeot - tylko 407 w kombii - z tego wzgledu ze mojej siostry faceta ojciec pracuje w serwisie Peugeota juz 15 lat wiec by mi sprawdzil autko calkosciowo albo bym brał od nich jakas uzywke. Minus - 2.0 HDI tylko 136 kucy. a nie wiem jak z innym silnikami

To sa moje typy, raczej nie dopuszczam do kupna wynalazkow typu KIA itp, Opel wg mnie jest zbyt plastikowy i jakos mi nie lezy. Prosilbym o jakies opinie na temat tych samochodow, moze cos na co by zwrocic uwage? Co jezeli chodzi o Mercedesy? Oczywiscie dopuszczam taka mozliwosc w210 w sedanie wchodzi w gre ale musi byc naprawde kozakiem bo nie urzeka mnie jako tako dlatego musi mi sie spodobac bardzo, jezeli chodzi o w203 to troszke male ale tak jak w210 jezeli bedzie ciekawa wersja i pewny samochod to moge to przemyslec. Jezeli chodzi o 210 to 3.2 cdi albo kompressory, jezeli chodzi o 203 to tylko 1.8 i 2.0 w kompresorze. w202 tylko niektore forumowe bym wział tych z allegro nie tykam.

Z góry dzieki za opinie i pomoc!
Pozdro!
_________________
Przyhamuj mordę i nie gadaj więcej nic
I niechaj każdy wie: kto na nas szarpie się,
To zara bokiem mu to wyjdzie - może nie?
Na Warszawiaka nie ma cwaniaka -
Chcesz z nami zacząć to se trumnę wcześniej kup
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Listopad 2012, 21:05   

Szczerze powiedziawszy, jak tu nie ma za bardzo :mb: to może udaj się na forum ogólnomotoryzacyjne? ;)
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
TAQ 
sto(L)ica


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1872
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Listopad 2012, 21:10   

Camel-, wiesz dobrze ze mogą mi tam napisac o wszystkim, jest tutaj pare osob co jezdzi/jezdzilo roznymi samochodami wiec licze na jakas opinie - jak sie nie uda to trudno bede szukal sam :)
_________________
Przyhamuj mordę i nie gadaj więcej nic
I niechaj każdy wie: kto na nas szarpie się,
To zara bokiem mu to wyjdzie - może nie?
Na Warszawiaka nie ma cwaniaka -
Chcesz z nami zacząć to se trumnę wcześniej kup
 
 
 
MICHAL200 
Michal200


Pomógł: 187 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 7365
Skąd: _____
Wysłany: 22 Listopad 2012, 21:13   

Z BMW poleciłbym E46 :wink:
_________________
Zapraszam
https://www.facebook.com/...96971867316029/

W211 E240 Elegance USA
WDB2110611A465003

EX: W202 C 180 1999r. Classic Selection -> Sport DTM USA
WDB2020181A823149
http://www.w202.pl/viewto...t=19013&start=0
EX: W202 C180 1997r.
 
 
 
TAQ 
sto(L)ica


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1872
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Listopad 2012, 21:20   

MICHAL200, no tutaj jest ten sam problem co z w203... ostatecznosc ze wzgledu na miejsce w srodku - wiem ze np w A3 nie bedzie go wiecej ale wtedy kupuje auto z rocznika powiedzmy 2006/07 a nie z 2001... niby ludzie nie kieruja sie tym ktory rok ale wg mnie to gowno prawda, zmienia sie wyposazenie, inna kwota za ubezpieczenie itp...
Ja sie zastanawialem czy nie dolozyc do E60 ktore wg mnie jest kozakiem ale... ktos kto sie na tym zna powiedzial ze NIE ;)
_________________
Przyhamuj mordę i nie gadaj więcej nic
I niechaj każdy wie: kto na nas szarpie się,
To zara bokiem mu to wyjdzie - może nie?
Na Warszawiaka nie ma cwaniaka -
Chcesz z nami zacząć to se trumnę wcześniej kup
 
 
 
TraczU 
Michał


Pomógł: 106 razy
Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3854
Skąd: Okolice Łodzi
Wysłany: 23 Listopad 2012, 00:08   

TAQ, moj bardzo dobry kumpel ma e90 od 6 lat, 320d 170 koni w tym momencie 170tys przebiegu, poza wymianą klocków i jednej postojówki w Ringu nic absolutnie mu się z nią nie działo.
_________________

Lowered KOMPRESSOR AMG
 
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11979
Skąd: Perzów
Wysłany: 23 Listopad 2012, 14:26   

Ale co się może w prawie nowym aucie zepsuć? Moim zdaniem kupując auto powiedzmy 6letnie, z pewnego źródła jeden pies co sie kupi bo ryzyko awarii i tak znikome, nawet po tych 150tys km.
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11979
Skąd: Perzów
Wysłany: 23 Listopad 2012, 14:29   

TAQ napisał/a:
niby ludzie nie kieruja sie tym ktory rok ale wg mnie to gowno prawda, zmienia sie wyposazenie, inna kwota za ubezpieczenie itp...

W sumie wg tego co piszesz, to może lepiej kup cos z salonu, bo w tych pieniądzach już cos kupisz 8)
Po autach które wymieniłeś trudno zgadnąć czego tak naprawdę szukasz. Czy auta rodzinnego, czy jakiejs limuzyny klasy premium- rozbieźnośc naprawdę spora
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
TAQ 
sto(L)ica


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1872
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Listopad 2012, 19:14   

perzu126, no wg mnie wszystko poza moze A3 jest autem rodzinnym... szukam autka rodzinnego, ze sportowym zacieciem, A3 jest tutaj bo mi sie niesamowicie podoba...

perzu126 napisał/a:
W sumie wg tego co piszesz, to może lepiej kup cos z salonu, bo w tych pieniądzach już cos kupisz 8)


jak bym chcial kupic to bym kupil ale juz napisalem ze wynalazki typu KIA mnie nie interesuja, chce samochod dobrej marki co swiadczy o jego jakosci a nie taki ze bedzie po 20 tysiacach kazdy plastik skrzypial...
_________________
Przyhamuj mordę i nie gadaj więcej nic
I niechaj każdy wie: kto na nas szarpie się,
To zara bokiem mu to wyjdzie - może nie?
Na Warszawiaka nie ma cwaniaka -
Chcesz z nami zacząć to se trumnę wcześniej kup
 
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11979
Skąd: Perzów
Wysłany: 23 Listopad 2012, 19:21   

No i jeszcze A4 odpada, bo to poziom miejsca A3- nawet w203 jest większe. Ale jeśli potrzebujesz przewieśc dziecko i zone to te vany sobie odpuść, tak naprawde takie A4 kombi czy nawet to BMW e90 touring wystarczy w zupełności, jeśli nie chcesz juz w203.
Co do nowego auta to kupując sobie takie Punto załóżmy, to jest to dobra alternatywa, jesli chcesz nim jeździc powiedzmy 10lat, robiąc przez ten czas jakies 100tys km. Wtedy masz świety spokój, bo w zasadzie tankujesz i jeździsz.
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
TAQ 
sto(L)ica


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1872
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Listopad 2012, 19:32   

perzu126, ja narazie wstawilem to co mnie sie podoba przede wszystkim... znajomy ma dzieciaka i wlasnie jezdzi Verso, wg mnie to fajny wybor nawet jako samochod na codzien ;)

perzu126 napisał/a:
jeśli nie chcesz juz w203.


nie powiedzialem ze nie chce, ale wydaje mi sie ze bedzie latwiej znalezc Skode czy nawet Paska ktory jest czesto sluzbowy w dobrym stanie niz w203 niestety... takie jest moje odczucie po tym co patrze i czytam na forum ;)

perzu126 napisał/a:
BMW e90 touring


prawda... ja ide ta mysla ze nie chce wielkiego autka no moze poza ta Corolla bo jak mlody zacznie chodzic to na wozek itp mi nie bedzie potrzeba az tyle miejsca... Dlatego tez patrze na A3, ale tutaj np sie odzywa wyjazd na wakacje albo jak jezdze na mecze... 4 osoby i torby to w 202 juz bardzo duzo, a na wakacje to do takiej a3 to pewnie by trzeba bylo trumne na dach ale to tez nie problem wg mnie...
_________________
Przyhamuj mordę i nie gadaj więcej nic
I niechaj każdy wie: kto na nas szarpie się,
To zara bokiem mu to wyjdzie - może nie?
Na Warszawiaka nie ma cwaniaka -
Chcesz z nami zacząć to se trumnę wcześniej kup
 
 
 
Dżony 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 598
Skąd: Polska B
Wysłany: 23 Listopad 2012, 19:49   

A nie wolisz dołożyć paru tysięcy i kupić nową Octavię tour?
http://otomoto.pl/skoda-o...-C25767426.html
nawet z LPG fabrycznym.
http://otomoto.pl/skoda-o...-C25852737.html
Pojemne auto, prosty silnik i gwarancja.
Mając do wyboru samochody podobne wielkościowo lepszych marek z przebiegami pod 200tys. km a to zdecydowanie wolałbym nówkę, to nie są samochody jakościowo na poziomie W202.
 
 
TAQ 
sto(L)ica


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1872
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Listopad 2012, 19:51   

Dżony, jezdziles kiedys Octavia? Te sa strasznymi golasami, no i nie maja podstawowego warunku...Mocy...
_________________
Przyhamuj mordę i nie gadaj więcej nic
I niechaj każdy wie: kto na nas szarpie się,
To zara bokiem mu to wyjdzie - może nie?
Na Warszawiaka nie ma cwaniaka -
Chcesz z nami zacząć to se trumnę wcześniej kup
 
 
 
Dżony 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 25 Wrz 2011
Posty: 598
Skąd: Polska B
Wysłany: 23 Listopad 2012, 20:09   

Jeździłem, jak na samochód za te pieniądze to jest całkiem przyzwoita.
Akurat znajomy sprzedaje mocne kombi i to w Twoim mieście:
http://otomoto.pl/saab-9-...-C26115690.html
luksusów i mocy Ci nie powinno zabraknąć, dodatkowo sporo poniżej budżetu.
 
 
TAQ 
sto(L)ica


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1872
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Listopad 2012, 20:45   

Dżony, no za te pieniadze czyli powiedzmy 50 bym kupil juz Scouta albo RS bo przynajmniej troszke z przyjemnosci z jazdy... to dla mnie jak bym wybieral miedzy Elegance z 97 roku albo golasem Classiciem z 99...

A co do Saaba... no samochod piekny, jezdzilem dokladnie takim, ale skarbonka jak malo co ;)
_________________
Przyhamuj mordę i nie gadaj więcej nic
I niechaj każdy wie: kto na nas szarpie się,
To zara bokiem mu to wyjdzie - może nie?
Na Warszawiaka nie ma cwaniaka -
Chcesz z nami zacząć to se trumnę wcześniej kup
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 5