Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
lakierowanie lamp
Autor Wiadomość
fallo111 

Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 59
Skąd: tarnobrzeg
Wysłany: 13 Kwiecień 2014, 12:49   lakierowanie lamp

witam wszystkich, chciałem zregenerować lampy, szukałem na yt, i natknąłem się na taki filmik w którym koles lakieruje lampy z dodatkiem ciemnej farby żeby je lekko przyciemnić, używał do tego specjalnego puistoletu jak do malowania, z racji ze nie posiadam takiego i chciałem zrobić to po kosztach, ale tak żeby efekt się w miare dłużej utrzymał niż po samym polerowaniu i pastowaniu, to chciałem użyć lakieru w spreju, zamieszczam filmik https://www.youtube.com/watch?v=03y0GGTdLw4 , a Wy piszcie co o tym myślicie :D pozdro!
 
 
KubaV 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 311
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Kwiecień 2014, 13:35   

Sam pomysł i wykonanie całkiem fajne, ale w jaki sposób chcesz w "szpraju" mieć bezbarwny z dodatkiem czarnego akrylu? :D :D pozatym jak już tak idziesz w te spraye to raz że efekt będzie taki jakbyś przypadkiem wylał farbe na reflektory a pozatym z przyciemnieniem pożegnasz się po pierwszym myciu :)
Kup pistolet (od 600zł do ok 2500 Iwata albo lepiej SATA czy devilibis) albo daj komuś do malowania, taka rada. Zaoszczędzisz wbrew pozorom kase i nerwy... i wstyd

Poza tym tak jak gość wspomniał. Procentowo ustala sobie sam całą mieszanke klaru hard. i rozp. żeby uzyskać odpowiedni efekt. Mało tego w samym pistolecie ustawiasz strumień ciśnienie i ilość lakieru podawanego a w sprayu masz on i off, im mniej w puszce tym bardziej rzyga.
Uzyskasz albo zaciury co z dodatkiem czarnego (jak znajdziesz taki) będą widoczne na kilometr albo pomarańczową skórkę co w przypadku przednich reflektorów nie jest chyba wskazane :)
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit 1997r.
VIN: WDB2020181A479527
kolor: Aquamarinblau
 
 
fallo111 

Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 59
Skąd: tarnobrzeg
Wysłany: 13 Kwiecień 2014, 13:50   

nie chciałem przyciemniać, pewnie nie ma takich lakierów ciemnych, ale skoro ma mi normalnym lakierem w spreju wyjść kicha to chyba oddam do kumpla lakiernika i za grosze myśle pomaluje mi to :D , wiem jedno że na pewno wciele ten plan w lampy mojego auta, i podzielę się fotkami :)
 
 
KubaV 


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 311
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 08:31   

czekam na fotki, chętnie zobaczę jak to wygląda tylko powiedz mi jedną rzecz... ty chcesz poklarować przednie oryginalne lampy w W202? jezeli tak to podpowiem ci tylko że to jest szkło a gość malował plekse (plastikowe) a to dość znaczna różnica. Do szkła masz inne lakiery m.in. do witraży :D noł kombinejszyn :)
_________________
Mercedes-Benz W202 C180 Esprit 1997r.
VIN: WDB2020181A479527
kolor: Aquamarinblau
 
 
lukasz2617 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 61
Skąd: Kielce
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 20:43   

Jeżeli chodzi o lampy przód w c klasie to raczej nie wykonalne bo są ze szkła. Ale wszelkiego rodzaju lampy z plastiku matuje sie włókniną aby nadać przyczepność lakierowi bezbarwnemu. Lakier bezbarwny z utwardzaczem miesza się zgodnie z proporcjami producenta następnie dodaje sie czarną baze ( Ile ? zależy jak bardzo chcemy przyciemnić lampy, będzie to też zależało od ilości nakładanych warstw )
_________________
W202 C200 Kompressor 97'
wdb2020251f525449
 
 
fallo111 

Dołączył: 07 Lut 2013
Posty: 59
Skąd: tarnobrzeg
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 21:50   

hmm no tak racja, ale kierunki są plastikowe :D
 
 
fifi_13 
fifi:)

Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 24
Skąd: Opatów
Wysłany: 15 Lipiec 2014, 15:52   

Mój kolega już drugi rok jeździ z przyciemnionymi lampami... bazą :D co prawda w audi a4, ale szklane reflektory. Moim zdaniem lepiej pomalować na czarno obramówki lamp, które są po kilku latach żółte :roll: i wtedy przyciemnić kierunki:). ja się pochwale przyciemnionymi lampami z tyłu 8) W słońcu wygląda jakby były pomalowane w kolor samochodu :D Planowałem kupić od polifta ale niepodoba mi się ta dolna nieprzyciemniona część ;p
http://zapisz.net/images/902_dsc00597.jpg
_________________
W202 Esprit '96
Rubinowa Czerwień:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,111 sekundy. Zapytań do SQL: 10