Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Mruganie podswietlenia przyciskow
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 3 Czerwiec 2006, 19:14   Mruganie podswietlenia przyciskow

Witam serdecznie

Ostatnio cos sie stalo u mnie z podswietleniem przyciskow (przyciski osiwtlenia kobiny - przy lusterku, przycisk zamykania dzwi - powyzej radia, przyciski otwierania okien oraz podswietlenie dzwigni biegow -automat). Przy jezdzie podswietlenie wymienionych przelacznikow mruga, niekiedy przestaje swiecic. Na postoju nie swiecie w ogole lub swcieci dobrze. Gdzie mozna szukac przyczyny?

Adam
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 3 Czerwiec 2006, 22:07   

W poprzedniej generacji był stosowany bezpiecznik "drucikowy", w W-202 zastosowano w tym obwodzie bezpiecznik elektroniczny. W przypadku przeciążenia (lub zwarcia) przepływ prądu zostaje wyłączony, i za chwilę układ próbuje prąd załączyć i sprawdza czy uszkodzenie ustąpiło. Stąd miganie. Może założyłeś gdzieś w podświetlaniu za mocne żarówki i układ jest przeciążony? Skręć trochę na potencjometrze, i zaobserwuj, co się będzie działo.
 
 
Gość

Wysłany: 3 Czerwiec 2006, 22:36   

Skrecenie potencjometru nic nie pomoglo, zarowek w podswietleniu przyciskow nie ruszalem w ogole. Zauwazylem natomiat dzisiaj jeszcze jeden obiaw... mianowicie w czasie mruganie slychac bardzo ciche "szelesty" dochodzace ze strony przelacznikow na podsufitowce. Naprawde sa cichce trzeba bardzo sie wsluchac by je uslyszec i zlokalizowac.
W zwiazku z tym mam pytanie, jak sie zdejmuje te "konsole" na podsufitowce. Probowalem ale nie jest to takie proste nie wiedzac co i jak, a nie chce uszkodic uradzenia. Bede wdzieczny za pomoc.

Adam
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 3 Czerwiec 2006, 23:20   

Ściągnij klosze dwóch głównych żarówek - wystarczy podważyć śrubokrętem: lampa ma oprócz zatrzasków plastikowych jedną śrubkę w jednym z widocznych w podstawie otworów.
 
 
Gość

Wysłany: 5 Czerwiec 2006, 00:20   

Witam

Zdjalem lampki z podsufitowki i wyglada wszystko OK. Zastanawiam sie tylko czy po odlaczeniu calej konsoli swieci sie podswietlenie na skrzyni biegow(automat)? - u mnie wciaz brak oswietlenia przyciskow:( Zauwazylem ze czasami jak wsiadam i autko sie kolysnie to podswietleniue mrugnie, rece mi opadaja nie mam juz pomyslow gdzie szukac przyczyny.
Zastanawiam sie rowniez do czego sluzy ten maly wentylatorek wewnatrz konsoli na podsufitowce, co to za czujka?

Moze ktos bedzie mial jakies pozyteczne rady gdzie mozna jeszcze szykac przyczyny tego mrugania podswietlenia przyciskow?

Bede wdzieczny za rady i podpowiedzi.
Pozdrawiam
Adam

[ Dodano: 7 Czerwiec 2006, 20:49 ]
Witam ponownie, czy wie ktos gdzie szukac bezpiecznika od podswietlenia przyciskow w lampce podsufitowki? Sprawdzalem napiecia miernikiem i okazalo sie ze nie ma juz napiecia na kablach ktore dochodza do tego urzadzenia, nie wiem jednak gdzie szukac przerwy.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,108 sekundy. Zapytań do SQL: 10