Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
13 Styczeń 2012, 01:03
zapalniczka, popielniczka
Autor Wiadomość
grzesiekx 


Pomógł: 95 razy
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 1441
Skąd: słupsk
Wysłany: 20 Maj 2007, 23:02   zapalniczka, popielniczka

Witam.
Nie dziala mi zapalniczka ani popielnicza (tzn nie ma podswietlania w popielniczce) wiec dzisiaj mialem troche czasu i to wszystko wymontowalem okazalo sie ze nic nie jest podlaczone :P w popielniczce jest miejsce na wtyczke ale nie mam zadnej wtyczki pełno kabelkow lezy nie podlaczonych do niczego, widac ze ktos sie tam troche bawil pewnie dlatego ze mam wersje taxi i poodlaczane sa niektore przyciski :) moze ktos zrobic zdjecie jak to powinno dokladnie wygladac jakie kolory kabelkow czy cos bo moze kupil bym wtyczke i sam bym dal rade to jakos usprawnic :)

Pozdrawiam.
_________________
VW Touran 2.0 TDI DSG '12
ex W202 C200 '00
ex W211 E320 '02
ex S203 C320 '02
ex W210 E200 '01
ex S203 C180 Kompressor '06
ex W210 E200 CDI '00
ex S202 C220 CDI '99
ex W210 E230 '97
ex W124 250D '91
 
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 7 Sierpień 2008, 22:01   

Przy okazji - który bepiecznik odpowiada za gniazdo zapalniczki i podświetlanie popielniczki :?:
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 8 Sierpień 2008, 00:31   

zmichal napisał/a:
Przy okazji - który bepiecznik odpowiada za gniazdo zapalniczki i podświetlanie popielniczki :?:

To są dwie odrębne funkcje - tak więc nie może być za nie odpowiedzialny jeden bezpiecznik. Poza tym pytanie jest bardzo ogólnikowe: coś innego będzie w aucie ze "scyzorykiem:" a co innego w aucie z "rybką" - to zupełnie inne auta!
 
 
art-34 
C220 Elegant D 16V

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 251
Skąd: LB
Wysłany: 8 Sierpień 2008, 01:18   

Gerri napisał/a:
zmichal napisał/a:
Przy okazji - który bepiecznik odpowiada za gniazdo zapalniczki i podświetlanie popielniczki :?:

To są dwie odrębne funkcje - tak więc nie może być za nie odpowiedzialny jeden bezpiecznik. Poza tym pytanie jest bardzo ogólnikowe: coś innego będzie w aucie ze "scyzorykiem:" a co innego w aucie z "rybką" - to zupełnie inne auta!


Witam!
Enter...
Jeśli poprzedni właściciel miał zapędy domorosłego elektronika-pajęczarza to powodzenia życzę,a jeśli "oryginał" looknij połączenia na kostkach, stan naładowania akumulatora nie jest bez znaczenia...
Pzdr!
_________________
Wiek średni poznajemy po tym jak szeroki umysł z wąską talią zamieniaja się miejscami... ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W202
WDB2021211A327558
http://www.partscatalog.ru/mercedes/ wklejamy Vin i kod do radia gratis... ;)
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 8 Sierpień 2008, 11:59   

Cytat:
To są dwie odrębne funkcje - tak więc nie może być za nie odpowiedzialny jeden bezpiecznik. Poza tym pytanie jest bardzo ogólnikowe: coś innego będzie w aucie ze "scyzorykiem:" a co innego w aucie z "rybką" - to zupełnie inne auta!


Pytam, bo nagle przestała mi działać zapalniczka i podświetlanie popielniczki.
I zaczynam kojarzyć, że wcześniej używałem lodówki turystycznej w gnieździe zapalniczki.
Dlatego najpierw chciałem zacząć od bezpieczników
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
patryk84 


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 467
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 8 Sierpień 2008, 12:52   

U mnie jest inna bajka, gdy kupiłem auto zapalniczka działała ok, teraz gdy ją wcisne nie działa, jednak gdy docisne ją palcem i trzymam tak docinsniętą na maxa to grzeje się. Aha i jakie podświetlenie? U mnie nic tam się nie podswietla :?
_________________
C 180 grudzień 94 ELEGANCE
www.pokochajmilosc.pl
www.zupkachinska.com.pl
 
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Sierpień 2008, 18:30   

patryk84 napisał/a:
Aha i jakie podświetlenie? U mnie nic tam się nie podswietla

W popielniczce po prawej stronie jest taki biały plastik tam powinno być podświetlenie
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11 Sierpień 2008, 16:49   

Mam do kolegów pytanko, czy zaroweczke z podswietlenia popielniczki mozna wyciagnac po prostu do gory (np: pinseta) czy konieczny jest demontaz calosci?, Pozdrawiam
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Sierpień 2008, 16:56   

Raczej będziesz musiał zdemontować całą popielniczkę, inaczej do żarówki się nie dostaniesz, poniewasz ten biały plastik ją zasłania
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11 Sierpień 2008, 17:27   

hmm wlasnie wyjalem wklad popielniczki i zaroweczka jest dostepna w takiej wnece (plastik jest wbudowany we wklad popielniczki , ktory jest wyciagalny), faktem jest ze jest malo miejsca ale chyba pinseta dam rade to wyjac, pzdr
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Sierpień 2008, 19:53   

a no faktycznie ten plastik przecież jest przyczepiony do wkładu popielniczki, sorry za wprowadzenie w błąd :oops:
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 11 Sierpień 2008, 22:48   

spox, operacja juz zakonczona (5 min roboty), ale swoja droga zauwazylem jeszcze cos, fotel kierowcy przesuwa mi sie do tylu w mniejszym zakresie niz pasazera, nie zebym narzekal bo i tak wtedy mam az nadto przestrzeni ale sie zastanawiam czy to normalne czy moze ja mam cos nie tak?

Fotel kierowcy cofa sie az ruchome szyny fotela dojda do konca prowadnicy i stop, a fotel pasazera cofa sie kapke dalej, tzn szyny fotela wychodzą poza prowadnice, zreszta tam na prowadnicach sa wyczuwalne jakby takie zwezenia na koncu i chyba maja zapobiegac zbyt dalekiemy wysunieciu, zastanawia mnie tylko ta kwestia roznicy, :D (swoja wage mam ale bez przesady :) wiec fotel chyba tak mial fabrycznie )
 
 
blackberry 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Częstochowa / Śląsk
Wysłany: 27 Listopad 2008, 13:49   

Witam, podlacze sie troszke pod temat - jak wyjac ta cholerna mala zaroweczke - da sie to zrobic bez demontazu popielniczki? niby po wyjeciu wkladu jest dostep do zarowki ale penseta sie slizga po zarowce nawet po wczesniejszym oklejeniu tasma izolacyjna i nie da rady w zaden sposob. zarowka wychodzi do gory mam nadzieje (wysuwa sie) i nie jest zabezpieczona zadnymi bolcami - pytam bo kto wie jakie licho tam siedzi a wypadaloby wymienic.
_________________
C180 95r. benz. Esprit - WDB2020181A299778
 
 
 
silverhammer12 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 289
Skąd: Śląsk
Wysłany: 27 Listopad 2008, 14:01   

blackberry napisał/a:
Witam, podlacze sie troszke pod temat - jak wyjac ta cholerna mala zaroweczke - da sie to zrobic bez demontazu popielniczki? niby po wyjeciu wkladu jest dostep do zarowki ale penseta sie slizga po zarowce nawet po wczesniejszym oklejeniu tasma izolacyjna i nie da rady w zaden sposob. zarowka wychodzi do gory mam nadzieje (wysuwa sie) i nie jest zabezpieczona zadnymi bolcami - pytam bo kto wie jakie licho tam siedzi a wypadaloby wymienic.


Ja to wymienialem bez demontazu. Penseta troszke pomogla ale w koncu zlapalem zaróweczke patyczkami (prawie jak u chinczyka) lekko podwazylem i po chwili walki wyszla. Zas montaz nowej po kilku fikusnych minutach zabawy i moich zgrubialych palcach zakonczyla moja polowica zgrabnie finalizujac cala akcje :D :D. Po prostu wiecej cierpliwości young Jedi :D
 
 
blackberry 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 33
Skąd: Częstochowa / Śląsk
Wysłany: 27 Listopad 2008, 16:09   

ok. lece do chinczyka po paleczki :) a jak moja dziewczyna przyjdzie z pracy to sie zajmie tym cholerstwem bo ja sie za to nie biore - dzieki.
_________________
C180 95r. benz. Esprit - WDB2020181A299778
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,181 sekundy. Zapytań do SQL: 10