Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z kontrolką płynu i wentylatorem
Autor Wiadomość
boob00 

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 2
Skąd: podlaskie
Wysłany: 14 Luty 2015, 08:34   problem z kontrolką płynu i wentylatorem

Witam, oczywiście przeszukałem całe forum, byłem równiez na w203, na jednym i na drugim znalazłem ten sam problem, ale trochę inny niż u mnie, już nie wiem co mam z tym zrobić, po podłączeniu auta wychodzi błąd wiązki wentylatora, już nie pamiętam co za numer, ale problem polega na tym ze ten wentylator chodzi cały czas na max, na szafie pokazuje niski stan płynu chłodzącego oraz płynu spryskiwaczy, wiem że one na jednym obwodzie lecą, więc się bawiłem z tym troche, mostkowałem i jeden i drugi, razem i na przemian, i ogolnie na 1 dzien pomogło zmostkowanie czujnika od spryskiwaczy, ale teraz znów to samo, wlącza się wentylator na maxa i te dwie kontrolki nawet po podpieciu innego czujnika od spryskiwaczy jest tak samo, może miec wplyw na to temperatura zewnętrzna, bo robi się tak jak jest na plusie parę kresek. w202 1999.07 2.2 CDI nie chcę się wpedzać w dodatkowe koszta, ale zamowiłem 3 czujniki mam nadzieje ze to te, zawsze mogę oddać nie? wziąłem temperatury przy termostacie, spryskiwacza, i plynnu w zbiorniczku, ale moze być, że to żaden z nich więc macie moze jakieś pomysły?
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Marzec 2015, 06:33   

Jaką masz klimę, manualną czy klimatronik :?: Jest to o tyle istotne że w razie awarii panelu klimatronika mogą takie objawy występować bo to on steruje wiatrakami klimy za pomocą modułu umieszczonego na lewej podłużnicy schowanym za nadkolem (butem)
Moduł warto też sprawdzić.
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
Jacek S 
Jacek

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 15
Skąd: Nowa Wieś Wielka
Wysłany: 20 Marzec 2015, 21:00   

Sprawdź co się dzieje po odpięciu czujnika poziomu płynu do spryskiwaczy a następnie zmostkuj piny od wtyczki tego czujnika i sprawdź wskazanie kontrolki, czujniki działają na zasadzie zwarty rozwarty. jeżeli to nie pomoże trzeba obejżeć wiązkę od tego obwodu.
 
 
Javoreczek 
a teraz dizel


Pomógł: 144 razy
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2790
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Marzec 2015, 10:54   Re: problem z kontrolką płynu i wentylatorem

boob00 napisał/a:
macie moze jakieś pomysły?


Mamy, były te pomysły przytaczane już na forum i wspomina o nich również instrukcja obsługi.

jeżeli świeci się lampka ostrzegawcza poziomu płynu chłodzącego podczas pracy silnika, a poziom płynu jest prawidłowy, oznacza to, że uszkodzony jest wentylator układu chłodzenia silnika

W Twoim wypadku, jeżeli wentylator się kręci, to raczej jest oczywiste, że sam jego silnik jest sprawny, a uszkodzony jest moduł sterujący. Zresztą to dość częsta usterka.
_________________
W202 C250 Elegance '94
WDB2021251A111166

W202 C180 Esprit '93
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,108 sekundy. Zapytań do SQL: 9