Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Camel-
16 Luty 2011, 10:00
Witam!!! Jaka instalka ?
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 22 Maj 2006, 11:48   Witam!!! Jaka instalka ?

Witam

Jestem nowym forumowiczem i od niedawna posiadaczem srebrnego miecia w wersji ESPRIT. Zastanawiam sie jaka instalke gazowa polecacie? Silnik 1.8 rok 95.

Dzieki za opinie
 
 
wąski 
Kasjer z biedronki

Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 20
Skąd: Radom
Wysłany: 22 Maj 2006, 12:41   

Witam.

ja polecam instalacje V generacji fakt ze trzeba zaplacic kolo 4500 do 5000 zl.
_________________
MB C 180 ESPRIT W202 1999r
 
 
 
Przemek 
Site Admin
W202 C180 LPG Esprit

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Gru 2005
Posty: 405
Skąd: lubuskie
Wysłany: 23 Maj 2006, 00:06   

wąski napisał/a:
Witam.

ja polecam instalacje V generacji fakt ze trzeba zaplacic kolo 4500 do 5000 zl.


kolego nie pomylilo Ci sie V generacja gazu to juz zupelnie inna bajka, jest to wtrysk gazu w fazie cieklej, jest to malo popularna instalacja a zarazem droga, wymaga zamontowania pompy ktora bedzie gaz z butli pompowac.....

do c180 najlepiej zalozyc IV generacje czyli sekwencje, ktora ja rowniez w swoim aucie posiadam. Auto sprawuje sie bardzo dobrze, i nie ma problemow, spadku mocy jakis strzalow czy szarpania, auto chdozi takjak na benzynie.
Gdybys chcial cos wiecej wiedziec i konkretnego to pisz...
_________________
W służbie Jej Królewskiej Mości
W202 C180 Esprit LPG => BRC Sequent 24
 
 
Gość

Wysłany: 23 Maj 2006, 17:27   

Witam

Tak myślałem że sekwencja była by odpowiednia ale..... zwróciłem się z zapytaniem o dobór optymalnej instalacji do tegoż mietka do firmy ABART i otrzymałem odp:

Instalacja gazowa do samochodu Mercedes C180E kosztuje 1800zł
Minus 10% rabatu w promocji wiosennej do końca maja z okazji 11-lecia firmy czyli 1620zł.
Ewentualnie 10 rat 172zł.

W skład instalacji wchodzi:
- podstawowa instalacja do układu wtrysku wielopunktowego,
- komputer gazowy JUST JUNIOR firmy BRC - mikroprocesorowy, w pełni programowalny układ regulujący mieszankę gazowo powietrzną, który nie dopuści do uszkodzenia katalizatora --> http://www.abart.com.pl/oferta.php?id=5#wielo
- automatyczny przełącznik benzyna-gaz,
- elektronika pozwalająca na pełne współdziałanie instalacji gazowej z komputerem benzynowym,
- zbiornik o pojemności 40-65l umieszczony w bagażniku, istnieje możliwość zamontowania zbiornika w kształcie koła zapasowego o pojemności 34-49l (dopłata 100zł) lub zbiornik o pojemności 50-70l (dopłata 200zł). Można dobrać inny zbiornik. Tabela wymiarów zbiorników znajduje się --> http://www.abart.com.pl/oferta.php?id=8

Opcja:
- komputer gazowy JUST firmy BRC regulujący mieszankę gazowo powietrzną - (dopłata 100zł). Jest to mikroprocesorowy, w pełni programowalny układ, wyposażony w bardzo małych rozmiarów przełącznik z diodowym wskaźnikiem ilości gazu w zbiorniku. W niektórych samochodach istnieje możliwość zamontowania przełącznika zamiast oryginalnej zaślepki w desce rozdzielczej (dopłata 50zł).

Instalacja gazowa oferowana przez naszą firmę:
- może być montowana do wszystkich typów samochodów (osobowe, dostawcze, ciężarowe) z silnikami benzynowymi;
- posiada zabezpieczenia w razie kolizji i pożaru samochodu;
- nie wyklucza korzystania z napędu benzynowego, ponieważ montowana jest niezależnie (w trakcie jazdy lub postoju istnieje możliwość zmiany rodzaju zasilania);
- objęta jest 24-ro miesięczną gwarancją.

Oczekiwanie na termin montażu.
Na montaż instalacji należy się umówić (telefonicznie lub pisząc na adres e-mail info@abart.com.pl). Czas oczekiwania na termin montażu 3-7 dni.

Czas montażu.
Montaż instalacji gazowej do pojazdu na wtrysku jednopunktowym trwa około 4 godzin.

Płatność:
- gotówka po wykonaniu montażu instalacji,
- raty, umowę można podpisać wcześniej, jest wtedy pewność, że kredyt zostanie udzielony --> http://www.abart.com.pl/index2.php?id=4
- przelew konto bankowe (pieniądze muszą być na koncie z momencie odbioru pojazdu po montażu instalacji),
- płatność kartą (powyżej kwoty 600zł pobierana jest dodatkowa opłata w wysokości 4% wartości transakcji). Opcja nie jest dostępna we wszystkich punktach.



I co Wy na to?
 
 
krzemo 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 97
Skąd: Wies Warszawa
Wysłany: 23 Maj 2006, 17:39   

MISIOKILLER napisał/a:
Witam

Tak myślałem że sekwencja była by odpowiednia ale..... zwróciłem się z zapytaniem o dobór optymalnej instalacji do tegoż mietka do firmy ABART i otrzymałem odp:

Instalacja gazowa do samochodu Mercedes C180E kosztuje 1800zł
Minus 10% rabatu w promocji wiosennej do końca maja z okazji 11-lecia firmy czyli 1620zł.
Ewentualnie 10 rat 172zł.


I co Wy na to?


Hehehe, dobre, optymalnie dobrana instalacja gazowa :)
Cena za II generacje opis chyba IV. Chlopie - po pierwsze nie daj sie nabrac na takie gadki.
Po drugie - jesli masz kolektor inny niz platykowy to mozesz rozwazac II generacje za takie pieniadze ale naprawde odradzam. Samochiod straci moc i to NIE TYLKO na gazie ale i na benzynie.
pozdr
krzemo
 
 
 
Gość

Wysłany: 29 Maj 2006, 17:17   

MISIOKILLER napisał/a:
Witam

Tak myślałem że sekwencja była by odpowiednia ale..... zwróciłem się z zapytaniem o dobór optymalnej instalacji do tegoż mietka do firmy ABART i otrzymałem odp:

Instalacja gazowa do samochodu Mercedes C180E kosztuje 1800zł
Minus 10% rabatu w promocji wiosennej do końca maja z okazji 11-lecia firmy czyli 1620zł.
Ewentualnie 10 rat 172zł...


Twój mercedes ma metalowy kolektor i ABART zaproponował ci II generację. Ja mam C-180 93' i załozyłem dokładnie taka instalacje jak oni podają z tym droższym komputerem Just BRC. Przejechałem na nim juz 75 000 km przez 1 rok i nic złego sie nie dzieje. Silnik owszem stracił troche mocy - ale cos za coś. Pali 10 l LPG na 100km i osobiście jestem bardzo zadowolony. Instalację montowałem w ABARCie we Wrocławiu.
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 12 Czerwiec 2006, 15:29   

Elvis napisał/a:
MISIOKILLER napisał/a:
Witam

Tak myślałem że sekwencja była by odpowiednia ale..... zwróciłem się z zapytaniem o dobór optymalnej instalacji do tegoż mietka do firmy ABART i otrzymałem odp:

Instalacja gazowa do samochodu Mercedes C180E kosztuje 1800zł
Minus 10% rabatu w promocji wiosennej do końca maja z okazji 11-lecia firmy czyli 1620zł.
Ewentualnie 10 rat 172zł...


Twój mercedes ma metalowy kolektor i ABART zaproponował ci II generację. Ja mam C-180 93' i załozyłem dokładnie taka instalacje jak oni podają z tym droższym komputerem Just BRC. Przejechałem na nim juz 75 000 km przez 1 rok i nic złego sie nie dzieje. Silnik owszem stracił troche mocy - ale cos za coś. Pali 10 l LPG na 100km i osobiście jestem bardzo zadowolony. Instalację montowałem w ABARCie we Wrocławiu.


Ja właśnie założyłem AKME IVgenerację, i jest super!
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
cieply 
cieply


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Czerwiec 2006, 08:35   

A czy ktoś ma doświadczenia z instalacją Bigas - proponują mi taką do mojego C180. Ponoć bardzo dobra, a i z ceny sporo zeszli (z 4000 na 3500zł)...
Czy ktoś z forumowiczów ma taką w swoim :mb: ?
 
 
topol 
Moderator
wiochmen


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 4027
Skąd: dalej od Warszawy
Wysłany: 21 Czerwiec 2006, 14:46   

Marcin Cieplik napisał/a:
A czy ktoś ma doświadczenia z instalacją Bigas - proponują mi taką do mojego C180. Ponoć bardzo dobra, a i z ceny sporo zeszli (z 4000 na 3500zł)...
Czy ktoś z forumowiczów ma taką w swoim :mb: ?

Nie do końca na temat, ja za AKME zapłaciłem 3 tys. złotych.
_________________
topol
Jeep Grand Cherokee Limited '04 - Wojtek
MB 420 SEC '87 - Greta - w trakcie restauracji...
MB A150 BlueEFFICIENCY '09 - Helga
MB C180 T '98 + LPG AKME - Hilda - Sprzedana....

Ludzie myślą czasem, jak zabić czas, a to czas ich zabija...

Myślisz nad LPG? Zajrzyj http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=14956

 
 
 
Morda 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 414
Skąd: SANDOMIERZ
Wysłany: 16 Luty 2011, 07:14   

Witam.Nie znam się kompletnie na gazie . Chciałem kupić Merca 124 w dieselku bo mam do roboty około 40km w jedną strone .Jestem kierowcą samochodu ciężarowego i myslałem jedynie o dieselku z iadomoych powodów. Jednak miałem na zakup jedynie 7000zł .Zdecydowałem przejezdzić jeszcze moim w 202 1.8 benzynka i koło wakacji może wskoczyc na coś nowszego juz w Dieselku , więć moje pytanie brzmi:

Jaką instalacje założyć żeby nie przepłacić i mieć święty spokój z tymi strzałami , brakiem mocy itd. aznaczam że nie uśmiecha mi się pakować instalacji za 3000 -4000 tyś , ponieważ jak pisałem myśle że zmienie samochód bliżej wakacji .Oczywiście tylko na Mercedesa.
_________________
MB C-180 SPORT
WDB2020181A190669
SSIJ MI WYDECH , LIŻ MI FELE
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 16 Luty 2011, 08:19   

Morda23 napisał/a:
Jaką instalacje założyć żeby nie przepłacić i mieć święty spokój z tymi strzałami , brakiem mocy itd. aznaczam że nie uśmiecha mi się pakować instalacji za 3000 -4000 tyś , ponieważ jak pisałem myśle że zmienie samochód bliżej wakacji .Oczywiście tylko na Mercedesa

To proste: tylko wtrysk (sekwencja, IV generacja). Nie daj się namówić na żadne blosy czy starsze instalacje mieszalnikowe (gen. I i II). Podstawa to dobry gazownik, który prawidłowo dobierze wszystkie elementy składowe instalacji (komputer, wtryski). Koszt powinien zamknąć się w 3000 PLN.
 
 
Morda 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 414
Skąd: SANDOMIERZ
Wysłany: 16 Luty 2011, 08:23   

Gomezio, czyli 3000zł trzeba liczyć ?? Żeby nie mieć problemów. Ok dziękuje za podpowiedz muszę przemyśleć jeszcze ten cały gaz. :twisted:
_________________
MB C-180 SPORT
WDB2020181A190669
SSIJ MI WYDECH , LIŻ MI FELE
 
 
G.


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 4550
Wysłany: 16 Luty 2011, 08:25   

Morda23 napisał/a:
czyli 3000zł trzeba liczyć ??

Pewnie można też taniej, wg mnie to jest górna granica i lepiej być tego świadomym :) Dlatego też instalkę powinno założyć się zaraz po kupnie samochodu albo gdy faktycznie jeździ się sporo (pow. 30000km rocznie).
Morda23 napisał/a:
muszę przemyśleć jeszcze ten cały gaz

Ja już dawno przemyślałem, następne auto będzie właśnie "LPG-powered" ;-)
 
 
wiskontii 


Pomógł: 602 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 6369
Skąd: Gdynia
Wysłany: 16 Luty 2011, 08:36   

ja założyłem do swojego automata 94rok staga400 latam na nim 2 lata jak narazie jest okej butla owal bo nie chciałem wozić za pasówki zaśmieciło by mi bagażnik płaciłem 2400
 
 
Morda 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 414
Skąd: SANDOMIERZ
Wysłany: 16 Luty 2011, 08:39   

Gomezio, wiesz ja robie około 80km dziennie przez 5-6dni w tygodniu -trasa to jeszcze nie ma większej bidy. Myslałem nawet żeby kupic cos na sztukę np magicznego 1.9TDI w jakimś golfie 3 ale szkoda mi mojego merca , to raz bo zaglądam pod maske jak trzeba płynu dolać do spryskiwaczy lub zmienić olej, zawieszenie wyremontowane całe , zostały tylko wahacze stare .Wszystko na lemforderze, więc pojezdzi jeszcze troche. no i siaśc z Merca na Golfa to jakby mi ktoś w ryja dal . :lol: Jedyny plus na TDi to własnie to spalanie .

[ Dodano: 16 Luty 2011, 08:40 ]
wiskontii, Takie małe OT. KIM TY >>>KUR..W jestes LASKĄ CZY FACETEM.????
!!! RAZI MNIE TO !!!!
_________________
MB C-180 SPORT
WDB2020181A190669
SSIJ MI WYDECH , LIŻ MI FELE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,121 sekundy. Zapytań do SQL: 10