Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: perzu126
11 Sierpień 2015, 10:47
Klima półautomatyczna - grzanie na max
Autor Wiadomość
SirChmiel

Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 3
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 10 Sierpień 2015, 19:25   Klima półautomatyczna - grzanie na max

Witam

Mam problem z moim MB o ile w zimie to bywa czasem kłopotliwe, to przy obecnych upałach to jest już dosyć spory problem, który polega na tym, że nie mam możliwości puszczenia na kabinę choćby powietrza o zewnętrznej temperaturze, bo cały czas jest ono chyba maksymalnie jak to możliwe podgrzewane.

Kroki jakie podjąłem:
- Wymiana panelu półautomatycznej klimatyzacji okazało się, że był na 100% wadliwy (w międzyczasie psuł się co raz bardziej i dochodziło do sytuacji, że na "0" włączał się wentylator bez nawet zbliżania rączek do pokręteł) - USTERKA USUNIĘTA
- Sprawdzenie napięcia zaworków nad klapką obiegu zamkniętego po lewej stronie maski - wydają się ok, ale kupiłem używane, niestety w dużo gorszym stanie (ustawione na stałe w jedynym słusznym położeniu), więc zostały na razie te co były
- Wymiana czujnika temperatury wewnątrz kabiny, który u mnie jest w lampce podsufitowej (co prawda nie wygląda on identycznie jak ten co był poprzednio, bo miałem prawie okrągłą obudowę tego czujnika, a teraz jest on w formie prostokąta, ale oba numery na starym jak i "nowym" czujniku się zgadają) od momentu wymiany w końcu jakiś postęp - ze środkowych nawiewów zaczyna czasem lecieć dosyć zimne powietrze (zwykle przy redukcji biegu lub przy jeździe dosłownie muskając pedał gazu, bo wciskając go już trochę mocniej środkowe nawiewy przestają dmuchać, a do głosu dochodzą wszystkie pozostałe robiąc bardzo szybko saunę z auta)

Zorientowałem się, nie wiem czy słusznie, że mogę mieć problemy z podciśnieniem (nie działa regulacja świateł, centralka zaskakuje jakby z opóźnieniem), zna ktoś może jakiś prosty (bez rozbierania połowy auta) sposób sprawdzenia czy to może być dobry trop lub ewentualnie jeszcze jakieś inne pomysły co warto sprawdzić ?

P.S.
C220 W202 1994r. sedan benzyna
 
 
oliva 


Pomógł: 122 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1074
Skąd: Siedlce
Wysłany: 10 Sierpień 2015, 19:40   

SirChmiel, według mnie to masz do wymiany zawory ogrzewania. Szukaj "elektrozawory ogrzewania", było opisane dokładnie :mrgreen:
_________________
Był Mercedes C200 T CDI '98 AUTOMAT
 
 
wiskontii 


Pomógł: 602 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 6369
Skąd: Gdynia
Wysłany: 10 Sierpień 2015, 20:26   

SirChmiel, Skoro wymieniałeś panel ogrzewania i pomogło tylko w ustawieniach i problem pozostał to pozostaje do wymiany jak kolega oliva, napisał
Czujnik w lampce jest w 90% przydatny do klimy jak osiągnie tem. która sobie w kabinie ustalasz

Jesli chodzi o podciśnienie ,regulacje lamp to sprawdź fioletowy przewód cisnieniowy ,jest koło prawej lampy i odniej idzie rozgałęzienie do lampy lewej(kierowcy
_________________
Elegance 94 benzyna automat C180
WDB2020181A225570 SPRZEDANY
W202 2.2 D 96r automat
WDB2021211A384252 Sprzedany
W202 2,2D 96r. automat 5stpopniowy kombi CLASSIC
WDB2021821F518660
 
 
SirChmiel

Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 3
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 10 Sierpień 2015, 21:31   

Dzięki za wskazówkę, mam nadzieję że to jest to.

Co do świateł to dla mnie nie problem, regulacja może na razie nie działać, tylko zastanawiałem się czy nie ma to czasem powiązania z klimatyzacją, bo słyszałem tego typu opinię dlatego o tym wspomniałem ;]
 
 
perzu126 
W202 & A208 & W164

Pomógł: 433 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 11979
Skąd: Perzów
Wysłany: 11 Sierpień 2015, 10:46   

Zapraszam do archiwum.
_________________

C220D WDB2021211A313360

CLK 200 Kompressor WDB2084441T098123
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,113 sekundy. Zapytań do SQL: 10