Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Antena teleskopowa
Autor Wiadomość
krzemo 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Maj 2006
Posty: 97
Skąd: Wies Warszawa
Wysłany: 27 Maj 2006, 19:59   Antena teleskopowa

Ello,
Moja antena sprawia mi wiele problemow. Nie wiem jakiej firmy to produkt i nie wiem tez jak to sprawdzic. W kazdym razie antena sklada sie z 3 elementow (wysuwajacych sie). Czyszcze antene regularnie ale efekty nedzne zazwyczaj jeden element sie nie wusuwa - ten najgrubszy. teraz ten sredni srodkowy sie nie wysuwa i ciezej chodzi.... na szczescie to jak narazie jedyny element ktory nawala.... Jakies porady co do konserwacji anteny, moze jakis schemat lopatologiczny jak ja rozebrac?
pozdr
krzemo
p.s.
oszukuje - troche jeszcze trzeszczy mi fotel kierowcy :) i tez nie wiem co z tym zrobic.
 
 
 
Lukas 
Moderator

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 440
Skąd: Brodnica
Wysłany: 28 Maj 2006, 00:53   

A probowałeś WD 40 lub coś podobnego?
Antene możesz wyjąć przez zdjęcie plastikowego kapturka na wylocie z błotnika (nie znalazłem właściwego słowa :oops: ). Tam jest śruba. Druga jest od strony wew. bagażnika. Po zdjęciu kawałka tapicerki zobaczysz. A reszte to otworzenie obudowy mechanizmu. Może sam bat jest dobry tylko taśma jest uszkodzona??
Mam nadzieje, że to o to Ci chodziło??
Pozdrawiam
_________________
202 200D '93 - Aż żal się spieszyć
 
 
pawciomerc 

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Mar 2006
Posty: 133
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 28 Maj 2006, 16:33   

na 99% plastikowa tasma w srodku anteny jest naderwana pisałem o tym juz posta dotyczy to aut które stoja na parkingu
rada taka dać sobie spokój wystawic 2 elementy wtedy radio dobrze odbiera i wogule nie chowac i nie dotykać u mnie tak jest od poczatku i nie mam zamiaru anteny czyscic czy cos w tym rodzaju choc walczylem z tym miesiac, kleilem ta tasme ae to starcza na 2 dni potem znowu szfankuje
_________________
C 2.2 na ropke ;)
NIE MA JAZDY BEZ GWIAZDY
 
 
 
marcin19_87 


Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 84
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 28 Maj 2006, 21:24   

A wiecie może jak zamontować orginalną antene elektryczą zamiast orginalnej nieelektrycznej :oops:
zabrakło mo słów :roll:
pozdr.
_________________
W202 220 DIESEL 96r. WDB2021211F502998
 
 
 
tchoman 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 56
Skąd: Wodzisław
Wysłany: 30 Maj 2006, 21:31   re. antena

Wymontuj antenę zdemontuj bat, jeśli silikonowe cięgno nie jest uszkodzone to zrób całemu teleskopowi kompiel w ropie ze 2-3 godz. wyczyść potem dokładnie i rozruszaj.Powinno pomóc. Jeśli nie to wymień bat na nowy koszt ok. 100 zł
Jest to antena hirshmmana, oryginalna nowa około 800,00 zł. Używana 250,00 - 300,00 ale przy używce możesz mieć od razu ten sam problem. U mnie kompiel w ropie pomogła, narazie już pół roku chula. Pozdrawiam
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 31 Maj 2006, 11:06   

thoman - piszesz, że nowy bat koszuje 100zł - masz na myśli ASO :?:
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
tchoman 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 56
Skąd: Wodzisław
Wysłany: 31 Maj 2006, 13:24   

Nie w ASO, w sieci trochę trza poszukać, na dobry początek proponuje http://www.mercedes.gdansk.pl/ dosyć dobrze zaopatrzony sklep i Allegro.
 
 
toart 


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 260
Skąd: opole
Wysłany: 6 Czerwiec 2006, 23:21   

Witam forumowiczow.
To moj 1 post.
Problem anteny spotkal takze mnie. Kiedy niedawno kupilem auto dzialala 1 czesc teleskopu (bata). Z dusza na ramieniu postanowilem na sile wyciagnac reszte elementow. Urządzenie to jest dosc delikatne i nie staralem sie robic nic na sile. Wlaczylem radio antena zaczela sie wysuwac i pociagajac za "kulke" na koncu teleskopu wyjechaly wszystkie 4 elementy.
To wazne zeby ciagnac wtedy kiedy ona powinna to robic, zreszta da sie odczuc ze "chce sama" wyjsc. Zwrocilem uwage ze elementy nie tworza lini prostej - bardzo delikatnie kazdy element przechylalem tak aby naprostowac te tulejki ( jadac z wyciagnieta antena 120 dzialaja na nia calkiem spore sily ktore maga ja lekko odksztalcic ).
Kolejnym zabiegiem bylo spolerowanie pasta "tempo" gładzi kazdego elementu, oczyszczenie z pozostalosci brudu i pasty oraz "nasmaroawanie" sprayem WD 40.
Po tych operacjach zaczely dzialac 3 teleskopy - czwarty byl wysuniety i sie nie chowal. Po kolejnym dogieciu do wspolnej lini prostej wszytskich elementów antene rozruszalem pomagajac jej wejsc i wyjsc. Jedno popoludnie sprawilo ze juz miesiac dziala bez problemow.
To tyle, postaram sie dopisac do kolejnych tematow o swoich bojach z innymi usterkami.
 
 
 
Gość

Wysłany: 7 Czerwiec 2006, 09:26   

witam wszystkich...
ja swoja antene konserwuje nastepujaco - po kazdym powrocie do domu czyszcze ja szmatka a raz na miesiac spryskuje WD-40...jak narazie dziala bez zarzutów.
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Czerwiec 2006, 10:33   

Mi wypada teleskop i nie wiem co z tym zrobic :cry:
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
zmichal 
Moderator


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 736
Skąd: lubelskie
Wysłany: 19 Kwiecień 2008, 21:56   

Ja kupiłem w ASO za ok. 100,-zł antenę wysuwaną ręcznie, ale niestety po zimie zaczęła strasznie ciężko chodzić (nie smarowałem jej :oops: ) i urwała mi się najcieńsza część teleskopu.
Poza tym mimo iż była oryginalna, to w mojej ocenie nie odbiegała jakością od chińskich produkcji za 30 zł. Lużno się "fatałajtała" przez co słychać było gwizdy (buczenie) przy większych prędkościach podczas jazdy :evil:

Zastanawiam się nad kupnem automatycznej i mam 2 pytania:
1. Czy nie będzie problemu z montażem automatycznej, jeżeli standartowo była u mnie zwykła (ręczna) antena?
2. Czy warto kupić coś takiego: http://allegro.pl/item342...2_c_klasse.html
_________________
E320 4matic '04
Forum Mercedes C klasa W203
Forum Mercedes C klasa W204
Forum Mercedes E klasa W210
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 20 Kwiecień 2008, 15:08   

zmichal, zobacz w bagazniku po prawej stronie i po odchyleniu tapicerki, na wysokosci aktualnej antetny powinienes miec kawal cienkiej blachy. do niej fabrycznie jest zakladana antena, do mocowania uzywa sie tez pasa blaszkoi co mozna katy wyprofilowac. w kazdym razie jezeli masz takie miejsce to raczej nie powinno byc problemu o ile antena bedzie miala, w miare takie jak oryginal, miejsca montazu.

pozdro!
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Kwiecień 2008, 16:29   

bednim napisał/a:
zobacz w bagazniku po prawej stronie

Raczej po lewej stronie montowana jest antena
Pozdro
_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
 
 
 
bednim 
bednim.fotki.com


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 358
Skąd: Rugby (UK), Opole
Wysłany: 20 Kwiecień 2008, 18:19   

Kowal, faktycznie, przepraszam, musialem myslec o niebieskich migdalach :mrgreen:
_________________
Przemyslaw Bednarz jestem :D

http://bednarz.fotki.com/...opolski-zlot-s/<-- zdjecia z ogolnopolskiego zlotu MB w czmoncu k. poznania!!!! strona juz dziala!!
 
 
 
jjankiello 


Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 2939
Skąd: Szczecin, PL
Wysłany: 22 Kwiecień 2008, 00:05   

Cytat:
1. Czy nie będzie problemu z montażem automatycznej, jeżeli standartowo była u mnie zwykła (ręczna) antena?
U mnie nie było :D
Cytat:
2. Czy warto kupić coś takiego: http://allegro.pl/item346...2_c_klasse.html

To jest tzw. Hirschmann marketowy :mrgreen: Ta jest polska, ale widziałem identyczne, gdzie sprzedawcy zarzekali się, że to Hirschmann. Chodzić będzie, tylko nikt nie jest w stanie powiedzieć jak długo. Oprócz wyglądu obudowy mechanizmu, oryginalna antena ma też inne podłączenie przewodu antenowego idącego od radia - jest od dokręcany do kawałka przewodu wychodzącego z rurki bata anteny. Tutaj dokręcany jest bezpośrednio do złączki na rurce, co bardziej naraża przewód na załamanie i uszkodzenie...

Osobiście poszukałbym oryginalnej, sprawnej używki - nieco drożej, ale lepiej.
_________________
Because people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do. - S. Jobs
201122, Perlmuttgrau - EX
202188, Schwarz - EX
203216, Cubanitsilver - EX
203708, Tanzanitblau
212225, Obsidianschwartz
Ostatnio zmieniony przez zmichal 23 Kwiecień 2008, 20:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,157 sekundy. Zapytań do SQL: 10