Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiskoza Raz jeszcze
Autor Wiadomość
respected

Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 70
Skąd: Norway Namna
  Wysłany: 10 Czerwiec 2007, 03:54   Wiskoza Raz jeszcze

Witam mam pytanko czy istnieją inne niesprawnosci wiskozy oprocz brsku oleju bo uzupełniłem olej w swojej Mobil 10w-40 silnikowy i wydaje mi sie ze wiatrak nie osiaga pelnej predkosci i w czasie postoju temperatura rosnie do 100St(w202 09.1995 220D) wiec wnioskuje ze musi byc w tym cos jeszcze oprocz oleju(zastosowałem mobil 10w-40 silnikowy i wydaje mi sie ze olej jak sie nagrzewa to robi sie rzadszy wiec niemozliwe jest zwiekszenie obrotow wiatraka na goracym silniku czy sie myle????) i nie zauwazyłem u siebie zeby jakos specjalnie dmuchal wiatrak przynajmniej nie tak jak u innych osob na forum ze słychac go czy daje jakis specjalny podmuch. Z gory dziekuje za podpowiedzi co to moze byc i pozdrawiam Uzytkowników :mb:
 
 
 
maromer 
C200 Sport 95r

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 444
Skąd: Pułtusk
Wysłany: 10 Czerwiec 2007, 10:56   Re: Wiskoza Raz jeszcze

respected napisał/a:
Witam mam pytanko czy istnieją inne niesprawnosci wiskozy oprocz brsku oleju bo uzupełniłem olej w swojej Mobil 10w-40 silnikowy i wydaje mi sie ze wiatrak nie osiaga pelnej predkosci i w czasie postoju temperatura rosnie do 100St(w202 09.1995 220D) wiec wnioskuje ze musi byc w tym cos jeszcze oprocz oleju(zastosowałem mobil 10w-40 silnikowy i wydaje mi sie ze olej jak sie nagrzewa to robi sie rzadszy wiec niemozliwe jest zwiekszenie obrotow wiatraka na goracym silniku czy sie myle????) i nie zauwazyłem u siebie zeby jakos specjalnie dmuchal wiatrak przynajmniej nie tak jak u innych osob na forum ze słychac go czy daje jakis specjalny podmuch. Z gory dziekuje za podpowiedzi co to moze byc i pozdrawiam Uzytkowników :mb:


dokładnie olej jak się nagrzewa to sie robi rzadszy i niemożliwe jest żeby obroty się zwiększały, tak jak pisałem wcześniej, że ja u siebie do wiskozy nalałem prepratu zagęszczającgo olej i jest gicio nazywa się to chyba DOKTOR SAMOCHODZIK. To jest gęste i jest ok.
Pozdrawiam
_________________
C200 Sport 95r LPG
 
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 10 Czerwiec 2007, 17:58   

W VISCO stosuje się olej S I L I K O N O W Y :!:
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
respected

Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 70
Skąd: Norway Namna
Wysłany: 10 Czerwiec 2007, 18:13   

maromer napisał/a:
ja u siebie do wiskozy nalałem prepratu zagęszczającgo olej

ja niestety nie mam tutaj dostepu do takich preparatów a za 2 tyg wracam dopiero do kraju wiec zaleje olej do piły motorowej jest najgesciejszy jaki moge tu załatwic i myslałem jeszcze o zmieszaniu tawotu z olejem zagotowaniu zeby sie dobrze wymieszała i to by było bardzo geste tylko w zime moga byc problemy chyba ze wymienie jak wroce do polski. Dzieki wielkie za podpowiedz kolego.
Cytat:
jjankiello

jjankiello napisał/a:
W VISCO stosuje się olej S I L I K O N O W Y :!:
kolego ja tu nie mam dostepu do oleju silikonowego iec moze masz sposob czym to zamienic i jak geste to musi byc??
_________________
bez gwiazdy nie ma jazdy :)
 
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 10 Czerwiec 2007, 18:25   

respected napisał/a:
moze masz sposob czym to zamienic i jak geste to musi byc??

Tu nie chodzi o gęstość smą w sobie, tylko o zmianę czy tez stałość gęstości ze wzrostem temperatury...
Myślę, że w ASO lub dobrym warsztacie coś takiego dostaniesz... powinno być taniej niż zakup nowego Visco :P
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
respected

Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 70
Skąd: Norway Namna
Wysłany: 10 Czerwiec 2007, 19:04   

dzieki wielkie teraz własnie jade na przejazdzeke z olejem do pily motorowej jak nie wypali sprobuje olej z silikonem zagotowac i zobaczymy jak to sie bedzie zachowywało a jak nie to olej z tawotem tam zmiana gestosci jest zwłaszcza jak jest zimny tosztywny jak nieboszczyk ale jak sie go zagotuje do 90st to całkiem niezle sobie radzi wiec jade testowac

[ Dodano: 10 Czerwiec 2007, 23:12 ]
panowie po pierwsze w wiskozie nie ma czegos takiego jak olej to co jest wstawiane fabrycznie to płyn o wlasciwosciach kompletnie odmiennych od eleju a podrugie ni hu...a nie podziałał olej do piły ani tawot z olejem wszystko przy 95 ma taka płynność ze wiskoza ani mysli o działaniu szybcie jest odwrotnie na poczatku ok wiatrak palcem bardzo ciezko zatrzymac a wrecz nie udało mi sie to a przy ok 95 palcem zatrzymuje bez problemu. czyli tylko wymiana i tu tez jest problem bo wiskoza musi byc transportowana w pionie i podczas montazu tez nie mozna jej kłasc w poziomi cały czas PION pamietajcie o tym na przyszłosc zebyscie uszkodzonejnie kupili
_________________
bez gwiazdy nie ma jazdy :)
 
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 10 Czerwiec 2007, 23:31   

respected napisał/a:
.....panowie po pierwsze w wiskozie nie ma czegos takiego jak olej to co jest wstawiane fabrycznie to płyn o wlasciwosciach kompletnie odmiennych od eleju


Drogi Kolego, jak nie wiesz nie pisz głupot, to po pierwsze, po drugie olej od piły ma inną gestośc i lepkośc od oleju SILIKONOWEGO ( jaki jest w Visco) i po trzecie Visko mażna transportować w pożycji lężącej ale zawsze bimetalem do góry (pod nim jest zawór) :idea:
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
pawciomerc 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 133
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 10 Czerwiec 2007, 23:41   

a gdzie sie leje olej do tego wisco , bo wiecie u mnie nie dział wcale ale z racji że nie stoje w korkach silnik nigdy nie osiaga 100 C , jednak w te upąły przydało by sie naprawic
_________________
C 2.2 na ropke ;)
NIE MA JAZDY BEZ GWIAZDY
 
 
 
waldek500 

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 14 Lut 2007
Posty: 330
Skąd: Chełm
Wysłany: 10 Czerwiec 2007, 23:46   

respected jak ci nic nie pomaga to po prostu je zablokuj na stałe. rozwal te aluminium od przodu i zespawaj lozysko z oską. w jezdzie nie bedzie ci przeszkadzac a skutek gwarantowany.
pozdro.
_________________
E250 TD 98' avantgarde ale z przerobionym zawieszeniem.
 
 
respected

Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 70
Skąd: Norway Namna
Wysłany: 11 Czerwiec 2007, 07:24   

Jary napisał/a:

d oleju SILIKONOWEGO ( jaki jest w Visco) i:idea:

skoro tak kolego to dlaczego po zalaniu zwykłego oleju 10w-40 i kazdego innego nawet tak gestego jak do piły motorowei iz tawotem kazdy z nich sie kaszanił przy6 ok 85st wiec pokaz mi olej silnikowy ktory nie zrobi sie rzadszy przy takiej temperaturze a ten płyn w wiskozie wrecz przeciwnie nie robi sie rzadszy tylko gestnieje chyba ze ja juz zgłupiałem i pogubiłem sie w tym wszystkim wiem jedno czas na nowa wiskoze Dzieki za pomoc Panowie Pozdrawiam
_________________
bez gwiazdy nie ma jazdy :)
 
 
 
Jary 

Pomógł: 40 razy
Dołączył: 07 Maj 2007
Posty: 2349
Skąd: Toruń / okolice
Wysłany: 11 Czerwiec 2007, 07:29   

Dobrze przeczytaj :!: Napisałem S I L I K O N O W Y a nie S I L N I K O W Y - :idea: subtelna różnica :wink:
Pozdrawiam
_________________
MB W202, C 220D-był, jest W163 ML270
Wiem, że nic nie wiem.
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 11 Czerwiec 2007, 17:21   

pawciomerc napisał/a:
a gdzie sie leje olej do tego wisco

O ile dobrze pamiętam to trzeba odkręcić bimetal. W każdym razie jest to kawałek blaszki :oops: na obwodzie, jak ją odkręcisz, będziesz dalej wiedział co i jak 8)
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
 
 
Aloiz 


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 26 Wrz 2006
Posty: 754
Skąd: Sanok
Wysłany: 11 Czerwiec 2007, 17:22   

Panowie nie dziadujcie tylko kupcie nowe..... wydacie kilkaset złotych i macie pewność ze będzie działać.... a nie daj Boże przegrzejecie silnik to będzie głowica do roboty a wtedy koszty będą o wiele większe... 8)
_________________
Ex: C180 Elegance '94
WDB2020181A089266
E320 CDI Avantgarde '99
WDB2100261A988449
 
 
 
Camel- 
Mercmag.pl


Pomógł: 212 razy
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 12480
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Czerwiec 2007, 17:32   

respected napisał/a:
skoro tak kolego to dlaczego po zalaniu zwykłego oleju 10w-40 i kazdego innego nawet tak gestego jak do piły motorowei iz tawotem kazdy z nich sie kaszanił przy6 ok 85st wiec pokaz mi olej silnikowy ktory nie zrobi sie rzadszy przy takiej temperaturze a ten płyn w wiskozie wrecz przeciwnie nie robi sie rzadszy tylko gestnieje Pozdrawiam


Dobrze mówisz...

ale zanim Ci pokaże olej, który gęstnieje przy wyższej temperaturze, to co mi dasz? :D


(Mobil 1 5W/50 Formula coś tam ;) ).
_________________
http://mercmag.pl
C200 Sport, odbudowa: Classic, CLK, Sport T, Esprit T, Classic T, E240 Classic, CLK230 Ava, E280 Ava, Sport T V6, E320 Ava, Esprit, CLK MY04, CLK230, E280 Eleg., CLK MY06
 
 
respected

Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 70
Skąd: Norway Namna
Wysłany: 11 Czerwiec 2007, 18:41   

kolego jesli to pomoze to naprawde odwdziecze sie jak tylko moge tylko to jest normalny olej silnikowy ten mobil i on gestnieje przy wyzszej temperaturze :shock: ??Bo jakos dziwne ta własciwosc dla oleju silnikowego ale napewno jutro sprobuje
_________________
bez gwiazdy nie ma jazdy :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,156 sekundy. Zapytań do SQL: 10