Mercedes W202 Strona Główna Mercedes W202
Forum w202.pl Klasy C

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Proszę o cierpliwość . Forum musialo zostac przeniesione na inny serwer. Powoli usuwam błędy,

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pioterek
1 Lipiec 2012, 20:20
Ogrzewanie - elektro zawory
Autor Wiadomość
staszko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 66
Skąd: katowice
Wysłany: 14 Październik 2007, 18:31   

cracof napisał/a:
ciepła ciecz chłodząca dopływa jednym wężem do elektrozaworów, gdzie jest rozdzielana na prawą i lewą stronę wymiennika ciepła wewnątrz auta, za wymiennikiem łączy się z powrotem w jeden przewód

No to z tego rysunku to nie wynika(ten rysunek znalazłem).Jeśli strzałki pokazują kierunek przepływu cieczy,to okazuje się że z bloku silnika ciecz leci do nagrzewnicy a elektrozawór umożliwia lub nie przepływ cieczy oczywiści rozdzielając na odpowiednie strony.
jjankiello napisał/a:
A nie prościej zajrzeć pod maskę i prześledzić którędy i dokąd idą węże

Widocznie samo zalądnięcie nie odpowie na moje pytania.
_________________
C250TD 96"
 
 
cracof 
Tomek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 438
Skąd: kraków
Wysłany: 14 Październik 2007, 18:46   

staszko napisał/a:
No to z tego rysunku to nie wynika(ten rysunek znalazłem).Jeśli strzałki pokazują kierunek przepływu cieczy,to okazuje się że z bloku silnika ciecz leci do nagrzewnicy a elektrozawór umożliwia lub nie przepływ cieczy oczywiści rozdzielając na odpowiednie strony.

z moich obserwacji wynikało co innego aniżeli z rysunku, ale jeśli już to na nim się wzoruj
_________________
:mb: W202, 250TD, 1996r. (WDB2021281F343461)
 
 
 
oliva 


Pomógł: 122 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1074
Skąd: Siedlce
Wysłany: 14 Październik 2007, 18:49   

Ciepły płyn dopływa jednym przewodem a elektrozawory otwierają powrót umożliwiając przepływ płynu przez nagrzewnicę.
_________________
Był Mercedes C200 T CDI '98 AUTOMAT
 
 
staszko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 66
Skąd: katowice
Wysłany: 16 Październik 2007, 11:37   

Pytanie o obieg płynu zadałem z racji tego iż nawalił mi elektrozawór, nie mogłem dostać używanego w rozsądnej cenie,a mam dobry z W124 z tą różnicą że w W202 jest wejście podwójne a w W124 pojedyncze ale skoro jest to odpływ z nagrzewnicy i jednym przewodem płyn wraca do silnika a drugim ogrzewa zbiornik spryskiwacza zrobię trójnik i tak to podłącze.Jedno mnie martwi bo cewki w W124 są większe i czy będzie prawidłowo działało sterowanie elektrozaworem.O rezultatach mojego eksperymentu poinformuję.
A może ktoś tak robił?
_________________
C250TD 96"
 
 
cracof 
Tomek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 438
Skąd: kraków
Wysłany: 16 Październik 2007, 11:50   

w moim 124 było tak samo jakl w w202, od strony wymiennika ciepła wychodziły do zaworów 2 rurki, do silnika jedna, wydaje mi się, że nie powinno być problemów z podmianą
_________________
:mb: W202, 250TD, 1996r. (WDB2021281F343461)
 
 
 
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Październik 2007, 00:27   

Witam.
Problem z ogrzewaniem jak mam tak mam :D
Odlączenie wtyczki od zaworow (co powoduje ich otwarcie na maxa) nie dalo zadnego efektu. Nie wiem co juz mam z tym fantem zrobic :( :( Nie chce kupowac zaworkow na slepo bo sie okaze ze to nie bedzie ich wina, w sobote sproboje zdemontowac zawory i zastapic je jakims zwyklym trojnikiem (o przeplywie zblizonym tak jak w zaworach) wtedy bedzie jasne czy to zawory szfankuja czy moze cos z nagrzewnica. Mam nadzieje ze takim sposobem nic sie nie stanie. Bo juz mnie to wkurza jest co raz zimniej i normalnie marzne w aucie :? :?
Takie male pytanko po za temat ;) Gdzie sie znajduje przekaznik od ogrzewania tylnej szyby?? (niby gdzies kolo bezpiecznikow, ale gdzie :?: Zdjecia wskazane :D )

Pozdrawiam i licze na pomoc ;]
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
Kowal 
Moderator
Mercedes C220D


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 1046
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Październik 2007, 09:08   

Przekaźniki znajdują się w skrzynce za bezpiecznikami. Tą skrzyneczkę musisz odkręcić żeby sie do nich dostać.
Na dole dodaje fotkę
Pozdro

74.jpg
Plik ściągnięto 1529 raz(y) 44,35 KB

_________________
Mercedes C220 Diesel '94 ESPRIT body kit from Carlsson

Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, a na cuda trzeba czekać tydzień :mrgreen:



:!: Odzież motocyklowa :!:
Ostatnio zmieniony przez Kowal 26 Październik 2007, 09:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jacon 
NIGHT HUNTER

Pomógł: 157 razy
Dołączył: 07 Lis 2006
Posty: 1948
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26 Październik 2007, 09:08   

chrzanio napisał/a:
Gdzie sie znajduje przekaznik od ogrzewania tylnej szyby?? (niby gdzies kolo bezpiecznikow, ale gdzie Zdjecia wskazane )

Opcja szukaj i będziesz wiedział wszystko. ( włącznie ze zdjęciami )
_________________
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI
esprit champion limited 98' ex
W203 Awantgarde 2001 kombi automat 2.0 kompressor teraz syna
R170 SLK 2002r. 2.0 kompressor automat żony
W201 1990r. 2.0 E automat obecnie moje autko
 
 
 
staszko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 66
Skąd: katowice
Wysłany: 26 Październik 2007, 17:26   

No i wymieniłem elektrozawór na model z w124 wszystko działa , zrobiłem trójnik i jest dobrze.Chrzanio nie wiem czy rozbierałeś elektrozawór jeśli nie to zrób to, może zaworki są poprostu otwarte przez zaśmiecenie (w co wątpię)lub jeśli auto masz od niedawna poprzedni właściciel je zablokował bo są niesprawne.Odłączenie wszystkich przewodów i wyciągnięcie całego elektrozaworu da ci niewątpliwie odpowiedż gdzie szukać usterki.
_________________
C250TD 96"
 
 
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Listopad 2007, 01:02   

Witam ponownie.....
Lubie moja gwiazde ale zaczyna mnie juz wkur.... ogrzewanie jak nie chodzi tak nie chodzi (slabo) wina jednak nie stala po stronie elektro zaworow poniewaz je wyciagnelem i wsadzilem zwykly trojnik i dalej jest tak samo jak bylo.... a sa juz przymrozki i zaczynam sie irytowac bo kurde w glupich polowkach i golfach 2 (moich znjomych) grzeje az milo a ja zamarzam. Z kuzynem nie mozemy dojsc do ladu co moze byc... stawiamy na pompe wody albo na zakamieniona nagrzewnice ale dojdzie sie do tego metoda prob i bledow. Po za tym zauwazylismy ze jak wskaznik pokazuje te 80 stopni z hakiem to mozna normalnie weze dotknac a kuzyn wsadzil nawet palec do zbiornika z plynem na chlodnicy stwierdzil ze wcale nie jest taki gorący (takie poprostu cieple) a chlodnica jest taka letnia wiec moze termostat..... juz sam nie wiem co to moze byc... POMOCY!!! :evil:
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
oliva 


Pomógł: 122 razy
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 1074
Skąd: Siedlce
Wysłany: 12 Listopad 2007, 16:41   

A wymieniałeś filtr kabinowy? U mnie jak był zasyfiony to ledwo co dmuchało i też nie było takie gorące.Po wymianie grzeje zajeb.....cie. A płyn w chłodnicy nie będzie gorący bo jest chłodzony powietrzem w czasie jazdy i wentylatorem.Jeśli trzyma temp. w okolicach 80 to termostat jest raczej dobry.
_________________
Był Mercedes C200 T CDI '98 AUTOMAT
 
 
staszko 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 66
Skąd: katowice
Wysłany: 12 Listopad 2007, 17:34   

Jeśli masz nawalony lub wyciągnięty termostat to silnik będzie się bardzo wolno nagrzewał. Po przejechaniu 10-15 km powinien osiągnąć 80st. Jeśli nie osiąga to termostat .Jeśli się prawidłowo nagrzewa to odłącz wąż który idzie do nagrzewnicy i połącz go przez jakiś inny wąż (choćby kawałek ogrodowego )do powrotu do silnika (za elektrozaworem) po zapaleniu auta powinien się dość szybko nagrzać (ten wąż).Jeśli się nagrzewa wina nagrzewnicy jeśli nie -termostat lub doprowadzenie do nagrzewnicy. Można po odłączeniu nagrzewnicy przedmuchać powietrzem (będziesz wiedział czy jest drożna)
_________________
C250TD 96"
 
 
chrzanio 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 107
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Listopad 2007, 23:21   

Witam ponownie....
Z ogrzewaniem dalej nie moge dojsc do ladu, ostatnio sprawdzalem drożnosc nagrzewnicy i jest wszystko w poządku, (po dmuchnieciu w waz od strony elektrozaworow woda swobodnie wyleciala z drugiej strony ) Zawory mam juz wywalone wiec normalnie juz sam nie wiem w czym jest problem :shock: :?: Weże cieple a i tak wsrodku nie wieje takim powietrzem jakim powinno (za chlodne) ,tylko przez chwile po wlaczonieu dmuchawy (np na 3-4) wieje cieple ale zachwile juz letnie.
Juz sam nie wiem co moze byc !!! Moze pompa wody ma juz dojsc no bo termostat chyba dobry skoro nie ma problemow z temperatura silnika. Pomozcie :cry: :cry:
_________________
C-klasa 202 1.8 + LPG '94 Elegence
 
 
 
adamo64 
adamo64

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 21 Listopad 2007, 09:17   

Możesz mieć uszkodzone czujniki temperatury wewnętrznej( w W124 jest on w obudowie lampki podświetlającej wnętrze)
_________________
W124 250D sprzedana a następna Mercedes w planach
 
 
 
konradkar

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 436
Skąd: Ostroleka
Wysłany: 23 Listopad 2007, 11:08   

hmmm tak sie zastanawiam bo nasze zawory tj do W202 kosztuja okolo 100-150 zl na allegro, natomiast do W124 o polowe mniej, u mnie padla tylko prawa cewka (zreszta obie sa takie same) i sie zastanawiam czy od W124 sa takie same.. a moze ktos z Was ma stare zawory i moglby sie dogadac co do tej cewki ( te dwie puszki metalowe na gorze zworku.. dzieki za wszelkie sugestie pozdrawiam moj kom to 509-904-838
_________________
Juz od dawna nie Mercedes

Mój post odwiedzili 258 tysięcy osob....chyba rekord na forum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo  
Strona wygenerowana w 0,188 sekundy. Zapytań do SQL: 12