Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Słabo przylegająca przednia wycieraczka
Autor Wiadomość
mike6

Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 51
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 23 Czerwiec 2015, 16:45   Słabo przylegająca przednia wycieraczka

Witam. Na początku sądziłem, ze wycieraczka jest po prostu zużyta, więc założyłem nową od Valeo. Niestety nic nie nie poprawiło, dalej zbiera jakby miała dwie zimy i szuranie po lodzie za sobą. Przeszukałem forum, lecz nic ciekawego nie znalazłem. Macie Panowie jakiś sprytny patent na poprawę docisku? Czy trzeba wymieniać sprężyny? Da się to zrobić na samochodzie czy trzeba wymontować ramię?
A co do Valeo to mimo wszystko odradzam, ostatnio kupiłem wycieraczki ojcu do kilkuletniej Toyoty i zbierają gorzej od zużytych. Także przez to całe reklamowanie się strasznie stracili na jakości... Pozdrawiam
 
 
KonradK1989 
KonradK1989

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 60
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Czerwiec 2015, 17:34   

witam, to niekoniecznie musi byc wina wycieraczki, być może masz zatłuszczoną szybę... zostaje taka mgiełka na kilka sekund po przetarciu?
_________________
C 180 ELEGANCE 1995
WDB2020181A321074
 
 
mike6

Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 51
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 23 Czerwiec 2015, 19:07   

mgiełka to zostaje ale tylko kilka dni po umyciu na myjni. A na co dzień to po prostu nie zbiera mi całej wody, zostaje kilka "pierścieni" których w ogóle nie można zgarnąć wodą. Trzeba przejechać kilkaset metrów aż wiatr je wysuszy. Także mi się wydaje, ze już tego docisku nie ma co potrzeba
_________________
W202 2,3 Kompressor 1997r
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 23 Czerwiec 2015, 20:10   Re: Słabo przylegająca przednia wycieraczka

mike6 napisał/a:
Witam. Na początku sądziłem, ze wycieraczka jest po prostu zużyta, więc założyłem nową od Valeo. Niestety nic nie nie poprawiło, dalej zbiera jakby miała dwie zimy i szuranie po lodzie za sobą. Przeszukałem forum, lecz nic ciekawego nie znalazłem. Macie Panowie jakiś sprytny patent na poprawę docisku? Czy trzeba wymieniać sprężyny? Da się to zrobić na samochodzie czy trzeba wymontować ramię?
A co do Valeo to mimo wszystko odradzam, ostatnio kupiłem wycieraczki ojcu do kilkuletniej Toyoty i zbierają gorzej od zużytych. Także przez to całe reklamowanie się strasznie stracili na jakości... Pozdrawiam

Ja uciąłem ucho sprężyny, przez co skróciła się leciutko. Jeżdżę już ze 3 lata i jest git.
 
 
 
mike6

Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 51
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 23 Czerwiec 2015, 20:26   

polofix, ciężko było to zrobić? Trzeba ściągać ramię czy da rade zrobić to na aucie?
_________________
W202 2,3 Kompressor 1997r
 
 
polofix 
polofix

Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 2475
Skąd: Turek/Dobra
Wysłany: 23 Czerwiec 2015, 21:04   

mike6 napisał/a:
polofix, ciężko było to zrobić? Trzeba ściągać ramię czy da rade zrobić to na aucie?
Ramię jest ściągnąć bardzo łatwo.Ściągasz osłonę plastikową, mały imbus wykręcasz, szarpniesz i masz w ręce wszystko. Pamiętaj o bezpieczeństwie dla szyby. Podłóż sobie ręcznik bo można szybę uszkodzić przez przypadek.
 
 
 
mike6

Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 51
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 23 Czerwiec 2015, 22:33   

W porządku, spróbuję tego w najbliższym wolnym czasie i dam znać o efekcie, dziekuje i pozdrawiam;)

[ Dodano: 6 Lipiec 2015, 19:28 ]
polofix, Wymontowałem ramię, naciągnąłem sprężynki o kilka mm. Dodatkowo minimalnie dogiąłem ramię w stronę szyby i teraz zbiera idealnie. Dzięki za ten patent z naciągnięciem! Pozdrawiam :D
_________________
W202 2,3 Kompressor 1997r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,114 sekundy. Zapytań do SQL: 10