Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Podłączanie Przewodów Od Świateł Dziennych LED
Autor Wiadomość
asziatko 
Nowiciusz


Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 1055
Skąd: Tarnów/Małopolska
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 15:25   

ralf, swojej oryginalnej rozpiski nie mam, znaczy mam w skrzynce bezpieczników ale w języku niemieckim, mogę zrobić zdjęcie i wrzucić, nie jest to przetłumaczone na język PL, to co wrzuciłem to jest to rozpiska z Forum pobrana.

Odnośnie wpięcia to zaryzykuje wpięcie w szynę. Co z tego wyjdzie okaże się, a tak swoją drogą to można jeszcze do LED'ów wpiąć ewentualnie bezpiecznik jak by się wpiął w szynę?. Jak tak to o jakich A?.
_________________
Szerokiej Drogi,
Artur


Były Mój Samochód: MB C180 W202 Classic 1994 + LPG
 
 
Abdul 


Pomógł: 195 razy
Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 3893
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 15:29   

asziatko, jak ją odwrócisz będziesz mieć po angielsku :)
_________________
EX: W202 C180 Esprit '96 WDB2020181A395981
Mój Czesiek

EX: E39 3.0iA Touring '00 GV40725
Mój Batmobil

S211 E320 4-matic '04 WDB2112821X123497
Mój Lord

 Pomogłem?
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 15:50   

asziatko napisał/a:

Odnośnie wpięcia to zaryzykuje wpięcie w szynę. Co z tego wyjdzie okaże się, a tak swoją drogą to można jeszcze do LED'ów wpiąć ewentualnie bezpiecznik jak by się wpiął w szynę?. Jak tak to o jakich A?.


Nie musisz dokładać bezpiecznika do ledów. Jeżeli podłączysz się do któregoś obwodu czyli dopniesz kabel do bezpiecznika i nastąpi zwarcie na ledach to zadziała ten bezpecznik do którego się dopiołeś. Nic wiecej się nie stanie, możesz być spokojny.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 16:26   

Wszystko się zgadza ale jak wepnie się w szynę, a o tym mowa to nie ma mowy o żadnym bezpieczniku bo przecież bezpieczniki przepuszczają prąd pomiędzy szyną a poszczególnymi obwodami.
Także niech sobie dołoży jak wspomniał bezpiecznik i będzie po sprawie.
_________________
»składak
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 18:22   

ralf napisał/a:
Wszystko się zgadza ale jak wepnie się w szynę, a o tym mowa to nie ma mowy o żadnym bezpieczniku bo przecież bezpieczniki przepuszczają prąd pomiędzy szyną a poszczególnymi obwodami.
Także niech sobie dołoży jak wspomniał bezpiecznik i będzie po sprawie.


Pewnie, że to nie problem jak sobie dołoży bezpiecznik do świateł. Będzie najwyżej miał dwa zabezpieczenia w jednym obwodzie. Tylko pytanie po co.

Jak już to każdy bezpiecznik zabezpiecza obwód od szyny do odbiornika a nie przepuszcza prąd między obwodami. Jak już to nie wpina się w obwód tylko dopina do obwodu a to jest taka róznica jak miedzy połączeniem równoległym a szerogowym. To jest tak jak obwód zapalniczki a do nie jest dopięty obwód oświetlenia schowaka i chodzą na jednym bezpieczniku.

Więc kombinowanie z dodatkowym bezpiecznikiem nie ma sensu - jest to tylko element który bez odpowiedniego zabezpieczenia w postaci jakieś dziwnej obudowy będzie śniedział i ulegał rozwarciu co może być dosyć kosztowne. Dlatego niech kolega asziatko zaomntuje sobie światła dzienne zgodnie z zasadami elektrotechniki i nie wstawia zbędnych zabezpieczeń które i tak nie będą potrzebne.

Ale to jest jego wybór.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 20:00   

kubus838 napisał/a:
Pewnie, że to nie problem jak sobie dołoży bezpiecznik do świateł. Będzie najwyżej miał dwa zabezpieczenia w jednym obwodzie. Tylko pytanie po co.

Na pewno piszemy o tym samym? Jakie 2 zabezpieczenia? Szyna-bezpiecznik- obwód. Jak wepnie się w szynę to będzie zasilanie na szynie i bez bezpiecznika. Chyba myślisz o czymś innym.
Cytat:
Jak już to każdy bezpiecznik zabezpiecza obwód od szyny do odbiornika a nie przepuszcza prąd między obwodami.

A w ktorym momencie napisałem, że puszcza prąd pomiędzy obwodami?
Czy zdanie "pomiędzy szyną poszczególnymi obwodami" na to wskazuje?
Jak już pisałem szyna-bezpiecznik-obwód
Pisząc szyna mam na myśli to cudo po lewej.

To jak, piszemy o tym samym? :idea:
_________________
»składak
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 20:27   

Instalacja w samochodzie jest zrobiona w ten sposób, że biegun minusowy to jest popularna blacharka zwana nadwoziem. A biugun plusowy jest rzołożony kablami. Jak zdażyłeś zauważyć klema plusowa ma dwa kable jeden gruby drugi cienki. Ten gruby idzie do rozrusznika mówiąc w dużym skrócie. Ten cieńszy idzie do tablicy bezpieczników gdzie jest rozdzialany na obwody które są już zbezpieczone bezpiecznikami. Do tablicy bezpeczników mogą zostać ale nie zawsze są podłączone pokazane przez Ciebie złącze zwane szyną lub krosem. Więc jeżeli chcesz coś dopinać do obwodu już istniejącego poprzez taka szyne to na niej już jest zabezpieczenie i nastepne nie jest wymagane.

Czy zdanie "pomiędzy szyną poszczególnymi obwodami" na to wskazuje

Dokładnie tak. Szyne można nazwać "rozgałęziaczem" i ile urządzeń do niej podłaczysz to zawsze jest to jeden obwód bo zasilany jest z jednego zacisku.

bezpieczniki przepuszczają prąd pomiędzy szyną a poszczególnymi obwodami.

A czytając takie stwierdzenie to można mieć wrażenie, że bezpieczniki zabezpieczają nie jedną szyne wraz z obwodem a kilka obwodów i jedną szyne. A jak pisałem wzceśniej szyna wraz z kilkoma odbiornikami to jest jeden obwód. Ale to tylko kwestia nazewnictwa.


robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 21:56   

kubus838 kaman, o co chodzi? Teraz będziemy się rozliczać że znajomości budowy instalacji el.?
Cytat:
Jak zdażyłeś zauważyć klema plusowa ma dwa kable jeden gruby drugi cienki.

A ja bym napisał, że od klemy idzie gruby oraz kilka cienkich do bagażnika.Cienkie idą do skrzynki w bagażniku. I jeszcze przekaźnik po drodze.
A gruby rozdziela się w nogach kierowcy (pod pedałem przyspieszenia).
I stąd idzie do rozrusznika oraz kilka przewodów do skrzynki bezpieczników/ przekaźniki oraz punktu zbiorczego przy lewym błotniku.... i to też duże uproszczenie


kubus838 napisał/a:
Dokładnie tak. Szyne można nazwać "rozgałęziaczem" i ile urządzeń do niej podłaczysz to zawsze jest to jeden obwód bo zasilany jest z jednego zacisku.

Dobrze następnym razem napiszę między szyną a obwodem a nie obwodami :roll:

kubus838 napisał/a:
Więc jeżeli chcesz coś dopinać do obwodu już istniejącego poprzez taka szyne to na niej już jest zabezpieczenie i nastepne nie jest wymagane.

Jak już to była mowa o wpięciu się w szynę a nie poprzez szynę a to różnica. :mrgreen:
I nie do obwodu tylko do szyny. Czyli "przed" bezpiecznikiem.
Do kabla + a nie do obwodu. Jak to jeszcze inaczej napisać, żeby dotarło.
Jeśli już traktujesz moje wypowiedzi dosłownie, to rób tak po całości.



Ale nieważne, pewnie i tak wyjdzie na to, że dalej Ty o jednym ja o drugim.
Poza tym sprawa banalna, kolega powinien kupić złącze takie jak na foto z poprzedniego postu (po prawej i wpiąć się prawidłowo do obwodu
Co z resztą od początku sugerowałem :!: zamiast kombinować z szyną, chyba, że też pisząc o szynie miał co innego na myśli (np. złącze w obwodzie o którym przed chwilą wspomniałem.
_________________
»składak
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 22:43   

Tu niechodzi o rozliczanie się za znajomości elektryki w samochodzi tylko o wytlumaczenie jak co podłączać. U Ciebie to może nazywa sie szyna ale gdzie indziej może to sie nazywać jeszcze inaczej i to jest normalne. Chdzi o to aby kolega montujący wiedział jak to zrobić i nie miał żadnych obaw przed awariami - w końcu po to jest to forum. Jeżeli kolega wspomina, że nie jest zamocny w te klocki, to dlaczego mu nie wytłumaczyć co jest do czego i z czym się to je. Nie ma co tworzyć nowego nazewnictwa skoro już ktoś przed nami wymyślił obwody, połączenia szerogowe czy równoległe. Jakbyś napisał kabel z potrójnym konektorem z jednej strony i gdzie moze dokładnie ten kabel znależć to moim zdaniem było by to bardziej zrozumiałe niż podepnij/podłącz sie do szyny. Ale tak jak wspominałem wcześniej nazewnictwo bywa różne. A cały czas chodzi o miejsce gdzie podłaczyć kabel aby mieć plus po przekręceniu kluczyka, bo pozostałe podłaczenia kolega już za pomoca tego tematu sobie wykonał sam własnoręcznie.

Pytasz - kubus838 kaman, o co chodzi?

A właśnie o to.


robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 22:53   

Skoro jak twierdzi sprawdzał temat który mu podesłałem to powinien wiedzieć co i jak jeśli chodzi o wpisanie się w skrzynkę bezpieczników.
Rozpiskę wiemy już, że ma. Musi tylko ja wyjąć i obrócić bo najwyraźniej nie zorientował się, że jest też opis po angielsku.
A żeby było zabawnie ma auto z 94r więc możliwe, że są złącza starego typu ( inne niż pokazałem), ale jeśli sam tego nie sprawdzi to nikt za niego tego nie zrobi.
To by było na tyle.
EDIT:
Jeszcze jedno.
Cytat:
Jakbyś napisał kabel z potrójnym konektorem z jednej strony i gdzie moze dokładnie ten kabel znależć to moim zdaniem było by to bardziej zrozumiałe niż podepnij/podłącz sie do szyny.

I tu małe sprostowanie. Kolega spytał czy wpiąć się:
Cytat:
do (+) ogólnego co idzie do bezpieczników?.

Wyjaśniłem, żeby w szynę się nie wpinał. To chyba nie trzeba być Sherlock-em żeby zrozumieć o co chodzi.
_________________
»składak
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 23:08   

Ale nie ma się co dziwić. Każdy jak chce coś zrobić a dokładnie nie jest pewny to napewno chce się upewnić poprzez zadawanie pytań. I dla innych te pytanie mogą się wydać dzinwe ale dla zadającego mają sens. Poprostu chce mieć 200% pewności - moim zdaniem to jest normalne podejście. Lepiej zadać tysiąc pytań niż raz coś zepsuć.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 23:26   

Absolutnie nie neguję podejścia do tematu przez asziatko

Ale jeśli odradzam jakiś pomysł a za chwilę ktoś mi sugeruje jakby to wyszło odemnie to już coś nie halo. I jeszcze niepotrzebna dyskusja na temat bezsensownego pomyslu. Czytanie ze zrozumieniem...
_________________
»składak
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 23:34   

Nie pojmujesz bo nie widziałeś tego samochodu i nim nie jeździłeś.

Wbrew Twoim obawom ta dyskusja dała i to bardzo dużo.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
ralf 


Pomógł: 88 razy
Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 2532
Skąd: Toruń
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 23:39   

kubus838 napisał/a:
Nie pojmujesz bo nie widziałeś tego samochodu i nim nie jeździłeś.

O tym właśnie pisałem.
Stwierdziłem, że nie neguję a Ty , że nie pojmuję bo....
No brawo, teraz to już w ogóle nie wiadomo o co chodzi :roll:
_________________
»składak
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 2 Czerwiec 2016, 23:45   

ralf napisał/a:

O tym właśnie pisałem.
Stwierdziłem, że nie neguję a Ty , że nie pojmuję bo....
No brawo, teraz to już w ogóle nie wiadomo o co chodzi :roll:


Jeżeli Cie uraziłem to przepraszam - ale nie oto mi chodziło.

Nie pojmujesz to nie znaczy, że vzegoś nie rozumiesz ale, że nie wiesz jak to wyglada i jak działa w kwesti akurat tego egzempalrza. Bo to wie tylko jego własściciel któru uzywa go na codzień. Każde auto zyje "swoim życiem" pomimo tego samego modelu.


robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,135 sekundy. Zapytań do SQL: 10