Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
szarpania przy ruszaniu i cofaniu
Autor Wiadomość
ponte22 
Robert

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lip 2012
Posty: 43
Skąd: Biłgoraj\Hamburg
Wysłany: 19 Luty 2015, 08:50   

Kurczę właśnie nie ,zimno było i wogóle tak jakoś nikt nie myślał żeby nagrać :D Ale nie było widać telepania silnikiem aż tak bardzo przed wymiana :)

[ Dodano: 19 Luty 2015, 08:52 ]
Szczególnie nie słychać przy odpalaniu teraz jakby ktoś młotem walił od spodu :D
_________________
W202 2.5D 113KM 1994r.
WDB2021251A
 
 
 
KubaV 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 311
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Wrzesień 2015, 21:03   

Dopiszę się do tematu. Przeczytałem cały wątek i objawy mam podobne. Zimny czasem telepie. Najbardziej po jeździe na klime w duży upał albo po trasie w upał. Jak sie zatrzymam na 5 minut to praktycznie przechodzi. Dodam że rusza płynnie i nie szarpie przód tył tylko budą telepie. Motyw jakbym za mało gazu dodawał. Jak ruszam z 1500 obrotów to jest idealnie w każdym przypadku. Najbardziej odczuwalne jest to przy wstecznym. Ale tylko wtedy gdy jest gorąco pod maską.

Przypalanie sprzęgła nic nie daje. Jakiś czas temu ściągałem skrzynie żeby wymienić łożysko dociskowe (oryginał jeszcze) i oglądałem tarczę i dwumasę i nie znalazłem nic niepokojącego. Na tarczy jeszcze sporo okładziny i nie było śladu przypalenia.

Telepanie występuje tylko kiedy ruszam pod obciążeniem (pod górkę albo na krawężnik itp).

Tak dla wyjaśnienia:
1) przy gaszeniu telepie silnikiem
2) wszystkie poduszki jeszcze oryginalne, nigdy nie wymieniane
3) płyn hamulcowy jako jedyny jeszcze od nowości na 99% :oops:
4) Na wolnych obrotach i przy wysokich podczas jazdy słychać rezonans przenoszony z silnika na budę. Zwłaszcza po zagrzaniu i przy skręcie mocno w lewo jest buczenie.
5) podpora wału nowa, łączniki idealne (lite. w oryginale tak miał).
6) Luz osiowy na wale to ok. 1-2cm bez stuków
7) Tuleje przednie wózka wymienione na oryginały
8) Powymieniałem wszystkie tulejki w tylnym zawieszeniu

Obstawiam poduchy pod silnikiem albo poduszki mocujące dyfer do wózka. No i bardzo mocno ten płyn hamulcowy. Zauwazyłem że pod rozgrzaniu same hamulce są jakby gumowe..

Jakieś sugestie z waszej strony?

Idealnie pasuje tu jako przykład, że gdy telepie to efekt jest baaaaardzo podobny do ruszania z ASR-em (próba palenia gumy z tym systemem). Podczas jazdy jest idealnie. Nawet z lenistwa jak jade na rondzie i nie chce mi sie zredukować z 3 na 2-gi bieg to z 1300 obrotów na trójce przyśpiesza płynnie

A tak dla zwieńczenia całości to jak stoje w miejscu i ruszam to drganie jest a jak się tocze chociażby minimalnie wręcz nieodczuwalnie to drgań niema. Dodam że ruszając bez gazu na samym sprzęgle rusza też bez drgań. dopiero jak dodam gazu troche. Także albo wogóle albo ok 1500 obrotów
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit 1997r.
VIN: WDB2020181A479527
kolor: Aquamarinblau
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,179 sekundy. Zapytań do SQL: 10