Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaz Alarmu
Autor Wiadomość
kSmuk

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 10
Skąd: Mittenwald, Niemcy
Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 20:16   Montaz Alarmu

Witam.

Zamowilem dzisiaj alarm firmy HighEnd na Ebay. Bedzie w tym tygodniu. Moje pytanie brzmi:

1. Gdzie umiescic Alarm (ten dzwonek)? (np. w bagazniku myslalem)
2. Gdzie dac centrale.
3. Gdzie sie podpiac (w ktore miejsca).
4. Kturedy ewentualnie poprowadzic kable z bagaznika do przodu, tak aby ich nie bylo widac.

Moje auto: Mercedes- Benz C220 CDi, 2002 rok produkcji

Serdecznie pozdrawiam
 
 
uve 


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 900
Skąd: wrocław
Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 20:39   

1. Syrene mam umieszczoną pod maską, przymocowaną do ramy (patrz foto).
Więcej Ci nie pomogę bo wszystko robił elektryk, a trwało to z 5h jak nie dłużej.

tnIMG_0012.JPG
Plik ściągnięto 1435 raz(y) 109,92 KB

_________________
C220 CDI, VIN: WDB2021331A842349
 
 
buli.mercedes 
Gaz do dechy

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 140
Skąd: Gdansk
Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 20:44   

Niewiem na ile sie znasz na montarzu alarmu ale dalem paprakom zamontowac i weszli mi przewodem w ''kan'' (zasilanie i sterowanie komputerem) z tym trzeba uwazac bo ja mialem rozne problemy .
 
 
 
kSmuk

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 10
Skąd: Mittenwald, Niemcy
Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 21:31   

Dzieki za odpowiedz, ja chce to tak zrobic:

Syrene do bagaznika. Sterowanie tez (kontroler). Kable doprowadzic do przekaznika awaryjnych (gdzie sie on znajduje? To te w bagazniku)? Czujniki do kabiny (kable w progach), podlaczyc ewentualnie pod te przyciski w slupkach i do przycisku w bagazniku. Wylacznik wbudowac jak oryginal (taki jak w mercedesie, ide jutro pytac ile kosztuje).

Jednak niewiem jak to puscic progami, tak aby nic nie popsuc i gdzie to podpiac. (tzn. wiem ale niewiem do czego te bezpieczniki i przekazniki w bagazniku.

Wiecie moze gdzie mozna znalezc bezplatnego ebooka w formacie np. PDF z instrukcja montazu Mercedes C200 (W203) typu SAM NAPRAWIAM SAMOCHOD?

Pozdrawiam.
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 22:28   

kSmuk napisał/a:
Syrene do bagaznika.


Bezsens. Jak ją będzie słychać?


kSmuk napisał/a:

Sterowanie tez (kontroler).


Następne dziwadło; będziesz więc wszystkie (prawie) kable ciagnął przez całe auto.

kSmuk napisał/a:
Czujniki do kabiny (kable w progach), podlaczyc ewentualnie pod te przyciski w slupkach i do przycisku w bagazniku.


Kable czujników ruchu będą prawie na pewno za krótkie do tej konfiguracji. Jak je przedłużysz?
Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, ale do typu 203 są już dedykowane alarmy komunikujące się z elektroniką pojazdu poprzez CAN.Podejrzewam, że ten, który kupiłeś do tego typu nie należy. To nie jest takie proste: "wepnę się w migacze". Migacze przednie są sterowane z innego modułu, tylne z innego, a te na lusterkach mają również inne moduły sterujące. Tak więc jeżeli chcesz to wpiąć prawidłowo, to wszystko musi być rozdzielone diodami. Z krańcówkami jest ten sam problem - jak nie zastosujesz diod, to z pojawiających się błędów w sterownikach się nie wygrzebiesz. Nieodpowiednie podpięcie odcięcia silnika również spowoduje lawinę błędów. Trzeba mieć naprawdę dużo doświadczenia i najlepiej schemat, żeby znaleźć do odcięcia obwód, który nie jest pod kontrolą jakiegokolwiek sterownika.
Jak widzę z Twoich wypowiedzi masz niewielkie doświadczenie w tej materii. Dziwi mnie więc trochę, że tak bezstresowo porywasz się na dosyć skomplikowaną operację w nienajtańszym samochodzie...
 
 
Adszaar 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 98
Skąd: Wawa/Gdańsk/Suwałki
Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 23:54   

A w jakim celu kolega chce montować alarm, jeśli mieszka w Niemczech?

To nie jest wymagane do ubezpieczenia, a poza tym i tak nic nie daje, nikt na alarmy nie zwraca uwagi :)

Pozdrawiam
_________________
C 250TD 97` Elegance - grafit
 
 
buli.mercedes 
Gaz do dechy

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 140
Skąd: Gdansk
Wysłany: 17 Wrzesień 2007, 16:20   

kSmuk napisał/a:
Dzieki za odpowiedz, ja chce to tak zrobic:

Syrene do bagaznika. Sterowanie tez (kontroler). Kable doprowadzic do przekaznika awaryjnych (gdzie sie on znajduje? To te w bagazniku)? Czujniki do kabiny (kable w progach), podlaczyc ewentualnie pod te przyciski w slupkach i do przycisku w bagazniku. Wylacznik wbudowac jak oryginal (taki jak w mercedesie, ide jutro pytac ile kosztuje).

Jednak niewiem jak to puscic progami, tak aby nic nie popsuc i gdzie to podpiac. (tzn. wiem ale niewiem do czego te bezpieczniki i przekazniki w bagazniku.

Wiecie moze gdzie mozna znalezc bezplatnego ebooka w formacie np. PDF z instrukcja montazu Mercedes C200 (W203) typu SAM NAPRAWIAM SAMOCHOD?

Pozdrawiam.


powiedz mi po jaka holere bedziesz sie bawil w przeciaganie kabli z bagarznika do przodu auta jak mozesz syrene dac do przodu i by było o wiele łatwiej co ci da ze bedziesz mial sterowanie z tyłu?? wracajac do syreny w bagarzniku zastanow sie jak ktos by mial to uslyszec???
 
 
 
kSmuk

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 10
Skąd: Mittenwald, Niemcy
Wysłany: 22 Wrzesień 2007, 21:31   

Gerri napisał/a:
To nie jest takie proste: "wepnę się w migacze". Migacze przednie są sterowane z innego modułu, tylne z innego, a te na lusterkach mają również inne moduły sterujące. Tak więc jeżeli chcesz to wpiąć prawidłowo, to wszystko musi być rozdzielone diodami. Z krańcówkami jest ten sam problem - jak nie zastosujesz diod, to z pojawiających się błędów w sterownikach się nie wygrzebiesz. Nieodpowiednie podpięcie odcięcia silnika również spowoduje lawinę błędów. Trzeba mieć naprawdę dużo doświadczenia i najlepiej schemat, żeby znaleźć do odcięcia obwód, który nie jest pod kontrolą jakiegokolwiek sterownika.


A masz moze jakis schemat, taki zeby tego nie spaprac, ewentualnie dac jakies rady jak to zrobic? Doswiadczenie mam srednie bo w roznych autach grzebalem. Z motoryzacja mam niewiele wspolnego. Jestem informatykiem.

Adszaar napisał/a:
A w jakim celu kolega chce montować alarm, jeśli mieszka w Niemczech?


Bo jak pojade do Polski, to zeby mi nikt auta nie ukradl. Sasiadowi z podworka ukradli.

buli.mercedes napisał/a:
powiedz mi po jaka holere bedziesz sie bawil w przeciaganie kabli z bagarznika do przodu auta jak mozesz syrene dac do przodu i by było o wiele łatwiej co ci da ze bedziesz mial sterowanie z tyłu?? wracajac do syreny w bagarzniku zastanow sie jak ktos by mial to uslyszec???


Bo niebardzo wiem ktoredy mozna poprowadzic kable. Gdzie sie wpiac.


Myslalem o podpieciu wejscia kierunkowskazow do sterowania centralnym zamkiem. Wylacznik zaplonu podpiac pod elektromagnes rozrusznika (jezeli taki w mercedesie istnieje bo mercedesa mam miesiac). Syrene chcialem dac do bagaznika, bo niewiem ktoredy poprowadzic potem kable do srodka. Powiedzcie jak, to syrene dam pod maske a sterownik tez niewiem gdzie. Gdzie sie wpiac, tak zeby nierozwalic elektroniki.

Chce to robic sam, bo montaz alarmu w warsztacie to 200€ a u mercedesa 800€. Pozdrawiam.
 
 
Adszaar 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 98
Skąd: Wawa/Gdańsk/Suwałki
Wysłany: 23 Wrzesień 2007, 23:21   

kSmuk: Bo jak pojade do Polski, to zeby mi nikt auta nie ukradl. Sasiadowi z podworka ukradli.

OK, tylko pokaż mi kogoś kto zwraca uwagę na wyjący alarm?? Bo ja takich osób nie znam. Jedyne rozwiązanie to zostawianie auta na parkingu strzeżonym, nic więcej, alarm na nic się nie zda :)

Lepiej zaoszczędzić 250 Euro i stawiać na parkingach :)

Ale to moje zdanie :)
_________________
C 250TD 97` Elegance - grafit
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Wrzesień 2007, 19:55   

Albo zainwestować w blokady mechaniczne, to ponoć naj skuteczniejszy sposób na złodzieji + samorodne odcięcia zapłonu itp.
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
Equinoxe 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 115
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Wrzesień 2007, 08:40   

Adszaar napisał/a:
tylko pokaż mi kogoś kto zwraca uwagę na wyjący alarm??

Chodzi o to, że jak kSmuk przyjedzie do Polski, w nocy podtawi auto pod blok i jak złodziej włamie do auta, alarm zadziała to sam kSmuk się obudzi i złapie złodzieja !
jacon napisał/a:
Albo zainwestować w blokady mechaniczne, to ponoć naj skuteczniejszy sposób na złodzieji + samorodne odcięcia zapłonu itp.

Na złodzieja nie ma sposobu. przedwczoraj ukradli koleżance w pracy audi : na parkingu stoi sobie laweta dzień wcześniej niedaleko od audi, po południu przedstawili lawetę obok audi, nikt nie zwrócił na to uwagi (tylko jakiś pan z psem na spacer tak widział)i rano laweta zniknęła razem z audi. Piszę abyśmy wszyscy uważali na taką sytuację przy naszych :mb:
kSmuk jak montaż w Niemczech tak drogo to przyjeżdzaj do Polski i tu sobie alarm zamontuj w warsztacie, napewno taniej Ci wyjdzie.

Pozdrawiam
_________________
W202 C200 CDI 1999r.

WDB2021341A784321
 
 
prazmo 

Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 53
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Wrzesień 2007, 22:34   

i przyznaje kolegom racje..
ja śmigam jeszcze na niemieckich tablicach (w polsce) i zostawiam autko wyłącznie na parkingach strzeżonych -alarm nic a nic nie da.. ewentulanie można zamontować sensorowe blokady zapłonu..

Pozdrawiam,
prazmo
_________________
Mercedes-Benz C180 Esprint ATP Tour Sport; automat, 1996r, gaz STAG 300, VIN: WDB2020181F541044
 
 
Gerri 

Pomógł: 45 razy
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 1255
Skąd: Limerick
Wysłany: 25 Wrzesień 2007, 22:50   

prazmo napisał/a:
ewentulanie można zamontować sensorowe blokady zapłonu..



Zapłonu to raczej nie:

po pierwsze primo: przy nieautoryzowanym odpalaniu niespalona benzyna leci do katalizatora - po odpaleniu katalizator może ulec przegrzaniu i uszkodzeniu

po drugie primo: ingerencja w układ zapłonowy zostanie wychwycona przez sterownik silnika. Konsekwencja: świeci taka lampka o znaczeniu "czek endżin"

po trzecie primo: pompa paliwa jest sterowana przez przekaźnik. Na stykach prądowych przekaźnika nie ma monitoringu (prąd idący bezposrednio na pompę)

Tak więc proponuję ostatnie rozwiązanie: szybko, czysto i bez komplikacji. Wyłącznik mozna zamontować w bagażniku (gdyż tam jest przekaźnik pompy). Wychodzimy z auta, otwieramy bagażnik, dla zmylenia kogoś podglądającego coś zabieramy, a przy okazji załączamy odcięcie.
 
 
Adszaar 


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 98
Skąd: Wawa/Gdańsk/Suwałki
Wysłany: 26 Wrzesień 2007, 08:38   

No właśnie koledzy, nie opowiadajcie bajek, że ktokolwiek zwraca uwagę na wyjący alarm, to jakaś mżonka. Jak jakieś auto wyje to mnie to tylo wk... a nie interesuje, że ktoś się włamuje.

Jeśli ktoś przyjeżdża na obcych blachach, to musi liczyć się z tym, że jego pojazd może znikąć, jedyny sposób, to parkingi strzeżone i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej. A jeśli ma zginąc, to i tak zginie, bo najwyżej w łeb dadzą i zabiorą :)

Ja bym się zatem w alarmy nie bawił, bo szkoda czasu, a w Niemczech są once całkowicie zbędne, możesz swoją C-Klassę otwartą zostawiać (oczywiście zależy od dzielnicy). Nie wiem gdzie leży Mittenwald, ale jeśli w Bawarii, albo Schwabii, to alarm to pomyłka, ale jak już zamówiłeś, to będziesz miał fajny gadżet, bo kierunkowskazy będę sobie mrugać i zrobi - mik, mik ;)

Pozdrawiam
_________________
C 250TD 97` Elegance - grafit
 
 
kSmuk

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 10
Skąd: Mittenwald, Niemcy
Wysłany: 7 Październik 2007, 10:45   

Auto nie bedzie stalo pod blokiem, bo nikt z mojej rodziny w bloku nie mieszka. Bedzie stalo na zamknietym podworku. Tyle ze sasiadowi ukradli auto bo nie mial alarmu, a innemu nie ukradli, tylko wybili szybe bo sie alarm wlaczyl. Tam w Bochni wszyscy na alarmy reaguja. Alarm nie jest niewazny lub malo wazny.


A gdzie znajduje sie ten przekaznik oraz ktory to?

Serdecznie pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,157 sekundy. Zapytań do SQL: 11