Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Odpowietrznik zbiornika paliwa 200cdi
Autor Wiadomość
Frytejro 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 25
Skąd: Tarnów
Wysłany: 12 Lipiec 2018, 11:49   Odpowietrznik zbiornika paliwa 200cdi

Witam.

Gdzie w w202 200cdi.znajduje się odpowietrznik zbiorniku paliwa? Przeszukałem różne wątki ale na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi a mam z tym problem.

Dokładniej - auto wessalo mi podczas jazdy zbiornik paliwa, zbiornik ten coś wygial, jakąś osłone aż brzeczala - dlatego też zlokalizowalem że to to. Po odkreceniu korka zbiornik wrócił do swojego stanu i dojechałem z wykreconym korkiem. Chciałbym to ogarnąć.. Ktoś pomoże? :)
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 12 Lipiec 2018, 19:12   

Witam

Ja zadałem podobne pytanie i kol. badmojo napisał taką odpowiedź. U mnie jest silnik 2,2 cdi. Ja jeszcze nie zdążyłem sprawdzić czy tak jest, ale może się Tobie uda.

cyt.
Jest taka metalowa rureczka grubości ołówka, która idzie po obrysie zbiornika paliwa z prawej do lewej strony. Powinna być zakończona gumową nakładką w kształcie trąbki.
Żeby go znaleźć musisz wejść pod auto. Biegnie po obrysie z przodu zbiornika.


Jak będziesz miał możliwość to zrób zdjęcie.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Frytejro 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 25
Skąd: Tarnów
Wysłany: 16 Lipiec 2018, 23:40   

Ok znalazłem, zdjęcia mam. Ale u mnie Próba przedmuchania tego grzyba nie dała efektu. Prościej wg mnie i skutecznie jest zdjąć koło tył prawe, zdjąć nadkole i pierwszy wąż z lewej to odpowtrznik. Dopiero tutaj dmuchniecie odblokowalo odpowietrznik. Mało tego, okazało się że pół roku tak jeździłem bo od cofki przy opalaniu na placka silnik pracował głośniej. Po odblokowaniu, pracuje jak dawniej..

Grzybek jest u mnie poprowadzony w stronę lewego koła tylnego, na ścianie koła zapasowego i leci pod wózkiem zawieszenia, daleko od zbiornika

https://www.dropbox.com/s...yQVuG1hyKa?dl=0
 
 
kubus838 

Pomógł: 52 razy
Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 1256
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Lipiec 2018, 23:59   

Dzięki za zdjęcia - bardzo cenna wskazówka. Jak będę miał na chwilę jakiś wolny kanał to sprawdzę jak jest u mnie. Zatkany grzybek ponoć jest przyczyną cofania paliwa i trudności w odpalaniu silnika. Tak przynajmniej tu wypowiadali się użytkownicy cdi.

robert
_________________
C220 CDI Esprit 2000 Rok kombi - WDB2021931F962917
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,103 sekundy. Zapytań do SQL: 9